ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

 • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
 • Інструктаж БЖД
 • Комп’ютер і здоров’я
 • Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Методичний кейс

  Головна » Статті » Методичний кейс » ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика

  У категорії матеріалів: 31
  Показано матеріалів: 1-10
  Сторінки: 1 2 3 4 »

  Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

  Інтегроване навчання для цілісного сприйняття світу

  Інтеграція – загальний і багатогранний процес встановлення зв’язків між інформацією, знаннями, науками, а також забезпечення їх цілісності та єдиної структури.

  Інтеграція змісту виступає засобом ФОРМУВАННЯ ЦІЛІСНОГО ОБРАЗУ СВІТУ ДИТИНИ, ЩО ВИСТУПАЄ СИСТЕМОЮ КООРДИНАТ, ЗА ДОПОМОГОЮ ЯКОЇ ДИТИНА УСВІДОМЛЮЄ СВОЄ ІСТИННЕ БУТТЯ У СВІТІ.

  ПЕРЕДУМОВИ застосування інтегрованого навчання у школі:

  По-перше, традиційна «монологічна» система в освіті втратила свою практичну ефективність.

  По-друге, в сучасній школі навчальні дисципліни часто мають «конкуруючий» характер – протистоять один одному, претендуючи на більшу значимість у порівнянні з іншими.

  По-третє, кожна з шкільних дисциплін сама по собі має набір відомостей з певної галузі знань, тому не може претендувати на системний опис дійсності.

  За допомогою інтегрованих занять ми створюємо можливість вийти за межі самодостатньої функціональної ролі його окремих складових. Формуємо якісно нові знання, які характеризуються вищим рівнем осмислення, динамічністю застосування в нових ситуаціях, підвищенням їх дієвості й системності. Інтеграція предметів дає змогу дитині сприймати предмети і явища цілісно, різнобічно, системно та емоційно.

  Інтеграція відбувається по декількох напрямках і на різних рівнях.

  Внутрішньопредметна інтеграція включає:

  – фрагментарну інтеграцію, з окремими фрагментами уроку, які вимагають знань з інших предметів,

  – вузлову інтеграцію, коли протягом всього уроку вчитель спирається на знання з інших предметів, що є необхідною умовою засвоєння нового матеріалу.

  Міжпредметна або синтезована інтеграція об’єднує знання різних наук для розкриття певного питання. На перехресті цих підходів можуть з’являтися цікаві результати: народження абсолютно нових предметів, нових спеціальних курсів; оновлення змісту всередині одного або декількох суміжних предметів; поява блоків уроків, які об’єднують матеріал одного або ряду предметів зі збереженням їх незалежного існування; разові інтегровані уроки різного рівня і характеру.

  Застосування інтегрованого навчання сприяє розвитку наукового стилю мислення, дає можливість широкого застосування природничо-наукового методу пізнання, формує у дитини загальне розуміння географії, біології, фізики, математики, хімії, природознавства, дає надпредметні знання, вміння і навички.
  В основі інтегрованих уроків лежить гуманістична спрямованість. Це означає, що знання набувають характеру особистісно важливих, близьких кожному учневі. Стирається знеособленість знань, на перший план виходить соціальна важливість навчального матеріалу. Це спрямовує вчителя на пошук яскравих, живих прикладів, на адаптацію до актуальним інтересам учня, на особисту значимість матеріалу для дитини.

  За STEM методикою, в центрі уваги знаходиться практичне завдання чи проблема. Учні вчаться знаходити шляхи вирішення не в теорії, а прямо зараз шляхом спроб та помилок, отримують набагато більше автономності. За рахунок такої автономності, дитина вчиться бути самостійною, приймати власні рішення та брати за них відповідальність.

  Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

  Інтеграція пов’язаних між собою шкільних предметів з метою надання учням комплексного розуміння оточуючого світу є одним з пріоритетних напрямків інноваційних освітніх технологій у КМДШ.

  • Перший рівень – інтеграція природничо-наукових та гуманітарних предметів. Пошук взаємодії різних наук та натхнення нових підходів для цілісного бачення світу.
  • Другий рівень – інтеграція дисциплін на основі розробки вчителями єдиних програм для формування провідних понять міжпредметного, метапредметного характеру в процесі навчання. Така робота може бути здійснена на основі виділення головних освітніх ліній навчальних предметів.
  • Третій рівень – інтеграція за рахунок здійснення і посилення практичної спрямованості не лише конкретного предмета, а й циклу предметів на основі реалізації горизонтальних взаємозв’язків навчальних дисциплін.
  • Четвертий рівень – використання загальнонаукових методів пізнання, навчання цим методам учнів. Відомо, що до наукових методів пізнання, перш за все, відносяться: досвід, спостереження, гіпотеза, експеримент.

  Структурування змісту освіти за рівнями відповідно до методології наукового пізнання дозволяє здійснити інтеграцію змісту навчального матеріалу всіх шкільних предметів, скоротити обсяг інформації, пропонованої дітям; здійснити систематизацію досліджуваного навчального матеріалу; створити у дітей більш повне уявлення про цілісну природничу картину світу.

  Наскрізними компетентностями є критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, уміння керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, вирішувати проблеми.

  Цілеспрямовані та змістовні інтегровані заняття встановлюють міцні зв’язки між навчальними предметами, вносять новизну в систему навчання, допомагають учням зрозуміти важливість вивчення основ наук як єдиної системи знань.

