Перший український мальований персонаж, якого змусили рухатись на екрані – це солом’яний бичок. Мультфільм за мотивами української казки створив режисер В’ячеслав Левандовський в Одесі у 1927 році.
Наприкінці 50-х років на базі "Київнаукфільм" створили цех художньої мультиплікації. Після цього керівництво оголосило відкритий конкурс.
Не випадково мультфільми зародилися в "Київнаукфільм", де проводили лекції як працює чотирьохтактний двигун та як вода проникає в ґрунт тощо. Тобто ефекти, які сьогодні роблять з допомогою комп’ютерної графіки, у 50-х роках робили вручну.
Директор об’єднання не дуже розумів, що таке мультиплікація. Коли я прийшов показувати свої малюнки, в фойє сиділо 20 людей – художники з художнього інституту, які теж не знали що це. Вони прийшли, щоб показали свої живописні роботи, пейзажі. Коли я показав свою роботу, у директора очі засвітилися, бо саме такою він уявляв мультиплікацію, – згадує художник-мультиплікатор Віктор Черкаський.
І не дивно, що в середині 60-х років у Києві починають видавати справжні шедеври. Один із них – мультсеріал, який міг позмагатися за популярність навіть із "Ну, погоди!" Це мультфільм "Як козаки в футбол грали" режисера Володимира Дахно.
Як звали персонажів мультфільму, чому з них намагалися зробити червоноармійців, які ефекти використовували режисери у своїх роботах та які ще українські мультфільми з’явилися – дивіться у програмі.
ІІ частину переглянемо, коли повернемося до звичайного навчання.