ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

 • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
 • Інструктаж БЖД
 • Комп’ютер і здоров’я
 • Статистика


  Онлайн всього: 3
  Гостей: 3
  Користувачів: 0

  Методичний кейс

  Головна » Статті » Методичний кейс » НУШ

  У категорії матеріалів: 27
  Показано матеріалів: 1-10
  Сторінки: 1 2 3 »

  Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

  5 порад для мотивації дітей до навчання

  Мотивація та віра у власні сили важливі для будь-якої справи, а для успішного навчання і поготів. Чому? Бо мотивація – це саме те, що допомагає нам іти далі навіть тоді, коли ми зіштовхуємося з перешкодами, дає заряд енергії та впевненість у власних здібностях. 

  Розуміючи, як мотивувати дітей до навчання, ви можете допомогти їм досягти чималих успіхів у подальшому житті. Додатковий бонус: покращення продуктивності та розвиток креативності. Тож як мотивувати учнів?

  1. Дати більше самостійності

  Дослідники сходяться на думці, що надання певної автономності школярам – за умови правильної постановки навчальних цілей – допомагає мотивувати їх на нові досягнення. Наприклад, можна дати дітям можливість самостійно сформулювати тему для навчального проєкту, вибрати, яку саме книгу читати тощо. Водночас важливо все ж контролювати роботу учнів. 

  2. Забезпечити зворотній звʼязок

  Так, щира і конкретна похвала значно посилює мотивацію. Проте не варто обмежуватися короткою фразою на кшталт «Ти молодець», значно краще звернути увагу саме на те, що та як зробив учень. Наприклад, можна сказати «Ти чудово проаналізував історичні джерела для дослідження та виділив найважливіше». Такий тип зворотного зв’язку здатен посилити впевненість у своїх знаннях та водночас показати, що дитина робила все правильно, а отже – її стратегії роботи дієві.  

  3. Навчити інакше дивитися на невдачі

  На жаль, у навчанні не все і не одразу дається легко. Але діти не завжди розуміють це і неабияк засмучуються, отримавши, наприклад, не надто високу оцінку. Тож важливо навчити їх сприймати оцінки насамперед як стимул, як потребу звернути увагу на якісь важливі моменти чи підтягнути знання, а не як вирок. Загалом, аби зробити це, педагог має сам сприймати оцінки саме так.

  4. Навчати без стереотипів

  Створення сприятливого навчального середовища – це ще й про відсутність стереотипного підходу до освітнього процесу. Бо насправді це нерідко може стати справжньою перешкодою для самореалізації. Наприклад, дослідження свідчать, що давні стереотипи про те, що дівчатам не надто добре даються точні науки, заважають їм проявити свої таланти. Аналогічно працюють стереотипи щодо того, що представники певних соціальних груп чи культур недостатньо здібні до навчання. Саме тому під час роботи з учнями важливо врахувати всі ці нюанси.  

  5. Розкривати приховані таланти

  І хоча це не найпростіше завдання, все цілком реально! Але для початку важливо проаналізувати, що вдається дітям добре, а що – не дуже. Як це зробити? Наприклад, за допомогою олімпіад. І ні, йдеться не про стандартні конкурсні змагання, які доступні далеко не всім, а про інтернет-олімпіади «На Урок», у яких можуть в будь-який момент узяти участь усі охочі. 

  Актуально / Нові підручники | Переглядів: 33 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 29.01.2024 | Коментарі (0)

  «Кубик Блума» – один із популярних практичних прийомів, що розвиває критичне мислення дітей.

