ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Методичний кейс

    Головна » Статті » Методичний кейс » Сервіси та послуги Google

    Як Google Chrome вчителям допомагає, або 10 розширень для уроків

    Як Google Chrome вчителям допомагає, або 10 розширень для уроків

    Додатковий функціонал у межах браузера

    Чи можна уявити роботу сучасного вчителя без використання інтернету? Навряд чи. Адже практично щодня в мережі ми шукаємо цікавинки для уроків, переглядаємо вебінари, користуємося розробками електронних уроків, тестів та вебквестів. Усе більше шкіл переходять на електронний формат ведення звітності із залученням хмарних сервісів та інше.

    Інтернет надзвичайно спрощує наше життя та сприяє професійному зростанню, якщо використовувати його сервіси із користю. Пропонуємо 10 розширень у межах браузера, які неодмінно стануть у пригоді кожному педагогу.

    Google Перекладач

    Це розширення дозволяє автоматично безпосередньо у вікні браузера перекладати іншомовний текст, наприклад, на українську. Це надзвичайно зручно, якщо вам потрібно знайти інформацію на іншомовних сайтах, а ви не володієте відповідною мовою. Звісно автоматичний переклад буде недосконалий, однак з його допомогою можна зрозуміти загальний сенс інформації.

    Тобто переглядаючи сторінку будь-якого сайту англійською, китайською, італійською чи будь-якою іншою мовою, після натискання на іконку плагіну «Перекласти сторінку», сервіс автоматично замість оригінала покаже текст українською чи іншою налаштованою вами мовою.

    StayFocusd

    Цей плагін стане справжньою знахідкою для тих, кому періодично важко сконцентруватися. Щоб не прокрастинувати, зависаючи у Facebook, YouTube чи інших подібних сайтах, можна обмежити доступ до них упродовж часу, який ви запланували присвятити роботі.

    Це розширення дозволяє встановити добовий часовий ліміт, перевищивши який, ви не зможете зайти на відповідні сайти з будь-якого гаджету чи девайсу внаслідок синхронізації пристроїв.

    FireShot

    За допомогою цього розширення можна робити миттєві скриншоти з будь-яких вебсторінок. Є можливість копіювати цілком усю сторінку, видиму її частину або окрему область. Готові скриншоти можна швидко відредагувати – обрізати, додати написи чи стрілочки.

    Функціонал дозволяє обрати тип файлу, в якому зберігати скриншоти за замовчуванням (pdf, png або jpg), а також налаштувати додаткові опції зберігання.

    Mailtrack

    Цей сервіс дозволяє простежити, чи був прочитаний адресатом відправлений вами електронний лист. Плагін взаємодіє з вашим акаунтом Gmail та автоматично показує, коли саме був прочитаний відправлений вами лист і скільки разів.

    Це надзвичайно зручно у тих випадках, коли адресат не надає зворотного зв'язку, а інформація, яку надає плагін, дозволяє упевнитись, що лист дійшов та не загубився у теці зі спамом.

    Chrome Capture

    За допомогою цього плагіну з будь-якого відео можна дуже просто робити GIF-файли високої роздільної здатності безпосередньо на сторінці браузера.

    На відміну від функціонала YouTube, у межах якого також можна створювати анімовані зображення, Chrome Capture не залишає на ілюстраціях водяний знак програми, а також дозволяє створити гіфку тривалістю до 10 секунд з будь-якої частини довільного фрагмента відео.

    Окрім того, сервіс аналогічним чином дозволяє створювати і скриншоти. Готові файли можна редагувати, змінюючи розмір, додаючи стрілочки, значки, малюнки та написи.

    Alarm, Timer and Stopwatch

    Цей інструмент дозволяє встановлювати у межах браузеру на вашому гаджеті або девайсі таймер, будильник чи секундомір, кожен з яких після спливання часу подасть відповідний сигнал.

    Це надзвичайно зручно для роботи, наприклад, якщо ви встановлюєте собі чи учням обмеження на виконання певного типу роботи під час звичайного чи онлайн-уроку.

