ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Методичний кейс

    Головна » Статті » Методичний кейс » Проектний метод навчання

    Тема уроку: Повторення теми «Підготовка електронної презентації» та вироблення колективних правил поведінки в школі.

    Тема уроку: Повторення теми «Підготовка електронної презентації» та вироблення колективних правил поведінки в школі.

    Мета уроку: Повторити вивчене по інформатиці за минулі роки.  Вчитися використовувати здобуті знання на практиці.

    Залучити дітей до самоврядування, дати можливість висловити своє бачення проблеми, пов'язаної з поведінкою учнів та вчителів у школі,

    виховувати доброзичливе ставлення до навколишнього, вміти обмежувати свої бажання, щоб не завдати шкоди іншим, учити дотримуватись тих норм, у виробленні яких самі учні взяли участь.

    Хід уроку

    І. Організаційний момент.

    ІІ. Повторення Microsoft Office PowerPoint 2003.

    ІІІ. Продовжимо підготовку нашого класного проекту.

    Учитель: Від учителів часто можна почути нарікання на вашу поведінку на уроці або під час перерви. Але й ви інколи скаржитесь на вчителів. Виникає питання: що ж робити?

    Чи можемо ми виробити такі правила поведінки, які б влаштовували всіх?

    Спробуємо це зробити.

    Отже, перед нами завдання: виробити правила поведінки для всіх, хто працює чи навчається у цій школі.

    Клас ділиться на сім груп. Кожна група готує свою презентацію з 5-6 пунктів правила поведінки, які б в однаковій мірі стосувалися і учнів, і вчителів.

    Далі пропонуємо із цих 5-6 пунктів виділити 1-2, на їхню думку, найважливіші правила, а решту слайдів зробити невидимими.

    Кожна із команд зачитує своє (свої важливі правила, далі невеличке обговорення, погодження з усіма, вислуховування заперечень, редагування, і вчитель записує на слайді класної презентації.

    Повторити основне про створення презентації.

    Слід зауважити, що в кожному класі чітко спланувати обговорення чи процес написання майже неможливо, а тому вчитель мусить бути готовий до імпровізації, головне для цього уроку - довіра до вчителя і серйозність виконання завдання.

    Далі ми наводимо один із можливих варіантів.

    Правила для учнів

    1. Сумлінно вчитися. Уважно слухати пояснення вчителя, виконувати всі його завдання.
    2. Старанно працювати, брати участь  у самообслуговуванні. Прагнути більше дізнатися про людей праці, їхні професії.
    3. Брати участь у корисних справах свого класу .
    4. Допомагати товаришам у навчанні, бути чесним і правдивим.
    5. Оберігати рідну природу. Бережливо ставитися до шкільного та іншого суспільного майна, до своїх і чужих речей.
    6. Дотримуватись  правил особистої гігієни. Щоденно робити ранкову гімнастику, займатися фізкультурою і спортом.
    7. Дотримуватись режиму дня. Цікаво і з користю проводити вільний час: читати, малювати, слухати музику, гратись з товаришами
    8. Слухати батьків, старших членів сім’ї, поважати їх, виконувати домашні обов’язки.
    9. Зразково поводитися в школі, в громадських місцях, на вулиці. Бути уважними, ввічливими, поступатися старшим дорогою, місцем в громадському транспорті. Виконувати вимоги вчителів і чергових учнів
    10. Завжди бути охайно одягненими і зачесаними.
    11. Дотримуватись правил дорожнього руху. Бережно поводитись з вогнем, газом, електронагрівальними приладами. Купатися у відведених місцях в присутності дорослих.

    Після обговорення і уточнення вчитель записує на слайді.

    Учитель: Отже, правила записані. Спробуємо порівняти їх із головними правилами - Загальною декларацією прав людини.

    Проводимо бесіду, з'ясовуючи, наскільки такі правила важливі не лише в класі, в школі, а й у всьому світі.

    Презентацію ще раз переглядаємо. Повторюємо різні режими перегляду. Додаємо анімацію.

    По закінченню уроку ці правила потрібно передати для обговорення на шкільному комітеті.

