ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

 • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
 • Інструктаж БЖД
 • Комп’ютер і здоров’я
 • Статистика


  Онлайн всього: 2
  Гостей: 1
  Користувачів: 1
  SvetlanaCh

  Методичний кейс

  Головна » Статті

  Всього матеріалів в каталозі: 1676
  Показано матеріалів: 11-20
  Сторінки: « 1 2 3 4 ... 167 168 »

  Сучасні технології навчання | Переглядів: 51 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 07.09.2022 | Коментарі (0)

  Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка | Переглядів: 25 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 24.08.2022 | Коментарі (0)

  Всеукраїнський вебінар для вчителів інформатики

  Тема вебінару: "НУШ 5-6 клас: нові методичні підходи, сучасний інструментарій, актуальні питання з курсу інформатики"

  Дата проведення: 22.08.2022  

  Час: 15:00 - 17:00

  ☝️ Участь у вебінарі та сертифікати - безкоштовні!

  Платформа проведення вебінару:

  • для вчителів, які будуть пілотувати посібники видавництва “Генеза” в 6-х класах — на платформі ZOOM (посилання буде розміщено в вайбер-спільноті "Інформатика_6 кл_Ривкінд") 
  • для всіх інших вчителів — у форматі прямого етеру на сторінці видавництва “Генеза” у Facebook (підпишіться на сторінку та поставте лайк сторінці, аби отримати повідомлення на Facebook про початок заходу)

  ————————————————

  Спікери:

  ✅ Ривкінд Йосиф 

  завідувач кафедри математики та інформатики київського ліцею № 38 імені В.М.Молчанова, заслужений учитель України, автор модельної навчальної програма для 5-6 класів НУШ, автор підручників для початкової, середньої та старшої школи


  ✅ Чернікова Людмила

  проректор з навчально-методичної роботи, доцент кафедри інформатичної та технологічної освіти комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти, авторка модельної навчальної програма для 5-6 класів НУШ, авторка підручників для початкової, середньої та старшої школи

  ✅ Шакотько Віктор

  заступник директора з навчальної роботи, викладач інформатики Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка, викладач-методист, кандидат педагогічних наук; автор модельної навчальної програма для 5-6 класів НУШ, автор модельної навчальної програма для 5-6 класів НУШ, автор підручників для початкової, середньої та старшої школи

  ✅ Лисенко Тетяна

  викладачка інформатики Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка, викладач-методист, Заслужений учитель України, авторка модельної навчальної програма для 5-6 класів НУШ, авторка підручників для початкової, середньої та старшої школи.

  Модератор вебінару:

  ✅ Сергеєва Наталія

  аспірантка Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України, головний редактор видавництва “Генеза”

  ————————————————

  >>> Завантажити ПРОГРАМУ вебінару

  ————————————————

  Інформація щодо сертифікатів!

  ☑️ Незалежно від формату участі, всі зареєстровані учасники заходу отримають сертифікати. Просимо вас заповнювати персональні дані коректно — вони будуть автоматично генеруватися в ваших сертифікатах і перероблюватися (в разі помилок у ПІП) —  не будуть.

  ☑️ Дедлайн для реєстрації та перегляду вебінару в записі — до 29.08.2022

  ☑️ Сертифікати можна буде завантажити з 05.09.2022 з Google-диску за посиланням

  ————————————————

  ✅  >>> РЕЄСТРАЦІЯ

  ————————————————

  Чекаємо на Вас на заході видавництва "Генеза" та бажаємо мирних днів та якнайшвидшої Перемоги!

  Сертифікати Дипломи Грамоти Подяки | Переглядів: 32 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 22.08.2022 | Коментарі (0)

  На зображенні може бути: 1 особаМіфи української освіти:

  1. "Методичні рекомендації Міносвіти є документом, обов'язковим до виконання" - листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми(Закон "Про освіту", ст.2)

  2. "Календарно-тематичне планування має затверджуватися директором, з його підписом та печаткою" - календарно-тематичне планування не відноситься до переліку документів, які затверджуються директором школи, воно лише погоджується заступником директора з навчально-виховної роботи, який має перевірити його на відповідність навчальній програмі з предмету. Для 5-их класів НУШ планування уроків може бути складовою навчальної програми, яку розробляє вчитель, тож воно може бути затверджене рішенням педагогічної ради разом навчалньою програмою.

  3. "Календарно-тематичне планування має відповідати зразку (запропонованому адміністрацією, прийнятому на засіданні методичного об'єднання, тощо)" - календарно тематичне планування має містити порядковий номер уроку, тему, яка опрацьовується на уроці, дату проведення уроку та примітку, все інше - за бажанням вчителя (не адміністрації).

  4. "На аудит школи(перевірку стану викладання предмету) вчителі мають готувати розширені поурочні плани(конспекти)" - форма та спосіб підготовки поурочних планів нормативно не затверджена і є прерогативою вчителя, головне - наявність такого плану на уроці. він має містити тему уроку, яка має відповідати календарно-тематичному плануванню (навчальній програмі) та короткий план уроку, все інше - мета, завдання, способи дій учнів та вчителя не є обов'язковим.