    Custom Cursor

    Цей плагін може стати класною фішкою для онлайн-уроків. З його допомогою звичайний курсор можна змінити на чудернацьку фігурку: починаючи від милого сірого котика чи іншої тваринки до світлового меча Дарта Вейдера.

    Плагін має велику бібліотеку, курсори в якій відфільтровані за темами. Окрім того, кожен охочий може додати власні ідеї зображень. Для цього необхідно завантажити ілюстрацію на прозорому фоні розміром 128х128 пікселів.

    Bitmoji

    За допомогою цього розширення можна створити мультиплікаційного героя-емоджі на основі власних світлин. За допомогою таких ілюстрацій можна додати елемент креативності під час вашої взаємодії з учнями в цифровому середовищі.

    Наліпки-емоджі можна використовувати для привертання уваги під час уроку, емоційного зворотного зв'язку під час онлайн-конференції чи перевірки онлайн-тестів школярів.

    За допомогою інтуїтивно зрозумілої системи налаштувань з використанням бібліотеки додаткових елементів можна  максимально наблизити свого віртуального двійника до вашого реального образу.

    Як створити власні емоджі на основі фото та ідеї їхнього використання в навчально-виховному процесі ми розповідали в окремому матеріалі.

    LanguageTool

    Цей інструмент здійснює в автоматичному режимі перевірку текстів на наявність орфографічних, лексичних та пунктуаційних помилок, а також пропонує синоніми до будь-якого слова у тексті.

    Ресурс підтримує понад 25 мов, зокрема й українську.

    AdBlock

    Цей сервіс призначений для автоматичного блокування реклами в інтернет-просторі – банери, спливаючи вікна, відеорекламу на Facebook та інших сайтах. Це допомагає не лише більш сконцентровано працювати, не відволікаючись на непотрібну інформацію, а й сприяє  підвищенню загальної швидкості завантаження вебсторінок.

    Окрім того, сервіс захищає конфіденційність користувачів, блокуючи файли cookies, мета яких відстежувати та збирати усі відомості про роботу кожного окремого користувача в мережі інтернет, а саме: текст в рядку пошуку, сайти, які відвідуються, місцеперебування користувача та інше. На основі цих відомостей система автоматично пропонує відповідному користувачеві рекламу, а плагін AdBlock блокує таку можливість.


    Щоденно в Google Chrome з'являються десятки нових тематичних розширень, які можуть полегшити виконання певних рутин чи допомогти розв'язувати десятки робочих завдань. Слідкуйте за оновленнями, будьте проактивними. Це допоможе зробити ваші уроки ще цікавішими та сучасними!

     

    Категорія: Сервіси та послуги Google | Додав: SvetlanaCh (11.09.2023)
    Переглядів: 41 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [231]
    Актуально / Нові підручники [73]
    Олімпіади [4]
    Поурочне планування [16]
    Рефлексія [7]
    Інклюзія / Психологія / Педагогіка [189]
    Методичні рекомендації [59]
    http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
    Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
    НУШ [27]
    Астрономія МЕТОДИКИ [6]
    Інформатика МЕТОДИКИ [20]
    Кабінет інформатики [16]
    Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [44]
    Сучасні технології, методи, прийоми. Інструменти [279]
    Інструментальна цифрова дидактика [17]
    Хмарні технології в освіті [89]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [59]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
    Сервіси та послуги Google [18]
    Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
    Сайт вчителя [17]
    Змішане навчання [7]
    Перевернуте навчання [15]
    Кейс-метод навчання [13]
    Ігрова педагогіка [26]
    Веб-квести [14]
    Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
    Брейн-ринг [5]
    Онлайн-освіта [7]
    Освіта за допомогою відео [25]
    STEM-освіта [15]
    Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
    Проектний метод навчання [96]
    Інтегроване навчання [18]
    ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [31]
    http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
    Бінарні уроки [6]
    Як працює мозок? [114]
    Мотивація [10]
    Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
    Розвиток критичного мислення [12]
    Розвиваємо креативність та критичне мислення [31]
    Тематичні тижні та декади [7]
    Україна - рідний край [1]
    Творчість [2]
    Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7