230 років тому 5-го грудня 1791 року помер Вольфганг Амадей Моцарт. У дитинстві його захоплювали небесні звуки скляного акордеону, але тільки незадовго до смерті він написав свій перший і єдиний сольний твір для цього інструменту. Кріста Шенфельдінгер виконала з нами "Adagio für Glass Harmonika" на Kölner Philharmonie - під керівництвом нашого "Художника в резиденції" Йорга Відмана.
У селі Марківка Теплицького району проживає близько 400 виборців: тут немає школи, дитячого садку, закрили інфекційне відділення і на все село – пара десятків робочих місць.
Коли нещодавно фермер спустив ставок – у людських криницях щезла вода. Селу, що за 130 кілометрів від Вінниці, сьогодні доводиться несолодко.
Але саме тут, у січні 1921 року, у хаті місцевого священика отця Дмитра, агент ЧК убиває його сина Миколу. Це був 43-річний Микола Леонтович, автор “Щедрика” – найпопулярнішої української мелодії у світі, відомої в англійській версії як “Carol of the Bells”.
Хати Леонтовича до цього часу не збереглося: її розібрали вже давно. Але у 1977 році відкрили перший музей на честь композитора: типову радянську алюмінієво-бетонно-скляну споруду.
26 серпня у Львові стартує 5-й міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. Він присвячений 230-річчю з дня народження Франца Ксавера Моцарта – наймолодшого сина Вольфганга Амадея Моцарта, композитора, піаніста та диригента, який жив у Львові упродовж 30 років.
Ім`я Чайковського міцно асоціюється у будь-якої людини з гарною музикою. Уже в дитячому саду і в початкових класах школи діти знайомляться з прекрасними творами генія музики. А чи міг хто подумати, що кар`єра Чайковського спочатку була надзвичайно далека від музичної культури, і лише завдяки наполегливості молодої людини ми сьогодні можемо тішити свій слух прекрасними творами його яскравого таланту. Якими ще цікавими фактами здивує нас життя П.І. Чайковського?