Композитор та педагог Микола Вілінський – людина, ім’я якої завжди пригадується в контексті розвитку української музики першої половини XX століття. Чоловік належав до шляхетного роду українських дворян, як і відома письменниця Марко Вовчок, вона ж Марія Вілінська. А бабуся по материнській лінії, Олександра Черкунова, в дівоцтві Залізняк, — зі славетного козацького роду.
Народився Микола Вілінський 2 травня 1888 року. Самотужки розпочав займатися музикою ще у гімназії, а далі все життя не відмовлявся від дарованого таланту. Микола Вілінський є автором симфонічних сюїт, кантати, вокально-хорових обробок українських, російських і молдовських народних пісень, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. У своїй творчості композитор звертається до національних українських і молдавських мотивів.
Педагог займався обробкою всім відомих романсів та українських народних пісень. Зокрема, це «Стоїть явір над водою», «Ой вербо, вербо», «У вишневому садочку», «Ой у полі жито копитами збито». Написав композитор і вокально-симфонічний твір на слова «Заповіт» Тараса Шевченка. А згодом брав участь у виданні зібрання творів Миколи Лисенка.
Микола Вілінський пам’ятав, що музика потрібна і для діток, тому створив вісім п'єс у чотири руки для фортепіано, так званий, «Дитячий альбом».
Уподобайте МаліОк – дитинство для дорослих та діток
Наш календар. Ювілей ! 31 березня 1685 народився один із найвидатніших композиторів світу - Йоганн Себастьян Бах - німецький композитор, органіст і скрипаль, представник стилю бароко, один із творців світової музичної класики,
Подарунок від дітей “Клубу +Успіх”. Адже в такому "форматі" класична музика цікава малечі. Альбом -приклад творчості дітей Клубу “+ Успіх" ( з наших архівів, розділу “Ляльки як високе мистецтво” та “Альтернативна філармонія “). Бувають такі іграшки, які є справжніми витворами мистецтва, їх практично неможливо придбати. Але познайомитися з ними можна і так, як ми це зробили в Клубі " Успіх". ПРИГОЛОМШЛИВІ ЛЯЛЬКИ Hildegard Günzel -Хильдегард Гюнцель німецька художниця - лялькар, займається створенням ляльок біля 40 років. Вона одна з найталановитіших творців ляльок у світі
«Вічний революціонер», «Наталка-Полтавка», «Тарас Бульба», «Енеїда» - всі ці твори були покладені на музику зусиллями українського композитора та педагога – Миколи Лисенка. А як думаєте, які дитячі опери зазвучали під рукою диригента? Це – «Коза-дереза», «Зима і Весна, або Снігова краля», «Пан Коцький». Але Микола Лисенко був не тільки композитором, він також займався збиранням українського пісенного фольклору, а ще писав твори на поезію Тараса Шевченка.
Композитор — нащадок відомого козацько-старшинського роду Лисенків, тому ще з дитинства вивчав декілька мов, а коли його мати звернула увагу, що в хлопця є хист до музики, розпочала опікуватися його навчанням. Вже у віці тринадцяти років талановитий піаніст стає популярний, його запрошують на вечори і бали, де він виконує фортепіанні сонати Моцарта, Бетховена, вальси Шопена.
Миколу Лисенка часто називають засновником української національної музики, дуже велике значення в цьому мала його етнографічна діяльність. Важко оцінити надбання та значенння праці для українського народу – як дорислих, так і дітей. Серед спадщини 120 камерно-вокальних творів (на тексти Тараса Шевченка – 88), 40 хорових творів, симфонічні твори (симфонія, фантазія, увертюра), з них – 60 фортепіанних.
Всем известно, что Вольфганг Амадей Моцарт был парнем умным и «натворил» в своей жизни немало хорошего. Описать все его проделки не представляется возможным, поэто...