ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

    Методичний кейс

    Головна » Статті » Методичний кейс » Інформатика МЕТОДИКИ

    У категорії матеріалів: 21
    Показано матеріалів: 1-10
    Сторінки: 1 2 3 »

    Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

    Методичні рекомендації | Переглядів: 18 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 16.10.2024 | Коментарі (0)

    На зображенні може бути: 1 особаМіфи української освіти:

    1. "Методичні рекомендації Міносвіти є документом, обов'язковим до виконання" - листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми(Закон "Про освіту", ст.2)

    2. "Календарно-тематичне планування має затверджуватися директором, з його підписом та печаткою" - календарно-тематичне планування не відноситься до переліку документів, які затверджуються директором школи, воно лише погоджується заступником директора з навчально-виховної роботи, який має перевірити його на відповідність навчальній програмі з предмету. Для 5-их класів НУШ планування уроків може бути складовою навчальної програми, яку розробляє вчитель, тож воно може бути затверджене рішенням педагогічної ради разом навчалньою програмою.

    3. "Календарно-тематичне планування має відповідати зразку (запропонованому адміністрацією, прийнятому на засіданні методичного об'єднання, тощо)" - календарно тематичне планування має містити порядковий номер уроку, тему, яка опрацьовується на уроці, дату проведення уроку та примітку, все інше - за бажанням вчителя (не адміністрації).

    4. "На аудит школи(перевірку стану викладання предмету) вчителі мають готувати розширені поурочні плани(конспекти)" - форма та спосіб підготовки поурочних планів нормативно не затверджена і є прерогативою вчителя, головне - наявність такого плану на уроці. він має містити тему уроку, яка має відповідати календарно-тематичному плануванню (навчальній програмі) та короткий план уроку, все інше - мета, завдання, способи дій учнів та вчителя не є обов'язковим.

    5. "Вчителі щоденно (або з певною періодичністю) мають надавати свої поурочні плани(конспекти) на перевірку адміністрації закладу" - відсутня будь-яка підстава, щодо такої регулярної перевірки, адміністрація МОЖЕ перевіряти наявність поурочних планів заздалегідь попередивши про це вчителів(свого часу це питання, як і питання відвідування адміністрацією уроків вирішувалося в судовому порядку).

    6. "Поурочні плани вчителя(конспекти) мають зберігатися до кінця навчального року (або 3 роки)" - поурочні плани(конспекти уроку) мають бути під час проведення уроку, жодним документом не встановлено необхідність їх зберігання протягом будь-якого часу.

    7. "Календарні плани мають зберігатися протягом 3 років (або до наступного аудиту закладу)" - календарно-тематичне планування має зберігатися до закінчення навчального року, тобто до 1 липня.

    8. "Навчальний рік закінчується 25 (28 травня)" - навчальний рік закінчується за будь-яких умов до 1 липня, навчальний процес має тривати 175 днів (протягом воєнного стану ця норма може не працювати, але планувати маємо на 175 днів)

    9. "Кількість уроків в журналі має відповідати кількості годин в навчальній програмі" - взагалі це правильно, але бувають обставини, коли через переривання навчального процесу і об'єктивні обставини цього виконати не можна, тоді директор видає наказ про ущільнення навчального матеріалу, відповідно до якого вчителі проводять корекцію своїх навчальних планів, зважаючи на те, що навіть при меншій кількості годин всі навчальні теми мають бути опрацьовані. По закінченню навчального року заступник директора перевіряє виконання програм і у випадку "ущільнення" робить в журналі робить запис - "За програмою - 70 год., фактично - 68 год, програму виконано за рахунок ущільнення відповідно до наказу № __ від _____"

    10. "Директор школи (заступник з навчально-виховно роботи) може у бідь-який час прийти на урок до вчителя" - представники адміністрації мають право і обов'язок відвідувати уроки, які проводять вчителя, але вчитель має бути про це заздалегідь попереджений, такі відвідування мають проводитися відповідно до плану внутрішкільного контролю, вчитель має знати мету відвідування його уроку. Представник адміністрації закладу має зайти до клсу до початку навчального заняття і вийти після його закінчення. Відвідування уроків представниками засновника (відділу освіти), методистів ЦПРПП та ОІППО можливе лише з дозволу та за присутності адміністрації.

