Вік нашого Всесвіту становить близько 13,8 мільярда років, а починалося усе з невеличкого згустку матерії розміром з персик та температурою понад трильйон градусів. Але не приймайте на віру – астрофізик Пол Саттер надає приголомшливі докази того, що Big Bang справді відбувся.
1. Нічне небо темне
Уявіть на мить, що ми живемо в абсолютно нескінченному Всесвіті, як у часі, так і в просторі. Сяючі зірки простягаються в усіх напрямках, а Всесвіт просто завжди був і завжди буде. Де б ви не дивилися в небо – ви обов’язково знайдете якусь зірку. Це неминучий результат нескінченності Всесвіту.
І якщо Всесвіт був навколо завжди, то для світла цієї зірки було достатньо часу, щоб повільно “просвітити” Космос та досягти ваших очей. Навіть космічне сміття чи пил на його шляху не зменшить накопиченого світла зірок, що поширюється нескінченно великим Космосом.
Відповідно, небо повинно сяяти від акумульованого світла безлічі зірок. Замість цього там переважно темрява. Порожнеча. Пустота. Чорнота.
Німецький фізик Генріх Ольберс, можливо, не першим відзначив цей очевидний парадокс, але його ім’я лишилося в історії як парадокс Ольберса. Будь-який Всесвіт скінченний хоча б у одному з вимірів – просторі чи часі. Або й в обох вимірах.
2. Існують квазари
...