Анотація до проекту на тему: «Шляхами страдницького життя:Свидницький і Миргород»
Споконвіку було слово… А література і є мистецтвом слова. Література ж рідного краю - те життєдайне джерело, до якого припавши, вже відірватися годі… Благословенна Миргородщина і є тим краєм, де б'є це джерело, бо славиться він своїми талантами і, перш за все, - літературними. У літературному сузір'ї нашої Миргородщини яскраво сяє постать Анатолія Патрикійовича Свидницького. У період політичної й духовної барикадності значного митецького масиву українство дедалі частіше повертається до глибин минулого, черпаючи у століттях, що промовляють іменами, духовну силу і красу. Із часом імена діячів літературного поля сходять з арени першості, однак вони ніколи не стираються з пам’яті людей. Серед найбільш шанованих – ім’я подолянина, вихідця із барської землі Анатолія Свидницького, просвітницька, громадська й культурна діяльність якого була спрямована на те, щоб піднести мову й літературу отчого краю на європейську висоту у рівноправному колі інших народів.
Актуальність теми: у наш час технічного прогресу люди мало читають, вивчають та знають про видатних діячів тогочасності. І тому я вибрала тему Свидницький та Миргород, шоб дослідити що саме ця постать нам близька і значною мірою пов’язана саме з Миргорщиною .І надіюсь, що моя робота у подальшому допоможе вчителям та учням у проведенні уроків літератури та виховних заходів.
Мета роботи:
- Дослідити Миргородський період життя та діяльності Анатолія Свидницького.
- Дійти висновку,що Свидницький відстоював ідею національної школи,побудованої на засадах української народної освіти у поєднанні з передовим науково-педагогічним досвідом,ідею всенародної загальноосвітньої школи.
Для досягненя мети дослідженя були поставлені такі завдання:
- Зібрати інформацію, вивчити критичну літературу та джерела.
- Провести паралель між минулим і сьогоденням.
- Взяти інтерв’ю у Сікорської Станіслави Олександрівни, завідувачки Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі, яка досліджувала саме Миргородський період життя та творчості Анатолія Свидницького.
Висновок до проекту на тему: «Шляхами страдницького життя:Свидницький і Миргород»
У ході створення проекту я слідувала наступному плану:
1. У процесі роботи використала та вивчила матеріали з довідкової літератури, періодичних видань, мережі Internet, книг.
2. Звернулася до працівників міської публічної миргородської бібліотеки ім. Д. Гурамішвілі .
3. Взяла інерв’ю у Сікорської С.О., яка досліджувала період перебування Свидницького саме на Миргородщині.
Даний проект визначається практичною значущістю та доступністю використання у подальшому для широкого кола шанувальників історії й культури нашого міста, краєзнавців, учителів, учнів.
Головним моментом проекту є робота, присвячена розробці власного фільму фахового представлення інформації як необхідного елемента інформаційної культури.
У ході створення проекту я дослідила Миргородський період життя та діяльності Анатолія Свидницького, а також проаналізувала та дійшла висновку,що Свидницький відстоював ідею національної школи,побудованої на засадах української народної освіти у поєднанні з передовим науково-педагогічним досвідом,ідею всенародної загальноосвітньої школи. Також завдяки створенню проекту я мала можливість:
- вчитися самостійного досягнення поставленої мети, формуванню процесу здобування та практичного застосування отриманих знань;
- вчитися орієнтуватися в інформаційному просторі, самостійно знаходити джерела інформації;
- набувати навичок обробки інформації;
- формувати навички дослідницької роботи, ділового спілкування з людьми;
- набувати досвід самостійної та групової дослідницької діяльності;
- формування навички презентації результатів власної навчальної та дослідницької діяльності.