Спроби створити прилад, який допоможе композитору записувати музику (а саме її нотну виставу) робилися регулярно. Йшов процес тяжко, тому що нотний запис створено для ручної праці.
Йтиметься про запатентовану на початку 1930-х років друкарку Keaton Music, яка зараз є великою рідкістю. Спочатку винахід каліфорнійця Роберта
Кітон включало всього 14 клавіш. Вже пізніше патент був доопрацьований - з'явилася версія на 33 клавіші 1953 року. Машинка для нот зберегла лише первинні риси звичайної друкарської машинки. Головним завданням Кітона було створити пристрій, який друкував би знаки на потрібній лінійці нотного стану і точно показував, де надрукується наступний знак. В результаті машинка отримала круглу клавіатуру, завдяки якій пристрій має такий незвичайний вигляд.
Такі машинки полегшували працю видавців, освітян та інших музикантів для створення великої кількості копій музичних творів. Але композитори не втратили любові до записування нот вручну. Невідомо, чи став би цей продукт комерційно успішним, оскільки інтерес до нього виявляла дуже вузька аудиторія. Але оригінальність машинки Keaton Music зробила її бажаним об'єктом для колекціонерів.
Вік цих пристроїв закінчився в 1990-і роки,
2012-го року остання у світі фабрика Brother з виробництва класичних друкарських машин також зупинила роботу.
Вважається, що у всьому світі залишилося не більше десятка друкованих нотних машинок у робочому стані. Зрідка їх можна побачити на онлайн-аукціонах, де ціни на них дуже високі. |