Чому у тижні саме сім днів?
Щоб відповісти на це питання нам потрібно відправитися у минуле, а саме у стародавній Вавилон (сучасний Ірак).
Вавилоняни активно займалися відслідковуванням руху небесних тіл, саме завдяки ним у нашому тижні 7 днів. Справа в тому, що вони відслідковували активно рух семи об’єктів: Сонця, Місяця, Меркурія, Венери, Марса, Юпітера та Сатурна. А саме число 7 мало в їхній культурі сакральне значення.
Календарний місяць у Вавилоні тривав 28 днів для простоти використання його було поділено на 4 частини (тижні).
Вавилон був домінуючою силою у VII-VI ст. до н.е. тому їхній спосіб вимірювання часу (зокрема і 60 хвилин у годині) поширилися на інші культури зокрема на Персію та Грецію та євреїв, які були підпорядковані Вавилону.
У IV ст до .н.е. Олександр Македонський своїми завоюваннями поширив семиденний тиждень аж до сучасної Індії. Деякі вчені припускають, що звідти ця система прийшла до Китаю.
Як відомо згодом Рим завоював Грецію, однак у культурному плані Греція завоювала Рим. Власне римський тиждень тривав вісім днів, але вплив грецької культури та християнства офіційно переміг у 321 році н.е. коли імператор Костянтин (який також був першим християнином на троні) ввів семиденний тиждень та зробив неділю святковим днем.
До речі саме слово тиждень, яке зустрічається у багатьох слов’янських мовах, походить від фрази «той же день» - tъjь «той» + žь «же» + dьnь «день».
|