Для "Інтернет-фестиваль". Відеоурок інформатики в 6 класі "В гостях у казки"
Цитата моменту
Нинішній урок - демократичний, який проводиться не для учнів, а з учнями.
Завдання сучасного вчителя загальноосвітньої школи – розвивати у школярів пізнавальну потребу, навчити школяра вчитися самостійно, тобто знати, як здобувати знання самотужки, вміти використовувати їх у нестандартній ситуації.
Саме тому впровадження в навчальний процес елементів самостійного навчання за допомогою навчальних CD-дисків, мультимедійного програмно-методичного забезпечення, використання аудіо-, відеоматеріалів, телевізійних навчальних програм, Інтернету та спільної роботи з різноманітними об’єктами є найважливішим етапом освітнього розвитку учнів ХХІ століття.
Суть інтерактивного навчання.
Навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учнів: співнавчання, взаємонавчання (колективне).
Організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне вирішення проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації
ТЕМА. Створення інтерактивного плакату «Українські народні казки» за допомогою редактора презентацій PowerPoint, графічного редактора Paint та сервісу ThingLink.
МЕТА:
навчальна: повторити та систематизувати поняття презентації, комп'ютерної презентації, комп'ютерної графіки, формати файлів презентацій та растрових зображень; познайомити учнів сервісом ThingLink, що дозволяє створювати мультимедійні плакати;
сприяти поширенню інформаційно-комунікаційних технологій, мотивувати учнів брати участь у шкільних, міських, міжнародних Інтернет-проектах, проводити шкільну дослідницьку діяльність, бути активними учасниками Інтернет-олімпіад, творчих конкурсів тощо.
Вчитися спілкуватися, брати інтерв’ю та давати інтерв’ю, проводити опитування, знімати та фотографувати для відео- та фото-звіту процес навчання і т.д.
розвивальна: сприяти розвитку критичного мислення, аналізу, синтезу і оцінки інформації, формувати інформаційну компетентність школярів, підсилювати мотивацію навчання, розвивати інтерес до інформатики шляхом практичної спрямованості матеріалу, що вивчається; розвивати пізнавальні й творчі здібності, уяву, фантазію, самостійність;
виховна: виховувати інтерес до національної культури, літератури; повагу до молодших школярів; самостійність, відповідальність, бажання допомогти; вміння працювати самостійно, у парах, у групах, у колективі.
Тип уроку:комбінований. (з елементами повторення та застосування раніше здобутих знань, умінь і навичок, та самостійне вивчення нового матеріалу за допомогою відеоматеріалів, текстових інструкцій та Інтернету).
Структура:
привітання, об’єднання у групи, розподіл ролей, перевірка домашнього завдання;
бліц-повторення вивченого матеріалу (за малюнками, схемами);
актуалізація і корекція опорних знань, умінь і навичок (за малюнками, схемами);
повідомлення теми, цілей та завдань уроку (слово журналістам та статистам);
осмислення змісту та технології виконання системи необхідних навчальних дій (ті, хто готувалися вдома, демонструють свою готовність);
самостійне виконання поставлених завдань у парах (групах) під контролем учителя (навчаючи – навчаюсь);
звіт учнів про роботу, демонстрація готових робіт;
обґрунтування вчителем результатів та проведення відповідної корекції,
оцінювання, взаємооцінювання, самооцінювання;
рефлексія
повідомлення та пояснення домашнього завдання.
Обладнання: комп'ютерний клас з підключенням до Інтернету.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.
привітання, об’єднання у групи, розподіл ролей, перевірка домашнього завдання;
Сьогодні у нас на уроці потрібні "вчителі", "журналісти", "оператори відеозйомки".
Сьогодні, на прохання бібліотекаря, ми з вами, підготуємо цікавий матеріал для шкільного сайту, і подамо його для розміщення на вкладці Бібліотека. Називатися буде ця сторінка – Українські народні казки.
Це будуть інтерактивні плакати, які допоможуть дітям молодшої школи цікавіше провести час на зимових канікулах, читаючи українські народні казки та збагатити свої знання.
Вчитель. Чи доводилось вам користуватися Інтерактивними плакатами?
– Так, використовували. Наприклад, коли вивчали життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка, Лесі Українки.
Вчитель. А хто може показати мені приклад такого плаката?
– На плакаті зразу ж відображається багато різної інформації: портрет Тараса Григоровича, вислів про нього, палітурки книг Шевченка і про Шевченка, заголовки сайтів. А коли мишкою наближаємося до одного із зображень, то з’являються спеціальні кнопки-маркери. Натискуючи на них ми виходимо на потрібну інформацію. Наприклад: Біографія поета – зліва вгорі. Зліва внизу – посилання на інформацію про малярство поета, адже він не тільки письменник і поет, а ще й художник...
Вчитель. А чи сподобалося вам користуватися таким плакатами?
– Так, звичайно. Плакати привабливі зовні. Містять багато малюнків.
– Вони різнокольорові, прості у використанні.
