ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 4
    Гостей: 4
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » УРОКИ / ПРАКТИЧНІ РОБОТИ / ПІДРУЧНИКИ » 10 клас Інформатика

    Етапи створення веб-сайтів. Найпопулярніші типи сайтів
    13.05.2021, 10:23

    Етапи створення веб-сайтів

    Завдання:

    1. Опрацювати наведену нижче статтю та законспектувати основні моменти;

    2. Написати невелике повідомлення на тему "Тім Бернес Лі - ключові погляди на розвиток Інтернету" (відправити його на перевірку використовуючи E-mail і дотримуючись правил академічної доброчесності)

    3. Переглянути додаткові матеріали до уроку (включно з інтерактивними вправами);

    4. Мити руки і НЕ ХВОРІТИ!

    Пригадайте:

    Знайти в мережі та виписати до зошита відповіді на наступні запитання:

    1. Що таке веб-сторінка, веб-сайт, веб-портал?

    2. Що таке гіперпосилання? Для чого вони Використовуються?

    3. Пригадайте правила оформлення презентацій.

    Вивчаючи тему «Інтернет», ви ознайомилися з поняттями: гіпертекст, веб-сторінка та веб-сайт, відвідали різноманітні за призначенням, тематикою, оформленням і структурою веб-сайти та Інтернет-портали. При вивченні цього розділу ви навчитеся створювати і розміщувати в Інтернеті власні веб-сайти.

    Створювати веб-сторінки і веб-сайти можна в спеціальних редакторах створення веб-сайтів. Веб-сайти можна також створювати в добре знайомому вам текстовому редакторі Місrоsоft Word.

    Веб-сайти створюються у кілька етапів:

    1. Планування — визначення тематики і призначення майбутнього сайта.

    2. Розробка — розробка структури сайта, добір матеріалів, вибір програмних засобів для його створення.

    3. Створення окремих сторінок відповідно до структури, включення до них гіперпосилань.

    4. Тестування — перевірка та редагування веб-сайта.

    5. Розміщення — розміщення сайта в Інтернеті.

    6. Підтримка — оновлення вмісту сайта.

    Планування

    На етапі планування, перш за все, слід визначити призначення майбутнього сайту: це буде персональний сайт або сайт організації, електронна енциклопедія чи сайт бібліотеки, сайт для дистанційного навчання тощо. Тут же доцільно визначити, буде сайт тематичним чи різні його сторінки будуть присвячені різнім темам і яким саме.

    Розробка

    Наступний крок — розробка структури сайту. При розробці структури сайту слід визначитися з необхідною кількістю сторінок та встановити зв'язки між ними. Розрізняють лінійну, ієрархічну та довільну структури сайту. Лінійну структуру веб-сайту доцільно використовувати у разі послідовного представлення інформації, наприклад, про товари та послуги або матеріали навчального посібника. Перегляд таких сайтів здійснюється послідовно: від початкової (головної) до останньої сторінки. Кожна сторінка має посилання тільки на одну, наступну сторінку сайту. Інколи, для зручності навігації по сайту до сторінки також додається посилання на попередню сторінку.

    При ієрархічній структурі створюється одна сторінка (головна), яка не має попередніх, решта сторінок мають лише одну попередню сторінку. При ієрархічній структурі кожна сторінка може містити посилання на довільну кількість сторінок сайту. Така структура найкраще підходить для сайтів, що містять різну за тематикою інформацію: каталогів, зібрань статей з різних тем або добірок послань.

    Найчастіше для створення сайтів використовують довільну структуру. При такій структурі сайту його сторінки пов'язані між собою довільним чином. У сайтах довільної структури можна виділити фрагменти, які є лінійними або ієрархічними.

    Прикладом довільної побудови структури сайту може бути Інтернет-енциклопедія Вікіпедія. Цей проект стартував у 2001 р. Нині статті до цієї енциклопедії пишуться 250 мовами народів світу. Характерною особливістю Вікіпедії є те, що її статті відкриті для доповнення і змін будь-яким користувачем. У Вікіпедії на даний час розміщено більше 6 млн. статей. Орієнтовна кількість авторів та редакторів — 50 тис. В україномовному розділі енциклопедії налічується 124 тис. статей, працюють 15 тис. авторів та редакторів. Вікіпедія знаходиться в десятці найбільш відвідуваних веб-ресурсів світу за кількістю запитів сторінок щомісяця. Так, кожний 200-й запит в Інтернеті направляється у Вікіпедію. Вікіпедія складається з окремих розділів. Працюючи з матеріалами цієї енциклопедії, ви можете здійснювати різноманітні переходи та самостійно визначати послідовність перегляду окремих сторінок.

    На етапі розробки необхідно також здійснити добір матеріалів і вибрати програмні засоби, за допомогою яких будуть розроблятися веб-сторінки.

    Створення

    На етапі створення відбувається наповнення веб-сторінок конкретними матеріалами, а також створення гіперпосилань для зручної навігації сайтом. При цьому потрібно слідувати правилам оформлення (дизайну) веб-сторінок, якими ви користувалися при створенні презентацій.

    Тестування

    Дуже важливим при створенні сайту є етап тестування. На цьому етапі потрібно перевірити:

    • чи правильно працюють усі гіперпосилання;
    • чи зручною є навігація сайтом;
    • чи відкриваються при відкритті сторінок графічні зображення;
    • чи зручно розташовані для сприйняття матеріали на сторінках тощо.

    У разі необхідності, потрібно внести зміни в наповнення або структуру сайту, змінити гіперпосилання.