  Інтегровані уроки роблять навчальний процес по-справжньому цікавим, а їх проведення є необхідним для цілісного сприйняття світу та осмислення явищ навколишньої дійсності дитиною

  https://www.creativeschool.com.ua/blog/integrovane-navchannya-dlya-tsilisnogo-spryjnyattya-svitu/

  ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика | Переглядів: 137 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 10.10.2021 | Коментарі (0)

  Інтегровані уроки. Вибірка / Бінарні уроки Вибірка

  Презентація https://docs.google.com/presentation/d/1R-sJnrWxIwkyHNjVfdv3XLwNZlzh1zAxmsziYt4qQmY/edit?usp=sharing

  Сайт Рибіної О.І Он-лайн учительська  Шановні колеги! Вітаємо вас в електронній учительській загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Миргородської міської ради Полтавської області! Тут ви можете знайти потрібні для роботи нормативні документи та допоміжні матеріали, переглянути інформацію про відкриті уроки, педради, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, ознайомитися з оголошеннями тощо. Адміністрація школи бажає Вам плідного трудового дня! 

  Самоосвіта вчителів [16] Ed Era [5] і.т.д.

  Хмарні технології в освіті. ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТИ, НАУКИ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: СВІТОВИЙ ДОСВІД

  Хмарні технології в освіті

  - ІІТЗН, НАПН України (2012) Хмарні технології в освіті In: Хмарні технології в освіті: матеріали Всеукраїнського науково-методичного Інтернет-семінару (Кривий Ріг – Київ – Черкаси – Харків) Видавничий відділ КМІ, м. Кривий Ріг, Україна.

  [img] PDF 
  cloud.pdf - Опублікована версія 
  Download (11MB)

   

  ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТИ, НАУКИ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: СВІТОВИЙ ДОСВІД (див.ст.10)

  •  

  Інтегровані уроки інформатики: сутність, ефективність, методика | Переглядів: 1 | Додав: SvetlanaCh | Дата: Сьогодні | Коментарі (0)


  Інтеграція = ущільнення інформації

  Часто бачу, що у багатьох випадках педагоги йдуть шляхом тематичної інтеграції — об’єднують завдання одною тематикою. Якщо вибрати цікаву дітям тему і вдумливо підійти до створення заняття чи уроку, то вийде захопливо. Але ж тематична інтеграція — найлегша і гарно мотивує, зацікавлює дітей. Але ж більше нічого не дає. І для мене родзинка інтегрованої роботи саме у міжпредметній інтеграції, мета якої показати взаємодію різних наук.

  https://informaciaforall.blogspot.com/2019/10/blog-post_20.html

  INFORMACIAFORALL.BLOGSPOT.COM Інтеграція = ущільнення інформації

  Що таке інтегровані завдання Часто бачу, що у багатьох випадках педагоги йдуть шляхом тематичної інтеграції — об’єднують завдання одн...


  https://naurok.com.ua/…/integrovaniy-pidhid-u-navchanni-sch…

  NAUROK.COM.UA Інтегрований підхід у навчанні: що потрібно знати вчителю

  Етапи розробки, типи та форми інтегрованих уроків. Як не заплутатися у розмаїтті ідей.


  https://naurok.com.ua/…/informaciyni-tehnologi-dlya-stvoren…

  NAUROK.COM.UA Інформаційні технології для створення інтегрованих уроків

  Пропонуємо добірку інтернет-ресурсів відмінного функціоналу, а також ідеї їх використання для створення учнівських проектів в межах будь-якої навчальної дисципл....


  https://naurok.com.ua/…/dobirka-cikavih-integrovanih-urokiv…

  NAUROK.COM.UA Добірка цікавих інтегрованих уроків з бібліотеки проекту «На Урок»

  Розробки інтегрованих уроків для різних класів від вчителів, викладені у бібліотеці сайту «На Урок».


  Категорії розділу

  Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [233]
  Актуально / Нові підручники [73]
  Олімпіади [4]
  Поурочне планування [16]
  Рефлексія [7]
  Інклюзія / Психологія / Педагогіка [189]
  Методичні рекомендації [59]
  http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
  Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
  НУШ [27]
  Астрономія МЕТОДИКИ [6]
  Інформатика МЕТОДИКИ [20]
  Кабінет інформатики [16]
  Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [44]
  Сучасні технології, методи, прийоми. Інструменти [279]
  Інструментальна цифрова дидактика [17]
  Хмарні технології в освіті [89]
  Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [59]
  Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
  Сервіси та послуги Google [18]
  Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
  Сайт вчителя [17]
  Змішане навчання [7]
  Перевернуте навчання [15]
  Кейс-метод навчання [13]
  Ігрова педагогіка [26]
  Веб-квести [14]
  Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
  Брейн-ринг [5]
  Онлайн-освіта [7]
  Освіта за допомогою відео [25]
  STEM-освіта [15]
  Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
  Проектний метод навчання [96]
  Інтегроване навчання [18]
  ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [31]
  http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
  Бінарні уроки [6]
  Як працює мозок? [114]
  Мотивація [10]
  Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
  Розвиток критичного мислення [12]
  Розвиваємо креативність та критичне мислення [31]
  Тематичні тижні та декади [7]
  Україна - рідний край [1]
  Творчість [2]
  Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення

  Вхід на сайт

  Пошук

  СПІВПРАЦЯ

 • МОН України
 • Міська Рада м.Миргород
 • ПОІППО
 • Міськво м.Миргород
 • Телестудія МИРГОРОД
 • Шкільний канал YouTube
 • E-mail та сайти вчителів
 • ЗОШ №7