Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Навчання та творчість
У розділі матеріалів: 643 Показано матеріалів: 1-10 |
Сторінки: 1 2 3 ... 64 65 » |
-
Практично у всіх школярів у наш час є смартфони з камерами для зйомки відео та виходу в інтернет.
-
Тому не дивно, що часом може виникати спокуса знімати все, що потрапляє на очі — від вчителів на уроках до селфі та бійок однокласників.
-
Розпитали адвокатесу Олену Грабік, що можна, а що заборонено знімати в школі на телефон.
З правової точки зору питання пов’язані з використанням камер телефонів не мають однозначних відповідей. Зокрема, це стосується долучення таких відео, як доказ у суді. З погляду судової практики це спірне питання.
Що каже закон
У вінницьких школах діють загальні норми законодавства, тому знімати когось без його згоди — забороняється. Про це йдеться в частині 2 статті 11 Закону України «Про інформацію»: не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про людину без її згоди, крім випадків, визначених законом.
Від відеозйомки українців також захищає стаття 307 Цивільного кодеку України. У ній йдеться, що людей не можна знімати на фото або відео без їхньої згоди — письмового чи усного залежно від обставин, за яких відбувається знімання.
У також пишуть Про обов’язкову згоду громадян на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації також написано в статті 32 Конституції України.
Тобто, без згоди відеозйомку проводити не можна, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Згода не потрібна якщо:
-
Використання матеріалів здійснюється в державних, громадських чи інших публічних інтересах;
-
Зображення отримано при зйомці, яка проводиться в місцях, відкритих для вільного відвідування, або на публічних заходах;
|
Поради щодо фарбування – вибір кольорів
За допомогою цієї простої поради легко підібрати гарні кольори для своєї розмальовки чи навіть для одягу та домашнього декору.
Давайте поговоримо про вибір гарних поєднань кольорів для геометричних візерунків. Цей підхід добре підходить для будь-якого абстрактного малюнка, геометричного візерунка або мандали.
Раніше я ніколи не знав, як вибрати кольори, які б добре виглядали разом. Не для мого одягу, не для розмальовки. Ситуація змінилася, коли я почув цю пораду від професійного художника:
Якщо ви не вмієте поєднувати кольори – подивіться, як поєднуються кольори в природі.
У природі кольори завжди виглядають добре. Тож щоразу, коли ви перебуваєте на природі, і щось привертає вашу увагу та надихає вас зробити знімок, зверніть увагу на те, що саме привернуло вашу увагу. Це красивий блакитний колір неба чи океану? Ніжно-рожева квітка дивовижно виглядає на тлі зеленого листя?
Ось декілька комбінацій кольорів, які я вибрав із фотографій, які нещодавно зробив, перебуваючи на вулиці та насолоджуючись природою.
https://www.geomegic.com/

|
Доволі часто батьки та освітяни використовують фотографії дітей для власних постів, публікацій навчального закладу тощо. Так, це висвітлення важливих подій, проте й порушення приватності дитини та можливий вплив на її майбутнє.
На що важливо звертати увагу під час публікації фото чи відео за участю дітей?
- Переконайтеся, що дитина одягнена та виглядає пристойно (охайний одяг, дитина чиста).
- Перевірте, чи немає на задньому фоні приватної інформації (номеру школи, записаних на дошці телефонів, прикмет, за якими легко розпізнати місце навчання, проживання тощо).
- Не варто публікувати смішні фото дитини. Через роки така фотографія дитини може стати причиною кібербулінгу.
- Не вказуйте геолокацію в постах.
- Подумайте, чи не нашкодить публікація приватності чи репутації дитини зараз чи в майбутньому.
- Запитайте, чи згодна дитина на розміщення матеріалів про неї. Якщо так, то оберіть фото чи відео разом.
Пам’ятайте, що коли ми знаходимося в безпечному місці (у власній кімнаті, на роботі, поруч із рідними), то нам може здаватися, що в інтернеті ми також у безпеці. Проте злочинці не втрачають шанс знайти нових жертв для махінацій. Піклуйтеся про своїх близьких і нехай використання інтернету буде безпечним і продуктивним.
джерело: |
|
|