Композитор та педагог Микола Вілінський – людина, ім’я якої завжди пригадується в контексті розвитку української музики першої половини XX століття. Чоловік належав до шляхетного роду українських дворян, як і відома письменниця Марко Вовчок, вона ж Марія Вілінська. А бабуся по материнській лінії, Олександра Черкунова, в дівоцтві Залізняк, — зі славетного козацького роду.
Народився Микола Вілінський 2 травня 1888 року. Самотужки розпочав займатися музикою ще у гімназії, а далі все життя не відмовлявся від дарованого таланту. Микола Вілінський є автором симфонічних сюїт, кантати, вокально-хорових обробок українських, російських і молдовських народних пісень, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. У своїй творчості композитор звертається до національних українських і молдавських мотивів.
Педагог займався обробкою всім відомих романсів та українських народних пісень. Зокрема, це «Стоїть явір над водою», «Ой вербо, вербо», «У вишневому садочку», «Ой у полі жито копитами збито». Написав композитор і вокально-симфонічний твір на слова «Заповіт» Тараса Шевченка. А згодом брав участь у виданні зібрання творів Миколи Лисенка.
Микола Вілінський пам’ятав, що музика потрібна і для діток, тому створив вісім п'єс у чотири руки для фортепіано, так званий, «Дитячий альбом».
Уподобайте МаліОк – дитинство для дорослих та діток