    Переглянемо виконане домашнє завдання. А саме – на тему «Добра людина». Обговоримо, визначимо найкращі роботи, тобто ті, що найкраще відображають поняття «Добра людина». Обговорюючи підібрані зображення, фото та малюнки, давайте разом напишемо для обговорення всією нашою школою заповіді для учнів. Ці заповіді допоможуть у майбутньому бути «Добрими людьми».

    ЗАПОВІДІ УЧНЯ

    • Ти здібний і сильний! Будь упевнений у своїх силах і здібностях.
    • Вчися самостійно мислити. Тренуй пам’ять. Більше запитань ”Чому?”
    • Постійно шукай практичне застосування своїм знанням.
    • Будь завжди уважним до самобуття, потреб, прагнень інших.
    • Навчись і умій дружити. Життя без друзів неможливе.
    • Проявляй миролюбність, толерантність і милосердя до оточуючих.
    • Спори і конфлікти вирішуй з позиції розуму.
    • Пробачай тих, хто свідомо або несвідомо став причиною неприємностей.
    • Якщо хочеш, щоб поважали тебе, необхідно навчитись поважати інших.
    • Прислухайся до думок інших і рахуйся з ними.
    • Будь доброзичливим, усміхненим, поступливим.
    • Пізнай себе, можливості середовища, тих умов, що тебе оточують, і зроби правильний вибір, визнач свої цілі і зміст життя.

    Творче завдання. Відповідно до змісту та призначення презентації «Правила для учнів», виконати доповнення малюнками та анімацією кожного слайду. Після виконання завдання визначимо команду, що перемогла.

    Оцінювання.

    Домашнє завдання.

    Повторити все про підготовку та використання електронних презентацій.

    Підготувати фотоматеріал до презентації «Заповіді для учнів».

    Підшукати відео матеріал до кордної з  презентацій (соціальні ролики, мультфільми, фрагменти кіно, тощо).


    Джерела

     
    1. Intel®Навчання для майбутнього. – К.: Видавнича група BHV, 2004. – 416 с.
    2. Microsoft Power Point 2000. Шаг за шагом: Практ. пособ. / Пер. с англ. – Изд-во ЭКОМ, 2000. – 416 с.
    3.  Хайбрейкен Дж. Изучи PowerPoint 2002 за 10 минут.: Пер. с англ. – М.: Изд. дом "Вильямс", 2002. – 192 с
    4.  Шевченко В.П. Мистецтво комп’ютерної презентації // www. unicyb. kiev. Ua
    5. Молева О.В. Принципы создания электронных презентаций в среде Power Point ХР для аудиторных занятий по астрономии // www. astronet .ru
    6. http://studentam.net.ua/content/view/
    7. http://metodportal.net/node/
    8. http://www.osvita.com.ua/
    Категорія: Проектний метод навчання | Додав: SvetlanaCh (08.06.2016)
    Переглядів: 749 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [231]
    Актуально / Нові підручники [73]
    Олімпіади [4]
    Поурочне планування [16]
    Рефлексія [7]
    Інклюзія / Психологія / Педагогіка [189]
    Методичні рекомендації [59]
    http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
    Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
    НУШ [27]
    Астрономія МЕТОДИКИ [6]
    Інформатика МЕТОДИКИ [20]
    Кабінет інформатики [16]
    Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [44]
    Сучасні технології, методи, прийоми. Інструменти [279]
    Інструментальна цифрова дидактика [17]
    Хмарні технології в освіті [89]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [59]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
    Сервіси та послуги Google [18]
    Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
    Сайт вчителя [17]
    Змішане навчання [7]
    Перевернуте навчання [15]
    Кейс-метод навчання [13]
    Ігрова педагогіка [25]
    Веб-квести [14]
    Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
    Брейн-ринг [5]
    Онлайн-освіта [7]
    Освіта за допомогою відео [25]
    STEM-освіта [15]
    Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
    Проектний метод навчання [96]
    Інтегроване навчання [18]
    ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [31]
    http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
    Бінарні уроки [6]
    Як працює мозок? [114]
    Мотивація [10]
    Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
    Розвиток критичного мислення [12]
    Розвиваємо креативність та критичне мислення [31]
    Тематичні тижні та декади [7]
    Україна - рідний край [1]
    Творчість [2]
    Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7