Комп’ютери різняться за розмірами та можливостями. Існують суперкомп’ютери, дуже великі комп’ютери з тисячами з’єднаних мікропроцесорів, які можуть виконувати надскладні обчислення. Також є маленькі комп’ютери, вбудовані в авто, телевізори, стереосистеми, калькулятори та домашні прилади. Ці комп’ютери створені для виконання обмеженої кількості завдань.
Слово комп’ютер є похідним від англійського слова computer, яке перекладається як «обчислювач». Сучасні комп’ютери виконують безліч завдань, не пов’язаних безпосередньо з математикою.
Персональний комп’ютер, або ПК, — це комп’ютер, призначений для одночасного використання однією людиною.
Є надзвичайно багато сучасних комп’ютерів. Існують також і різні класифікації комп’ютерів.
— То які види комп’ютерів ви знаєте?
Заслухавши відповіді учнів, учитель моделює схему, які бувають комп'ютери.
Найчастіше використовують настільні та портативні комп’ютери.
Поділяються на стаціонарні та портативні.
До стаціонарних відносять: офісний стаціонарні комп’ютери, домашні та ігрові персональні комп’ютери.
До портативних персональних комп’ютерів відносять: ноутбуки, нетбуки, планшет, комунікатор (смартфон), електронна книга.
►► Стаціонарний комп'ютер — це звичайний комп’ютер, який має такі складові: системний блок, монітор, миша, клавіатура, звукові колонки. Цей вид комп’ютерів ми вивчали на попередньому уроці. Стаціонарний — означає непереносний, який стоїть у персональних комп’ютерів.
►►Домашні персональні комп’ютери – ці комп’ютери використовуються не тільки для розв’язування задач , а й для відтворення музики, відеофільмів, мають розширені можливості роботи зі змінними носіями оптичними дисками різних типів, флеш – памяттю.
►► Офісні стаціонарні комп’ютери – призначені для опрацювання та зберігання текстових і числових даних, невисока швидкість опрацювання даних головне надійність у роботі.
►►Ігрові персональні комп’ютери – найбільша швидкість опрацювання даних, відтворення відео. Такі комп’ютери можуть мати додаткові ігрові пристрої введення та виведення даних: джойстик, руль і педаль для комп’ютерних автоперегонів.ю комп’ютерний шолом.
►► Портативні — означає переносні. Портативні комп’ютери — це легкі мобільні ПК з тонким екраном.
Портативні комп’ютери можуть працювати від батарей, тож їх можна взяти з собою куди завгодно. На відміну від настільних ПК, портативні комп’ютери поєднують ЦП, екран і клавіатуру в одному корпусі.
Існує багато типів переносних комп’ютерів, і їх по-різному класифікують. Найчастіше виділяють ноутбуки, нетбуки, ігрові ноутбуки тощо.
►► Ноутбук (англ. notebook — блокнот, блокнотний ПК) — портативний персональний комп’ютер, у корпусі якого об’єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї.
Ноутбуки відрізняються невеликими розмірами і вагою, час автономної роботи ноутбуків варіюється в межах кількох годин. Іноді вважають, що всі інші варіанти портативних комп’ютерів є різновидом ноутбука. Наприклад, нетбуки відрізняються малими габаритами і вагою. Однак маленький розмір екрана знижує зручність роботи з таким пристроєм. У деякі моделі не встановлюється дисковод оптичних дисків.
►► Нетбуки орієнтовані на перегляд веб-сторінок, роботу з електронною поштою та офісними програмами.
Малий розмір екрана, невелика клавіатура й низька продуктивність подібних пристроїв компенсується помірною ціною і відносно тривалим часом автономної роботи.
►► Планшетні комп'ютери — клас комп’ютерів, обладнаних планшетним пристроєм рукописного введення, об’єднаним з екраном. Планшетний комп’ютер дозволяє працювати за допомогою спеціального пера, стилуса або пальців без використання клавіатури і миші.
Також такі комп’ютери можуть перетворювати рукописний текст на друкований. Деякі планшетні комп’ютери мають універсальну будову — екран, який обертається та відкриває приховану під ним клавіатуру.
►► Комунікатор — кишеньковий персональний комп’ютер (КПК), доповнений функціональністю мобільного телефону.
Комунікатори відрізняються від звичайних мобільних телефонів наявністю досить розвиненої операційної системи. Встановлення додаткових програм дозволяє значно поліпшити функціональність комунікаторів порівняно зі звичайними мобільними телефонами.
Смартфон (Smartphone) — мобільний телефон із розширеною функціональністю порівняно з КПК. Також для позначення деяких пристроїв, які суміщають функціональність мобільного телефону і КПК, часто використовують термін «комунікатор».
Пристрій для читання електронних книг (E-book), абоелектронна книжка (від англ. electronic book, скорочено E-book)— це один із носіїв інформації, тому традиційно складається з двох складових понять — носій і вміст.
Джерела: https://naurok.com.ua/urok-vidi-suchasnih-personalnih-komp-yuteriv-stacionarni-portativni-plansheti-komunikatori-119883.html |