Наша Сонячна система за мірками Всесвіту лише його крихітна частина. Та вкрай важливо мати знання про неї, бо саме тут ми живемо.
Як ми вже зазначали, що за допомогою сучасних інтерактивних інструментів, навчання стає цікавішим та наочнішим. А ще добре, коли на допомогу приходять такі чудові он-лайн сервіси, як Solar System Scope — інтерактивна мапа Сонячної системи.
Розрахунки Solar System Scope є дуже точними бо базуються на даних, опублікованих NASA. Кольори та відтінки текстури налаштовуються відповідно до справжніх кольорових фотографій, зроблених Messenger, Viking, Cassini та новими космічними апаратами і космічним телескопом Хаббл.
Острова Антиподов (отдалённые острова Новой Зеландии) — архипелаг из семи небольших островов к юго-востоку от Новой Зеландии. Первоначальное название «Антиподы»обусловлено расположением островов в месте, почти противоположном Гринвичской обсерватории.
Органика в марсианском грунте и колебания метана в марсианской атмосфере могут свидетельствовать о том, что на Марсе когда-то была жизнь, но делать такие выводы пока преждевременно.
Марсоход NASA «Curiosity Mars» на земном полигоне. Можно оценить его размер. На переднем плане бур. (Источник: NASA / JPL-Caltech)
Сезонные изменения содержания метана в атмосфере Марса по измерениям за три года.
А чи знають ваші дітки, яка планета Сонячної системи найгарячіша? ;) Ні, не Меркурій, хоч він і найближчий до Сонця ☺️ А на якій планеті вирують найбільші пилові бурі? ;) А з чого складаються кільця Сатурна? ;) Відповіді на всі ці запитання та багато інших цікавих фактів ви знайдете у нашому новому навчальному відео для дітей "Планети Сонячної системи..."! Приємного перегляду та космічних вражень ☺️
Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об'єктів дослідження в астрономії. Визначення астрономії як фундаментальної науки, яка вивчає об'єкти Всесвіту. Коротка історія астрономії. Значення астрономії у формуванні світогляду людини.
Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи: оптичні, радіотелескопи, телескопи з прийому виромінювання в інших діапазонах. Астрономічні обсерваторії.
Земля і Місяць як небесні тіла. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс та його супутники. Планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон) та їх супутники.
Зорі - основні об'єкти Всесвіту. Основні характеристики зір: температура, світність, радіус, маса, їх взаємозв'язок. Подвійні зорі. Фізично змінні зорі. Внутрішня будова і джерела енергії зір. Еволюція зір. Нейтронні зорі. Чорні дірки
Наша Галактика. Молочний шлях. Місце Сонця в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура. Будова і еволюція Всесвіту. Світ галактик. Квазари. Проблеми космології. Походження і розвиток Всесвіту. Життя у Всесвіті. Що таке життя? Земля - колиска життя. Імовірність існування життя на інших планетах. Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Проблема існування інших всесвітів
Найбільш ефективним способом визначення навчальних досягнень учнів є тест — система спеціальних завдань для виявлення факту за¬своєння певних видів навчальної діяльності.