ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Методичний кейс

    Головна » Статті » Методичний кейс

    У розділі матеріалів: 1472
    Показано матеріалів: 461-470
    Сторінки: « 1 2 ... 45 46 47 48 49 ... 147 148 »

    Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка | Переглядів: 193 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 25.12.2019 | Коментарі (0)

    Мініпроєкти – один із найцікавіших методів навчання. Як організувати роботу та зацікавити дітей? Читайте у новій статті! #наурок

    https://naurok.com.ua/post/miniproekti-malenki-kroki-do-velikih-znan?fbclid=IwAR36N4QjZpaDDkEY2KNQXiSQuJHaGSlUxk5TP4Se-Ak65lxo7W-7bftGj5g

    Про користь та приклади використання мініпроєктів для закріплення учнівських знань.

    Чи подобається вашим учням створювати проєкти? Впевнені, що так! Адже це чудова можливість зануритися у тему, самостійно знайти безліч цікавої інформації та отримати унікальний результат. Але робота над проєктом зазвичай займає надто багато часу. Що робити? Скористатися альтернативним варіантом для закріплення учнівських знань – мініпроєктами. Вони, як і повноформатні проєкти, мають дослідницьке, проблемне та творче спрямування, а також сприяють усебічному розвитку школяра, формують його комунікабельність, аналітичне і стратегічне мислення, навчають помічати різницю між головними та другорядними даними.

    А чим відрізняється мініпроєкт від інших видів проєктів? Тим, що він містить завдання, які можна реалізувати у короткий термін (протягом одного уроку).

    Діти мають усвідомлювати, що основна мета проєктів – не використати готову інформацію з інтернету, а узагальнити вивчене та зробити власні висновки, навчитись планувати свою діяльність та плідно працювати у колективі.

    Приклади мініпроєктів 

    Загалом мініпроєкти доречно використовувати під час вивчення будь-якої навчальної дисципліни. Тож ми підготували кілька яскравих та креативних прикладів, які демонструють користь та універсальність проєктного навчання.

    • Біологія. Мініпроєкт «Живі фільтри». Запропонуйте дітям знайти якомога більше інформації про живі фільтри. Далі учні мають: зробити презентацію з наведеними прикладами живих фільтрів; визначити, які з них можна використовувати вдома; з'ясувати, чи мають «живі фільтри» властивості, що можуть нашкодити здоров'ю людини. Такий проєкт допоможе школярам краще розібратися в особливостях використання живих фільтрів. 
    • Історія. Мініпроєкт «Козацькі літописи». Основна мета: вивчити вплив козацьких літописів на формування культури у XVII–XVIII ст. Для виконання цього завдання діти мають знайти інформацію про перші козацькі літописи та визначити їх роль у формуванні тогочасної культури. Результати потрібно подати у вигляді презентації/відео. Це допоможе розширити знання школярів, а також стимулюватиме їхню пізнавальну активність. Козацьким літописам присвячені численні науково-популярні, історичні та літературні праці. Найдопитливіші діти додатково можуть знайти в інтернеті твори мистецтва, пов'язані з козацькими літописами.
    • Англійська мова. «Англіцизми в українській мові». Мініпроєкт складається з двох частин: теоретичної та практичної. Діти мають дослідити теорію про словотворення, класифікацію та соціальне значення англіцизмів, а у практичній частині провести невелике анкетування серед однокласників стосовно вживання улюблених англіцизмів у мовленні. Також учні мають укласти невеличкий словник із лексемами англійського походження, що найчастіше використовуються у нашій мові. 
    • Українська література. «Віртуальний музей письменника». Для реалізації цього проєкту діти мають об'єднатися у групи, кожна з яких отримує має дослідити біографію одного з визначних літературних діячів. Групам потрібно ознайомитись із біографією письменника та уявити музейні кімнати і експонати, які могли б там знаходитися. 
      Наприклад, якщо потрібно уявити музей ім. Марко Вовчок, мають бути приблизно такі зали: «Становлення Марії Вілінської як письменниці. Орловський край. Опанас Маркович»; «Життя письменниці в Україні та її літературний дебют»; «Марко Вовчок у Петербурзі. Дружба з Тарасом Шевченком» тощо. Кожна група має максимально точно описати експонати музею та розповісти історії, пов'язані з предметами в уявних залах.
    • Математика. Запропонуйте дітям провести власне дослідження та підготувати інформаційний бюлетень на тему «Як математика допомагає економити?». У ньому діти можуть записати поради щодо економії у побуті, підтвердивши їх математичними прикладами. Наприклад, «Протягом хвилини з нещільно закрученого крану витікає 10 г води. А скільки це буде за добу?».
    • Інформатика. Мініпроєкт «Улюблені заняття». Для виконання цього завдання діти мають провести невеличке опитування серед однокласників та попросити їх розказати про своє хобі. Якщо їх декілька, нехай оберуть одне найулюбленіше заняття. Далі потрібно порахувати результати і створити таблицю у текстовому редакторі з двома діаграмами (кільцевою та стовпчиковою). Таким чином діти навчаться працювати з діаграмами та створювати для них дизайнерське оформлення.
    • Фізика. Мініпроєкт «Фізика навколо нас». Діти мають перетворитися на дослідників та дізнатися, які фізичні явища оточують нас у побуті, а які – на вулиці. Результати можна подати у вигляді презентації чи навіть зашифрувати слова у кросворді/ребусі, які потім розгадуватиме клас. 