    11. "Вчитель має право не допустити представника адміністрації закладу на уроку, який він проводить" - взагалі у вчителя таке право є лише у випадку позапланових відвідувань уроків адміністраціє і лише у випадку коли вчителя не повідомили заздалегідь.

    12. "Відділ освіти ОІППО) має право перевірити стан викладання навчальних предметів" - перевіряти стан викладання мають право лише представники уповноваженого органу - Державної служби якості освіти та уповноважених нею служб.

    13. "Робочий час вчителя - це 45 хвилин уроку, перерва - його особистий час" - робочий час вчителя - астрономічна година, а не академічна, тож перерва є частиною його робочого часу, яку він використовує для підготовки до уроку.

    14. "Робочий день вчителя - з 8.00 до 16.00" - робочий день вчителя визначається його тижневим навантаженням і розкладом уроків, і як правило він розпочинається не пізніше ніж за 15 хв. до початку першого його уроку в цей день і закінчується не раніше, ніж за 15 хв по закінченню останнього його уроку. Разом з тим варто пам'ятати, що вчителі можуть залучатися до чергування по школі відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, таке чергування розпочинається за 30 хв. до початку першого уроку і закінчується за 30 хв. по закінченню уроків.

    15. "Адміністрація має складати розклад, щоб у ньому не було "вікон"/адміністрація складає розклад як забажає" - адміністрація має скласти розклад, виходячи з об'єктивних умов організації навчального процесу та раціонального використання робочого часу вчителем - щоденна кількість уроків має бути рівномірно розподіленою протягом тижня, "вікна" можуть бути, але в розумних межах - не більше одного "вікна" і "вікно" має бути не більше ніж на 1-2 уроки.

    16. "Вчитель має право вимагати від адміністрації скласти розклад відповідно до його побажань" - при складанні розклааду занять адміністрація МОЖЕ враховувати побажання вчителів, але не завжди це можливо з об'єктивних причин.

    17. "Вчитель має безоплатно завідувати кабінетами/проводити заняття навчальних гуртків/вести шкільний сайт/бути адміністратором системи "Курс-ШКОЛА"/тощо" - посадові обов'язки вчителя визначено його посадовою інструкцією, з якою педагогічного працівника мають ознаймити в день зарахування на посаду. Все інше - лише за його згоди (якщо інше не передбачено законодавством) з відповідним наказом директора і з оплатою відповідно до Інструкції про оплату праці педагогічних працівників.

    18. "Щороку вчитель має пройти не менше 30 годин підвищення кваліфікації" - вчитель зобов'язаний щорічно проходити підвищення кваліфікації і сумарна кількість годин підвищення кваліфікації за 5 років має бути не меншою ніж 150 годин, тобто щорічна кількість годин може бути різною, не обов'язково 30 годин, але за 5 років в сумі має бути не менше 150 годин.

    19. "На атестацію вчитель має підготувати презентацію та папку зі своїми досягненнями" - взагалі за вимогами Типового положення про атестацію таку "папку" має зібрати атестаційна комісія, яка вивчає діяльність педагогічного працівника.

    20. "Класний керівник несе відповідальність за збереження життя та здоров'я учнів протягом всього часу їх перебування в школі" - класний керівник несе відповідальність за своєчасне проведення бесід щодо охорони життя та безпеки життєдіяльності учнів, а за збереження життя і здоров'я - лише під час уроків та заходів, якій він проводить разом з дітьми. Черговий вчитель не може нести відповідальність за випадки з дітьми, які відбулися за межами місця, визначеного адмінітраціє закладу для проведення чергування. така відповідальність наступає лише у випадку, коли вчитель бачив можливість такого випадку і нічого не зробив щодо його попередження.