  2 клас | Переглядів: 51 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 06.10.2023 | Коментарі (0)

  1 клас | Переглядів: 45 | Додав: chuhyys | Дата: 13.08.2023 | Коментарі (0)

  ПЕРЕЛІК ВИДАНЬ НУШ

  Маршрутизатор дій педагога Нової української школи: інструкція-порадник/ Донецький облІППО; за заг. ред. С. Ю. Гарної, Н. О. Капінус. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 40 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник керівника Нової української школи: збірник методичних матеріалів на допомогу директору та заступнику директора закладу загальної середньої освіти / Донецький облІППО; за заг. ред. Г. О. Щербиніної. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 68 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник класного керівника Нової української школи : збірник методичних матеріалів / Донецький облІППО ; за заг. ред. А. Дубяги. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 44 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник психолога Нової української школи: збірник методичних матеріалів / Донецький облІППО; авт. кол. : к.п.н., доц. В. С. Поуль, О. М. Кадук, К. В. Нікітюк. Краматорськ : Відділ інформаційно- видавничої діяльності, 2021. – 46 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник Нової української школи: мовно-літературна освітня галузь: збірник науково-практичних матеріалів / Донецький облІППО; за заг. ред. І. Ціка. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 215 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник Нової української школи: математична освітня галузь : збірник методичних матеріалів/ Донецький облІППО; за заг. ред. О. Кітової. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 37 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник учителя Нової української школи: природнича освітня галузь : збірник методичних матеріалів / Донецький облІППО; за заг. ред. В. Шабанова. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 45 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник учителя НУШ: соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь / Донецький облІППО; за заг. ред. О. А. Спірке –Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. –91 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник Нової української школи: громадянська та історична освіта : збірник науково-практичних матеріалів / Донецький облІППО ; за заг. ред. О. Лаврут. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 120 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник Нової української школи: технологічна освітня галузь : збірник методичних матеріалів / Донецький облІППО;  за заг. ред. С. Панченко – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 60 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник Нової української школи: інформатична освітня галузь : збірник методичних матеріалів / Донецький облІППО; за заг. ред. О. Пилипчук– Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 48 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник учителя Нової української школи: мистецька освітня галузь: навчально-методичний посібник / Донецький облІППО; за заг. ред. Л. Хмарної. – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 53 с.

  Заванта-

  жити

  Методичний путівник Нової української школи: фізична культура : збірник методичних матеріалів / Донецький облІППО; за заг. ред. Качана О. А.– Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 62 с.

  Заванта-

  жити

  Інноваційні технології супроводу реалізації базової середньої освіти в умовах реформування НУШ / Донецький облІППО; за заг. ред. В.С. Поуль, А.В. Сазонової – Краматорськ : Відділ інформаційно-видавничої діяльності, 2021. – 108 с.

  Заванта-

  жити

   

  НУШ | Переглядів: 87 | Додав: chuhyys | Дата: 29.12.2022 | Коментарі (0)

  На зображенні може бути: 1 особаМіфи української освіти:

  1. "Методичні рекомендації Міносвіти є документом, обов'язковим до виконання" - листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми(Закон "Про освіту", ст.2)

  2. "Календарно-тематичне планування має затверджуватися директором, з його підписом та печаткою" - календарно-тематичне планування не відноситься до переліку документів, які затверджуються директором школи, воно лише погоджується заступником директора з навчально-виховної роботи, який має перевірити його на відповідність навчальній програмі з предмету. Для 5-их класів НУШ планування уроків може бути складовою навчальної програми, яку розробляє вчитель, тож воно може бути затверджене рішенням педагогічної ради разом навчалньою програмою.

  3. "Календарно-тематичне планування має відповідати зразку (запропонованому адміністрацією, прийнятому на засіданні методичного об'єднання, тощо)" - календарно тематичне планування має містити порядковий номер уроку, тему, яка опрацьовується на уроці, дату проведення уроку та примітку, все інше - за бажанням вчителя (не адміністрації).

  4. "На аудит школи(перевірку стану викладання предмету) вчителі мають готувати розширені поурочні плани(конспекти)" - форма та спосіб підготовки поурочних планів нормативно не затверджена і є прерогативою вчителя, головне - наявність такого плану на уроці. він має містити тему уроку, яка має відповідати календарно-тематичному плануванню (навчальній програмі) та короткий план уроку, все інше - мета, завдання, способи дій учнів та вчителя не є обов'язковим.