    Для того, щоб робота над мініпроєктами була максимально ефективною, вчитель має навчити дітей користуватися джерелами інформації, стимулювати інтерес учнів до практичної діяльності та контролювати кожен пройдений етап проєкту.

    Обговоріть зі своїми вихованцями результати проєкту: 

    1. Що було найскладнішим у процесі роботи? 
    2. Що ви дізналися та чому навчилися завдяки такому формату навчання? 
    3. Що б ви порадили тим, хто бажає розпочати роботу над схожим проєктом?

    Дискусія допоможе дітям краще усвідомити важливість проєктного методу навчання. 

    У нашому сервісі «Проєкти» ви можете знайти чимало повністю готових матеріалів, які зроблять заняття пізнавальними та ефективними. А ще наш сервіс систематично оновлюється, ми додаємо нові цікаві проєкти, які точно не залишать байдужими ані вас, ані ваших учнів.

    Хочете дізнатися більше про реальну користь від використання мініпроєктів, а також про незвичайні способи роботи з ними? Тоді реєструйтеся на наш безкоштовний вебінар «Мініпроєкти як альтернатива звичайним домашнім завданням», який проходитиме 16 грудня о 18:00. Наш спікер Віктор Немченко розкаже вам про практичну користь домашніх завдань та про те, як саме заохотити учнів виконувати мініпроєкти самостійно

    Проектний метод навчання | Переглядів: 200 | Додав: mirgorodschoolseven | Дата: 15.12.2019 | Коментарі (0)

    Журнал  Школа

     

    Теоретичний та практичний досвід педагогів для організації інтерактиву на уроках.

    Бібліотека Освітнього проекту «На Урок» створена спеціально для того, аби кожен педагог міг знайти цікаві матеріали для роботи у класі. Інколи сама лише ідея розробки колеги дозволяє створити власний матеріал з новими акцентами та перспективами для подальшого втілення.

    Коли мова йде про інтерактив на уроці, то здається, обмежень не існує. Але чому б не ознайомитися з ідеями вчителів України щодо втілення у життя інтерактивних методик, вправ, технологій? Саме задля того, щоб ви могли уже завтра використати нові ідеї, або вдосконалити уже знані варіанти роботи, ми і створили цю добірку розробок.


    Теорія та ідеї

    ТемаКінотренінг як один із інтерактивних методів роботи психолога з батьками, педагогами та підлітками
    Про матеріал:  Кінотерапія – це метод терапії, що передбачає перегляд та обговорення кінофільму за допомогою психолога (фільмотерапевта). У процесі перегляду кінофільму і аналізу власного сприйняття його образів учасник кінотренінгу досліджує свої особистісні особливості. Це творчий процес самопізнання, внаслідок якого виникає можливість переходу до свідомої корекції своїх дій. 

     


    Что нужно ребенку в школе — строгость или свобода?
    Как определить, какая школа больше подходит конкретному ребенку?
    Что выбрать: творчество, результативность или исполнительность?

    Об этом сайте VIDEO.KOMAROVSKIY.NET Атмосфера в школе: «строгая» или «либерально-мягкая»?

    Інклюзія / Психологія / Педагогіка | Переглядів: 192 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 21.11.2019 | Коментарі (0)

    Категорії розділу

    Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [236]
    Актуально / Нові підручники [73]
    Олімпіади [4]
    Поурочне планування [16]
    Рефлексія [7]
    Інклюзія / Психологія / Педагогіка [190]
    Методичні рекомендації [61]
    http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
    Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
    НУШ [31]
    Астрономія МЕТОДИКИ [6]
    Інформатика МЕТОДИКИ [21]
    Кабінет інформатики [17]
    Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [47]
    Сучасні технології, методи, прийоми. Інструменти [296]
    Інструментальна цифрова дидактика [19]
    Хмарні технології в освіті [90]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [59]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
    Сервіси та послуги Google [19]
    Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
    Сайт вчителя [18]
    Змішане навчання [8]
    Перевернуте навчання [15]
    Кейс-метод навчання [13]
    Ігрова педагогіка [31]
    Веб-квести [14]
    Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
    Брейн-ринг [5]
    Онлайн-освіта [7]
    Освіта за допомогою відео [26]
    STEM-освіта [15]
    Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
    Проектний метод навчання [99]
    Інтегроване навчання [20]
    ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [32]
    http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
    Бінарні уроки [6]
    Як працює мозок? [114]
    Мотивація [10]
    Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
    Розвиток критичного мислення [12]
    Розвиваємо креативність та критичне мислення [31]
    Тематичні тижні та декади [7]
    Україна - рідний край [1]
    Творчість [2]
    Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7