    Джерело

    Методичні рекомендації | Переглядів: 147 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 21.08.2022 | Коментарі (0)

    Можливо, це зображення в мультиплікаційному стилі (текст)Хочемо поговорити про переваги онлайн навчання, а їх чимало 

    1️⃣Індивідуальний підхід.

    При традиційному навчанні вчителеві досить важко приділити уваги всім учням. Дистанційні технології підходять для організації індивідуального підходу.

    2️⃣Навчання у своєму темпі.

    Можливість повернутися до вивчення складних питань, передивитися відео-лекції, перечитати переписку з учителем. Чи навпаки — пропустити відомі вже теми.

    3️⃣Навчання в будь-якому місці.

    Можливість вчитися, не виходячи з дому, перебуваючи у будь-якій точці планети. Зручно! Необхідний лише комп'ютер з доступом в Інтернет.

    4️⃣Доступність навчальних матеріалів.

    Доступ до необхідної літератури відкривається після реєстрації. Зникає проблема нестачі чи відсутності підручників.

    5️⃣Навчання у спокійній обстановці.

    Проміжна атестація учнів проходить у формі on-line тестів. Тому менше причин для хвилювань. Виключається можливість суб'єктивної оцінки

    Інформатика МЕТОДИКИ | Переглядів: 166 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 18.04.2022 | Коментарі (0)

    Григорій Громко  · 

    Щодо майбутньої програми курсу інформатики основної школи:

    - об'єктна парадигма - все є об'єктами, які мають певні властивості, об'єкти можуть взаємодіяти один з одним, на об'єкти можна впливати, змінюючи їх властивості/поведінку, об'єктами є символи, повідомлення, величини, тексти, графічні образи, файли, елементи інтерфейсу, складові апаратного забезпечення, тощо. Об'єкти можуть взаємодіяти між собою, стан об'єкта може змінюватись - це подія;

    - перехід від підготовки кваліфікованого користувача до розвитку креативної особистості;

    - шість наскрізних ліній курсу - інформаційні процеси та системи, комп'ютерна графіка та ...

     

    Актуально / Нові підручники | Переглядів: 167 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 24.12.2021 | Коментарі (0)

    Інтеграція - це засіб інтенсифікації уроку. При інтегрованому навчанні схожість ідей і принципів простежується краще, ніж при навчанні різним дисциплінам окремо, тому що при цьому з'являється можливість застосування отриманих відомостей одночасно в різних областях - теоретичної, практичної та прикладної

    Інформатика МЕТОДИКИ | Переглядів: 169 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 05.09.2020 | Коментарі (0)

    1-10 11-20 21-21

    Категорії розділу

    Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [236]
    Актуально / Нові підручники [73]
    Олімпіади [4]
    Поурочне планування [16]
    Рефлексія [7]
    Інклюзія / Психологія / Педагогіка [189]
    Методичні рекомендації [61]
    http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
    Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
    НУШ [30]
    Астрономія МЕТОДИКИ [6]
    Інформатика МЕТОДИКИ [21]
    Кабінет інформатики [16]
    Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [47]
    Сучасні технології, методи, прийоми. Інструменти [296]
    Інструментальна цифрова дидактика [19]
    Хмарні технології в освіті [90]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [59]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
    Сервіси та послуги Google [19]
    Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
    Сайт вчителя [18]
    Змішане навчання [8]
    Перевернуте навчання [15]
    Кейс-метод навчання [13]
    Ігрова педагогіка [31]
    Веб-квести [14]
    Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
    Брейн-ринг [5]
    Онлайн-освіта [7]
    Освіта за допомогою відео [26]
    STEM-освіта [15]
    Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
    Проектний метод навчання [99]
    Інтегроване навчання [20]
    ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [32]
    http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
    Бінарні уроки [6]
    Як працює мозок? [114]
    Мотивація [10]
    Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
    Розвиток критичного мислення [12]
    Розвиваємо креативність та критичне мислення [31]
    Тематичні тижні та декади [7]
    Україна - рідний край [1]
    Творчість [2]
    Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7