  5. "Вчителі щоденно (або з певною періодичністю) мають надавати свої поурочні плани(конспекти) на перевірку адміністрації закладу" - відсутня будь-яка підстава, щодо такої регулярної перевірки, адміністрація МОЖЕ перевіряти наявність поурочних планів заздалегідь попередивши про це вчителів(свого часу це питання, як і питання відвідування адміністрацією уроків вирішувалося в судовому порядку).

  6. "Поурочні плани вчителя(конспекти) мають зберігатися до кінця навчального року (або 3 роки)" - поурочні плани(конспекти уроку) мають бути під час проведення уроку, жодним документом не встановлено необхідність їх зберігання протягом будь-якого часу.

  7. "Календарні плани мають зберігатися протягом 3 років (або до наступного аудиту закладу)" - календарно-тематичне планування має зберігатися до закінчення навчального року, тобто до 1 липня.

  8. "Навчальний рік закінчується 25 (28 травня)" - навчальний рік закінчується за будь-яких умов до 1 липня, навчальний процес має тривати 175 днів (протягом воєнного стану ця норма може не працювати, але планувати маємо на 175 днів)

  9. "Кількість уроків в журналі має відповідати кількості годин в навчальній програмі" - взагалі це правильно, але бувають обставини, коли через переривання навчального процесу і об'єктивні обставини цього виконати не можна, тоді директор видає наказ про ущільнення навчального матеріалу, відповідно до якого вчителі проводять корекцію своїх навчальних планів, зважаючи на те, що навіть при меншій кількості годин всі навчальні теми мають бути опрацьовані. По закінченню навчального року заступник директора перевіряє виконання програм і у випадку "ущільнення" робить в журналі робить запис - "За програмою - 70 год., фактично - 68 год, програму виконано за рахунок ущільнення відповідно до наказу № __ від _____"

  10. "Директор школи (заступник з навчально-виховно роботи) може у бідь-який час прийти на урок до вчителя" - представники адміністрації мають право і обов'язок відвідувати уроки, які проводять вчителя, але вчитель має бути про це заздалегідь попереджений, такі відвідування мають проводитися відповідно до плану внутрішкільного контролю, вчитель має знати мету відвідування його уроку. Представник адміністрації закладу має зайти до клсу до початку навчального заняття і вийти після його закінчення. Відвідування уроків представниками засновника (відділу освіти), методистів ЦПРПП та ОІППО можливе лише з дозволу та за присутності адміністрації.

  11. "Вчитель має право не допустити представника адміністрації закладу на уроку, який він проводить" - взагалі у вчителя таке право є лише у випадку позапланових відвідувань уроків адміністраціє і лише у випадку коли вчителя не повідомили заздалегідь.

  12. "Відділ освіти ОІППО) має право перевірити стан викладання навчальних предметів" - перевіряти стан викладання мають право лише представники уповноваженого органу - Державної служби якості освіти та уповноважених нею служб.

  13. "Робочий час вчителя - це 45 хвилин уроку, перерва - його особистий час" - робочий час вчителя - астрономічна година, а не академічна, тож перерва є частиною його робочого часу, яку він використовує для підготовки до уроку.

  14. "Робочий день вчителя - з 8.00 до 16.00" - робочий день вчителя визначається його тижневим навантаженням і розкладом уроків, і як правило він розпочинається не пізніше ніж за 15 хв. до початку першого його уроку в цей день і закінчується не раніше, ніж за 15 хв по закінченню останнього його уроку. Разом з тим варто пам'ятати, що вчителі можуть залучатися до чергування по школі відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, таке чергування розпочинається за 30 хв. до початку першого уроку і закінчується за 30 хв. по закінченню уроків.

  15. "Адміністрація має складати розклад, щоб у ньому не було "вікон"/адміністрація складає розклад як забажає" - адміністрація має скласти розклад, виходячи з об'єктивних умов організації навчального процесу та раціонального використання робочого часу вчителем - щоденна кількість уроків має бути рівномірно розподіленою протягом тижня, "вікна" можуть бути, але в розумних межах - не більше одного "вікна" і "вікно" має бути не більше ніж на 1-2 уроки.

  16. "Вчитель має право вимагати від адміністрації скласти розклад відповідно до його побажань" - при складанні розклааду занять адміністрація МОЖЕ враховувати побажання вчителів, але не завжди це можливо з об'єктивних причин.

  17. "Вчитель має безоплатно завідувати кабінетами/проводити заняття навчальних гуртків/вести шкільний сайт/бути адміністратором системи "Курс-ШКОЛА"/тощо" - посадові обов'язки вчителя визначено його посадовою інструкцією, з якою педагогічного працівника мають ознаймити в день зарахування на посаду. Все інше - лише за його згоди (якщо інше не передбачено законодавством) з відповідним наказом директора і з оплатою відповідно до Інструкції про оплату праці педагогічних працівників.

  18. "Щороку вчитель має пройти не менше 30 годин підвищення кваліфікації" - вчитель зобов'язаний щорічно проходити підвищення кваліфікації і сумарна кількість годин підвищення кваліфікації за 5 років має бути не меншою ніж 150 годин, тобто щорічна кількість годин може бути різною, не обов'язково 30 годин, але за 5 років в сумі має бути не менше 150 годин.

  19. "На атестацію вчитель має підготувати презентацію та папку зі своїми досягненнями" - взагалі за вимогами Типового положення про атестацію таку "папку" має зібрати атестаційна комісія, яка вивчає діяльність педагогічного працівника.

  20. "Класний керівник несе відповідальність за збереження життя та здоров'я учнів протягом всього часу їх перебування в школі" - класний керівник несе відповідальність за своєчасне проведення бесід щодо охорони життя та безпеки життєдіяльності учнів, а за збереження життя і здоров'я - лише під час уроків та заходів, якій він проводить разом з дітьми. Черговий вчитель не може нести відповідальність за випадки з дітьми, які відбулися за межами місця, визначеного адмінітраціє закладу для проведення чергування. така відповідальність наступає лише у випадку, коли вчитель бачив можливість такого випадку і нічого не зробив щодо його попередження.

  Джерело

  Методичні рекомендації | Переглядів: 122 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 21.08.2022 | Коментарі (0)

  1-10 11-20 21-27

  Категорії розділу

  Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [235]
  Актуально / Нові підручники [73]
  Олімпіади [4]
  Поурочне планування [16]
  Рефлексія [7]
  Інклюзія / Психологія / Педагогіка [189]
  Методичні рекомендації [59]
  http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
  Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
  НУШ [27]
  Астрономія МЕТОДИКИ [6]
  Інформатика МЕТОДИКИ [20]
  Кабінет інформатики [16]
  Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [44]
  Сучасні технології, методи, прийоми. Інструменти [279]
  Інструментальна цифрова дидактика [17]
  Хмарні технології в освіті [89]
  Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [59]
  Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
  Сервіси та послуги Google [18]
  Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
  Сайт вчителя [17]
  Змішане навчання [7]
  Перевернуте навчання [15]
  Кейс-метод навчання [13]
  Ігрова педагогіка [26]
  Веб-квести [14]
  Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
  Брейн-ринг [5]
  Онлайн-освіта [7]
  Освіта за допомогою відео [25]
  STEM-освіта [15]
  Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
  Проектний метод навчання [96]
  Інтегроване навчання [18]
  ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [31]
  http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
  Бінарні уроки [6]
  Як працює мозок? [114]
  Мотивація [10]
  Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
  Розвиток критичного мислення [12]
  Розвиваємо креативність та критичне мислення [31]
  Тематичні тижні та декади [7]
  Україна - рідний край [1]
  Творчість [2]
  Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення

  Вхід на сайт

  Пошук

  СПІВПРАЦЯ

 • МОН України
 • Міська Рада м.Миргород
 • ПОІППО
 • Міськво м.Миргород
 • Телестудія МИРГОРОД
 • Шкільний канал YouTube
 • E-mail та сайти вчителів
 • ЗОШ №7