Щодо відеофіксації уроків та відеозйомки у приміщеннях закладів освіти:
1. Так можна, за умови письмової згоди батьків(осіб, що їх замінюють) та працівників закладу.
2. Є Цивільний кодекс, а не бажання керівника чи батьків учнів.
3. Процедура наступна - береться письмова згода батьків учнів та вчителів, директор оформлює наказ щодо відеофіксації уроків та порядку збереження відеоматеріалів, потім це все реалізується в закладі.
4. Якщо немає письмової згоди, то будь-який з батьків або учнів, які досягли 14 років можуть це все опротестувати в суді і отримати компенсацію за отриману "моральну шкоду".
5. Вільно відеозйомку можна проводити у публічних(громадських) місцях, за законом це - "частини будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони", заклади освіти до них не відносяться, але можна проводити відеозйомку публічних заходів, тобто якщо на них присутні сторонні особи (тобто не працівники і учні школи) - спортивні змагання, святкові заходи, олімпіади, збори.
Карнатовський Андрій:
https://minjust.gov.ua/m/pravila-znimannya-koli-potriben-dozvil-a-koli-ni?fbclid=IwAR2z6aNL9W7K8ZZq-teKNl-k3effAW-Wztv92DFnha5p1K_gB9Y7BXbyUWM
Будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, відносини тощо, пов’язані з людиною і членами її родини, відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються в побутовому, інтимному, товариському, професійному, діловому та інших сферах життя особи, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення людиною, яка обіймає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави чи органу місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень, – це інформація про особисте і сімейне життя людини, яка є конфіденційною. Таку позицію викладено у рішенні Конституційного Суду України від 20 січня 2012 року № 2-рп/2012 року.
Положення ч. 2 ст. 32 Конституції передбачають вичерпні підстави для можливого правомірного втручання в особисте і сімейне життя людини. Такими підставами є:
– згода людини на збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації щодо неї;
– якщо згода відсутня, то це випадки, передбачені законом, і тільки в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини.
Відповідно до ст. 260 Кримінально-процесуального кодексу України аудіо-, відеоконтроль особи є різновидом втручання у приватне спілкування, що здійснюється без її відома на підставі ухвали слідчого судді, якщо є достатні підстави вважати, що розмови цієї особи або інші звуки, рухи, дії, пов’язані з її діяльністю або місцем перебування тощо, можуть містити відомості, які мають значення для досудового розслідування.
Оскільки інформація, відображена в аудіозаписах розмов працівників навчального закладу, містить у собі відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у товариському, професійному, діловому та інших сферах життя особи, така інформація може збиратися, зберігатися, використовуватися і поширюватися лише за умови одержання згоди працівників.
Збір інформації, що містить відомості про події та явища, які відбувалися або відбуваються у товариському, професійному, діловому та інших сферах життя працівників, без одержання їхньої згоди є порушенням конституційних прав громадян.
Роз'яснення Міністерства юстиції: