Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Навчання та творчість
У категорії матеріалів: 208 Показано матеріалів: 161-170 |
Сторінки: « 1 2 ... 15 16 17 18 19 20 21 » |
Сортувати за:
Даті ·
Назві ·
Рейтингу ·
Коментарям ·
Завантаженням ·
Переглядам
14 березня — День числа π
Це неофіційне свято на честь математичної константи π, яка допомагає обчислювати периметр кола, площу круга та об’єм кулі, а також параметри геометричних фігур, у складі яких є круг.
Це свято придумав у 1987 році фізик Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць:число) 14 березня записується як 3:14, що збігається з першими розрядами цієї величини, а у час 1:59:26 збіг стає ще точнішим — π = 3,1415926. Цей день математики різних країн вважають своїм професійним святом.
Покажіть дітям красу математики як науки, наголосіть на її важливості та потрібності у житті людей, зокрема повсякденному.
Робота з дітьми впродовж дня
- Бесіда-дослідження “Навіщо потрібні числа?”.
- Гра-дослідження “Як можна занотувати числа?”: вихователь коротко розповідає, як у далекому минулому, коли ще не було звичних нам цифр, занотовували кількість; діти придумують власні способи “запису” кількості.
- Віршовані задачі “Нумо лічити!” на додавання та віднімання в межах 10 (“Джміль”, № 2, 2017 та е-додаток до нього).
- Бесіда-дослідження “Що таке фрактали і де їх можна побачити?” (публікація “Фрактали: математика, мистецтво, винахідництво”, “Дошкільне виховання”, № 1, 2016).
- Вправа-асоціація “На що схожий фрактал”: вихователь показує дітям фрактали, вони порівнюють їх з об’єктами довкілля.
- Винахідницька гра “Пісочні фрактали”: діти створюють фрактали із сухого піску.
- Гра-подорож “Мандруємо у фракталі”: педагог демонструє 3D-фрактал, діти уявляють, як мандрують у ньому на маленькому вертольоті, розповідають, що цікавого побачили, малюють епізоди “подорожі”.
- Гра-дослідження на прогулянці “Шукаємо геометричні фігури навколо”: діти разом з вихователем шукають у довкіллі предмети, що за формою близькі до різних геометричних фігур, і наприкінці гри визначають, яких фігур більше.
- Мандрівка “У пошуках фракталів”: діти шукають фрактали у природі.
- Творча аплікація-поробка “Паперові фрактали”: діти створюють фрактали з геометричних фігур або виготовляють поробку з паперу.
|
|
|