Tinkercad — це безкоштовний, простий у використанні веб-додаток, який надає наступному поколінню дизайнерів та інженерів базові навички для інновацій: 3D-дизайн, електроніка та кодування!
Одразу після реєстрації на цьому ресурсі перед вами відкривається головна сторінка сайту, на якій можна обрати той матеріал, який потрібен. Це може бути створення презентації, плакату, банера, фотоколажу, логотипу, аркушу завдань, інфографіки, брошури тощо. Важливим є те, що усі розробки зберігаються на сайті, і у будь-який момент ви можете їх виправити, поширити, а також дати спільний доступ.
Створення плаката
Для того, аби створити якусь розробку, потрібно натиснути на кнопку «Створити дизайн».
Далі обрати зі списку меню «Плакат». Перед вами з’явиться чистий аркуш, зліва від нього можна обрати один із запропонованих шаблонів. Будь-який шаблон можна редагувати: змінювати текст, шрифт, кольори, додавати інші елементи (зображення на якусь тематику, відео, аудіо).
Також розробку можна завантажити на комп’ютер у різних форматах: pdf, img, png, gif.
Під час роботи з дітьми початкової школи, особливо важливо робити яскраві, рухові презентації, завдяки яким учні швидко запам’ятовують матеріал.
Ресурс Canva пропонує різні шаблони для презентацій (рекламні, фінансові, презентації для особливих подій). Презентацію можна також створювати повністю самостійно, достатньо лише обрати відповідний фон з переліку шаблонів чи зробити його просто однотонним, і додати туди будь-які потрібні елементи. До презентації також можна додавати музичний супровід з переліку пісень, що представлені на ресурсі, або ж завантажити свої пісні.
Спікерка наголошує, що всі презентації у ресурсі Canva завантажуються у форматі MP4.
Створення аркушу завдань
Під час дистанційного навчання зручно використовувати аркуші для спільних завдань, доступ до яких можна надавати своїм учням через Google Classroom. У такий спосіб діти виконують завдання, і водночас ви бачите усі їхні результати.
Клікнувши на аркуш завдань, ви можете обрати якийсь з шаблонів зліва (аналіз твору, аналіз книги, завдання з фізики/хімії та багато інших) або ж створити власний.
Створення інфографіки
Аркуші інфографіки дозволяють вводити в аркуш активні посилання, за якими учні будуть переходити та передивлятись фільм/фрагмент тощо. На цьому ресурсі ви можете створювати власні розробки у вигляді навчальних карток, лепбуків тощо.
Для того, щоб дізнатись більше про практичні прийоми створення робочого матеріалу для діяльності/творчості вчителя з використанням платформи Canva переходьте за посиланням та дивіться вебінар Марини Кропельницької.