ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 24
    Гостей: 24
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » ФОТО / ВІДЕО / МИСТЕЦТВО » Законодавство

    Шаблон ЗГОДИ
    08.04.2022, 15:31

    Джерело:  Шановні колеги,  серйозна тема. Останнім часом зросла кількість вчительських дописів з прикріпленими фото, де ми бачимо результати роботи - фрагменти уроків, творчі роботи дітей, поетичні читання тощо. Звісно, професійна майстерність зростає! Наша група, я впевнена, сприяє удосконаленню форм і методів роботи, надихає на творчість, відкриває нові можливості у професійній діяльності. «Родзинки» є потужним методичним ресурсом, тому нам всім так хочеться показати свої результати, отримати підтримку, схвалення, пропозиції від колег.
    Ми працюємо в закладах освіти, працюємо з дітьми. Викладаючи фото і відео в соціальну мережу ми маємо пам’ятати, що фото-, відеозйомка учасників освітнього процесу має відбуватися лише за наявності письмової згоди батьків чи опікунів. Без цього дозволу ми не маємо права розмістити фото з уроків, позаурочних заходів навіть на офіційному сайті школи. Батьківська згода на розміщення персональних даних, яка надається безстроково, «може бути відкликана в будь-який час шляхом подання письмової заяви» (Додаток 2 до листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 04.06.2020 № 22.1/10-1154: завантажити за посиланням https://betterinternetcentre.org/.../BetterInternetCentre...)
    Чи маємо право ми, вчителі, розміщувати фото учнів у соцмережах, адже вони є учасниками освітнього процесу конкретної школи? У статті 307 Цивільного кодексу України зазначено, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Особа, в нашому випадку дитина, може надати згоду, але, пам’ятаймо, що до 18 років правомірним буде лише дозвіл батьків.
    Наведу приклад. Нещодавно багато ЗЗСО долучилися до участі у прроєкті #Stop_sexтинг і провели корисні уроки про безпеку дітей в Інтернеті. Методичні рекомендації для кожної вікової групи мали застереження: «Увага: для дотримання чинного законодавства, ми просимо Вас не робити фотографії, на яких видно обличчя дітей.»
    Гадаю, що вчитель має бути не лише доброчесним, а й надавати приклад поваги до прав дитини. Найкращий вихід у нашій ситуації – розміщення фото робіт без облич та імен дітей. У такому випадку не буде жодних претензій ні до вчителя, що розмістив роботу у соцмережі, ні до навчального закладу, представниками якого є вчитель і учні.
    Група «Методичні родзинки уроків ЗЛ» не несе відповідальності за розміщений фото- і відеоматеріал. Вся відповідальність лягає на автора допису.
    Додатково раджу прочитати статтю «ФОТОГРАФІЇ ДІТЕЙ – ПУБЛІКУВАТИ ЧИ НІ?», де є пояснення і приклад судового рішення: https://imi.org.ua/.../fotohrafii-ditey-publikuvaty-chy...

    ***Додаю шаблон ЗГОДИ.

    Категорія: Законодавство | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 123 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Фотографія [254]
    Історія фото та кіно [62]
    Унікальні фото [2]
    Lightroom [15]
    Capture One [5]
    Слайдшоу та Відеоредактори [23]
    Графіка / Дизайн [4]
    ФотоШОУ PRO [4]
    Відео / Монтаж / Відеоредактори [72]
    Режисери [0]
    Операторська майстерність [38]
    Sony Vegas [20]
    Camtasia Studio [3]
    Колірний спектр [35]
    Перспектива [2]
    Композиція [8]
    Мистецтво. Уроки молювання [90]
    Літетратура [4]
    Музика [5]
    Архітектура [1]
    Дизайн [3]
    Грамоти [1]
    Рамки [1]
    Законодавство [21]
    Фотосесії [1]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7