    Розміщення

    На наступному етапі потрібно визначити, де буде розміщено створений вами сайт. Веб-сайт можна розмістити:

    • на власному сервері установи;
    • на сервері вашого провайдера;
    • на сервері організації, яка спеціалізується у наданні послуг розміщення сайтів користувачам Інтернету;
    • на сервері, який надає послуги вільного і безкоштовного розміщення сайтів.

    Сьогодні окремі організації в мережі Інтернет пропонують користувачам безкоштовні послуги щодо створення веб-сайтів з використанням готових шаблонів та одночасним їх розміщенням на серверах цієї організації.

    Підтримка

    Після розміщення сайту в Інтернеті потрібно здійснювати його підтримку, щоб сайт не втрачав своєї популярності. Ця підтримка полягає в періодичному оновленні та доповненні існуючих матеріалів, створенні нових цікавих сторінок тощо.

     

    Сьогодні важко уявити життя без Інтернету. Дехто з нас навіть розпочинає свій день за чашкою кави, переглядаючи в той же час новини на улюбленому сайті чи шукаючи нове взуття в інтернет-магазині. Онлайн-простір став невід'ємною частиною й ділового життя. Якщо ви володієте бізнесом або лише збираєтесь його створити, сайт може допомогти в розвитку вашого бренду та збільшенні популярності. Однак, перед тим, як розпочати розробку власного сайту, не зайвим буде ознайомитися з їх видами, щоб ви точно знали, що вам потрібно. Ми визначили 6 типів сайтів, які зараз є найбільш популярними.

    Найпопулярніші типи сайтів

    1. Сайт-візитка

    Це найпростіший сайт, який не містить багато сторінок. Зазвичай їх кількість не перевищує 10. Найчастіше з кожної сторінки відразу можна перейти на будь-яку іншу. Вони призначені для короткого опису фірми, знайомства користувача з послугами та для надання контактної інформації.

    2. Сайт компанії з каталогом продукції

    За своєю суттю — це теж сайт-візитка. Проте, як можна здогадатися з назви, він містить окрім короткої інформації ще каталог всіх послуг, що надаються компанією. Іноді подібний список може бути дуже великим. В такому випадку на сайтах роблять зручну систему навігації з категоріями, фільтрами та групуванням. Такі сайти зазвичай залучають клієнтів набагато ефективніше, ніж сайт-візитка.

    3. Інтернет-магазини

    На сайтах такого типу надається список продукції, яку користувач може замовити там онлайн. Оскільки популярність інтернету в наш час дуже висока, інтернет-магазини набувають все більшого поширення й вже зайняли свою зручну нішу. З інтернет-магазинів дуже легко почати отримувати дохід, проте, слід пам'ятати, що вам знадобиться чимало часу на обробку, доставку замовлень і т.д.

    4. Новинні та пошукові портали

    Подібними сайтами ми користуємося щодня, коли хочемо дізнатися щось нове або бути в курсі останніх новин. Як правило, такі сайти є дуже великими й, відповідно, вимагають багато часу на розробку та просування. Зазвичай, це комерційні проекти.

    5. Інформаційні портали

    Це сайти, на яких зібрані різного роду статті на будь-які теми. Сайт може містити безліч інформаційних статей на всі тематики або ж декілька та розповідати про новинки в світі технологій. Також вони можуть об'єднувати та структурувати в собі інформацію, зібрану з інших ресурсів. Найчастіше інформаційні портали існують за рахунок реклами у вигляді банерів або спонсорів.

    6. Веб-системи обліку товарів, бухгалтерії

    Подібні сайти призначені виключно для внутрішнього використання будь-якою фірмою й доступ до них для звичайних користувачів закритий. Вони дуже важливі для структурування даних та використовуються зазвичай дуже великими компаніями, які мають безліч філій в різних містах. Такі сайти містять досить багато інформації й коштують дуже дорого, проте їх зручність в рази окупає ціну.

    Крім класифікації сайтів за характеристиками можна розрізняти веб-сторінки і за складністюВсього існує два види: статичний або динамічний сайт.

    Так, статичним називають сайт з набором постійних, незмінних сторінок. Наприклад, сайт-візитка або сайт-вітрина. Інформація на таких сторінках жорстко закріплена, і зміни можуть здійснюватися тільки фахівцем у веб-технологіях. Такі сайти швидко завантажуються, можуть переглядатися в браузері, мають мінімальні вимоги до веб- сервера. Для компаній такі сайти - бюджетне рішення. Але для підтримки та актуалізації інформації на сторінці все одно будуть потрібні фахівці.

    У цьому плані, динамічний сайт має безліч переваг. Для функціонування подібних веб-сторінок використовується система CMS (система управління змістом). Це забезпечення, яке дозволяє оновлювати інформацію, публікувати і змінювати її без залучення фахівців. Досить провести навчання персоналу лише в області порядку роботи з системою.

    Presentation # 21. stages of creating websites. from Nikolay Shaygorodskiy

    Завантажити презентацію

    Додаткові матеріали

    Відеоматеріали

    Інтернет та веб

    Категорія: 10 клас Інформатика | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 372 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    1 клас Інформатика [44]
    2 клас Інформатика [312]
    3 клас Інформатика [362]
    4 клас Інформатика [377]
    5 клас Інформатика [593]
    6 клас Інформатика [523]
    7 клас Інформатика [593]
    8 клас Інформатика [610]
    9 клас Інформатика [667]
    10 клас Інформатика [628]
    11 клас Інформатика [769]
    Астрономія [20]
    Вправи / Завдання / Практичні роботи [66]
    Цифрова та медіаграмотність [101]
    Академічна доброчесність [15]
    Медіатворчість [27]
    Проекти / Вправи [208]
    Інструктажі БЖД / Правила БЖД [24]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7