– За допомогою таких плакатів можна швидко знаходити потрібну інформацію.
Силка на сайт Ольгт Миколаївни
Цитата моменту
Будь майстром, поетом, художником у справі яку ти робиш.
Вчитель. А сьогодні ви самі підготуєте "розмовляючі" плакати.
І вам самим потрібно розібратися з сервісом ThingLink. Дехто, самостійно розібрався вдома і готовий допомагати однокласникам.
Справка. Сервіс ThingLink дозволяє додавати інформацію до фото, картинок, плакатів за допомогою посилань, тим самим створювати інтерактив. ThingLink може вбудовувати теги – гіперпосилання і текст – прямо на зображення. Доволі простий інструмент, що дозволяє створити інтерактивний матеріал при мінімумі затрат часу.
Вчитель. Яка буде тема нашого плаката?
– Українські народні казки.
Вчитель. А мета у нас яка?
– Допомогти молодшим школярам швидко знаходити тексти та відео українських народних казок, а також мультфільми за казками, збагатити сторінку Бібліотека.
Вчитель. А чи гарно буде, чорними буквами на білому фоні подавати казку малечі?
– Ні, адже казки – барвисті, красиві. Інколи говорять про щось красиве: «Казково!».
Вчитель. Отже, наше завдання створити спочатку красивий плакат, де будуть «жити» герої казок, а потім зробити його інтерактивним - мультимедійним (графіка, текст, звук, відео, тощо). Для цього потрібно зібрати необхідні мультимедійні матеріали, продумати розташування їх, створити казковий фон. Красивий фон можна знайти в Інтернеті. Можна використати готові дизайнерські рішення. Але, значно, цікавіше створити самостійно, наприклад, у графічному редакторі Paint.
IV. Практична робота. Частина 1.
самостійне виконання поставлених завдань;
Не забуваємо дотримуватися правил роботи за комп’ютером, та безпечної роботи в Інтернеті!
Робота в парах.Створення простого плакату. (Навчаючи-навчаюсь)
Спочатку готуємо основу інтерактивного плакату.
Одна з груп виходить до дошки і демонструє свою роботу. Учитель групи поводить майстер-клас по підготовці плакату за опорним конспектом.
Решта учнів, по бажанню, може приєднатися до групи, що біля дошки, а може самостійно працювати.
Приклад майстер-класу "учня-вчителя".
Увага діти! Дивіться, синхронно виконуйте, запам’ятовуйте. Опорний конспект дає можливість швидко виконати всі дії.
Декілька «мазків» пензликом ---> виділяємо задіяну область та вмикаємо прозорий фон ---> утримуючи клавішу Shift протягуємо виділену область так, як підказує нам наша фантазія.
Готово! Виділяємо та копіюємо потрібний фрагмент ---> переносимо на титульний лист презентації ---> ПКМ ---> на задній план.
Можна і іншим способом додати фон: збережений малюнок додати так: формат ---> фон ---> і т.д.
До фону додаємо інформацію про казку та про казкових героїв. Шукаємо потрібні картинки в Інтернеті.
Створюючи плакат не забуваємо про панель Малювання, вона значно допоможе нам у оздоблення плакату
До фону додаємо інформацію про казку та про казкових героїв. Шукаємо потрібні картинки в Інтернеті.
Зберігаємо свій плакат в форматі JPEG. Зверніть особливу увагу на діалогові вікна, що з’являлися під час збереження презентації у вигляд файлів JPEG, та місце розташування плакату.
Додайте скопійований код у вигляді запису у Гостьову книгу шкільного сайту.
Для цього натискуємо Поділитися, а потім Скопіювати код в буфер обміну і вставити в запис Гостьової книги. Адміністратор сайту розмістить ці плакати на сайті.
Бібліоткка українські народні казки
VI. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, ОЦІНЮВАННЯ. (Робота в групах)
звіт учнів про роботу, демонстрація готових робіт;
обґрунтування вчителем результатів та проведення відповідної корекції;
оцінювання, взаємооцінювання, самооцінювання;
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. (всі разом) - рефлексія
— Чи задоволені ви своєю роботою?
— Чи сподобалося вам самостійно розбиратися з новим матеріалом?
— Як простіше, на вашу думку знайомитися з сервісом ThingLink, за допомогою відеоуроку чи текстової інструкції, де є зображення? Хто який спосіб вибрав, і чому саме так?
— З яким настроєм ви працювали на уроці?
— Що вам запам’яталось на уроці?
— Чи було вам комфортно на уроці?
— Де вам стануть в пригоді здобуті знання?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
- повідомлення та пояснення домашнього завдання.
Обов’язково поділіться своїми роботами та враження з батьками (плакати див.на сайті школи).. Придумати, який наступний плакат ви приготуєте на наступному уроці, який би став корисним для вивчення або повторення вивченого на інших уроках.
Наприклад: 1) Відомі вчені-математики. 2) Як зустрічають Новий рік у різних країнах світу і т.д.
Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення