Мисливець на планет, телескоп «Кеплер» знову запрацював
«Кеплер», який за час своєї роботи виявив більше 2 650 екзопланет, прокинувся зі сплячки 5-го вересня.
Телескоп міг одночасно спостерігати за 150 000 зірок, фіксуючи навіть найменші зміни у їхній яскравості, однак після того як у 2013 році на телескопі відмовив другий двигун-маховик, для стабілізації «Кеплера» потрібно було задіювати звичайні двигуни, що значно збільшувало витрати пального.
Згодом інженерам NASA вдалось знайти спосіб, як використовувати тиск сонячного світла задля керування космічним телескопом. У травні 2014року «Кеплер» знову почав передавати відомості на Землю, ця місія дістала назву «K2». У рамках цієї місії телескоп досліджує різноманітні об’єкти протягом 80-денних «кампаній». На початку липня цього року вчені перевели «Кеплер» у стан «анабіозу» для того, щоб у нього було достатньо палива для ре-орієнтації на Землю та передачі даних отриманих під час «18-ої Кампанії». Після успішного зв’язку із Землею телескоп знову «заснув» 24-го серпня.
Тепер «Кеплер» знову активний та досліджує космос у рамках «19-ої кампанії», однак, як зазначили у НАСА, його подальша доля залишається невизначеною: «Після того як телескоп вийшов зі сплячки, було виявлено неполадки у роботі одного з прискорювачів, відповідно тепер стало дещо складніше керувати апаратом, до того ж, ми не знаємо скільки палива залишилося у телескопа». Варто зазначити, що «Кеплер» виявив 70% усіх відомих на сьогодні екозпланет. |