  5. "Вчителі щоденно (або з певною періодичністю) мають надавати свої поурочні плани(конспекти) на перевірку адміністрації закладу" - відсутня будь-яка підстава, щодо такої регулярної перевірки, адміністрація МОЖЕ перевіряти наявність поурочних планів заздалегідь попередивши про це вчителів(свого часу це питання, як і питання відвідування адміністрацією уроків вирішувалося в судовому порядку).

  6. "Поурочні плани вчителя(конспекти) мають зберігатися до кінця навчального року (або 3 роки)" - поурочні плани(конспекти уроку) мають бути під час проведення уроку, жодним документом не встановлено необхідність їх зберігання протягом будь-якого часу.

  7. "Календарні плани мають зберігатися протягом 3 років (або до наступного аудиту закладу)" - календарно-тематичне планування має зберігатися до закінчення навчального року, тобто до 1 липня.

  8. "Навчальний рік закінчується 25 (28 травня)" - навчальний рік закінчується за будь-яких умов до 1 липня, навчальний процес має тривати 175 днів (протягом воєнного стану ця норма може не працювати, але планувати маємо на 175 днів)

  9. "Кількість уроків в журналі має відповідати кількості годин в навчальній програмі" - взагалі це правильно, але бувають обставини, коли через переривання навчального процесу і об'єктивні обставини цього виконати не можна, тоді директор видає наказ про ущільнення навчального матеріалу, відповідно до якого вчителі проводять корекцію своїх навчальних планів, зважаючи на те, що навіть при меншій кількості годин всі навчальні теми мають бути опрацьовані. По закінченню навчального року заступник директора перевіряє виконання програм і у випадку "ущільнення" робить в журналі робить запис - "За програмою - 70 год., фактично - 68 год, програму виконано за рахунок ущільнення відповідно до наказу № __ від _____"

  10. "Директор школи (заступник з навчально-виховно роботи) може у бідь-який час прийти на урок до вчителя" - представники адміністрації мають право і обов'язок відвідувати уроки, які проводять вчителя, але вчитель має бути про це заздалегідь попереджений, такі відвідування мають проводитися відповідно до плану внутрішкільного контролю, вчитель має знати мету відвідування його уроку. Представник адміністрації закладу має зайти до клсу до початку навчального заняття і вийти після його закінчення. Відвідування уроків представниками засновника (відділу освіти), методистів ЦПРПП та ОІППО можливе лише з дозволу та за присутності адміністрації.

  11. "Вчитель має право не допустити представника адміністрації закладу на уроку, який він проводить" - взагалі у вчителя таке право є лише у випадку позапланових відвідувань уроків адміністраціє і лише у випадку коли вчителя не повідомили заздалегідь.

  12. "Відділ освіти ОІППО) має право перевірити стан викладання навчальних предметів" - перевіряти стан викладання мають право лише представники уповноваженого органу - Державної служби якості освіти та уповноважених нею служб.

  13. "Робочий час вчителя - це 45 хвилин уроку, перерва - його особистий час" - робочий час вчителя - астрономічна година, а не академічна, тож перерва є частиною його робочого часу, яку він використовує для підготовки до уроку.

  14. "Робочий день вчителя - з 8.00 до 16.00" - робочий день вчителя визначається його тижневим навантаженням і розкладом уроків, і як правило він розпочинається не пізніше ніж за 15 хв. до початку першого його уроку в цей день і закінчується не раніше, ніж за 15 хв по закінченню останнього його уроку. Разом з тим варто пам'ятати, що вчителі можуть залучатися до чергування по школі відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, таке чергування розпочинається за 30 хв. до початку першого уроку і закінчується за 30 хв. по закінченню уроків.

  15. "Адміністрація має складати розклад, щоб у ньому не було "вікон"/адміністрація складає розклад як забажає" - адміністрація має скласти розклад, виходячи з об'єктивних умов організації навчального процесу та раціонального використання робочого часу вчителем - щоденна кількість уроків має бути рівномірно розподіленою протягом тижня, "вікна" можуть бути, але в розумних межах - не більше одного "вікна" і "вікно" має бути не більше ніж на 1-2 уроки.

  16. "Вчитель має право вимагати від адміністрації скласти розклад відповідно до його побажань" - при складанні розклааду занять адміністрація МОЖЕ враховувати побажання вчителів, але не завжди це можливо з об'єктивних причин.

  17. "Вчитель має безоплатно завідувати кабінетами/проводити заняття навчальних гуртків/вести шкільний сайт/бути адміністратором системи "Курс-ШКОЛА"/тощо" - посадові обов'язки вчителя визначено його посадовою інструкцією, з якою педагогічного працівника мають ознаймити в день зарахування на посаду. Все інше - лише за його згоди (якщо інше не передбачено законодавством) з відповідним наказом директора і з оплатою відповідно до Інструкції про оплату праці педагогічних працівників.

  18. "Щороку вчитель має пройти не менше 30 годин підвищення кваліфікації" - вчитель зобов'язаний щорічно проходити підвищення кваліфікації і сумарна кількість годин підвищення кваліфікації за 5 років має бути не меншою ніж 150 годин, тобто щорічна кількість годин може бути різною, не обов'язково 30 годин, але за 5 років в сумі має бути не менше 150 годин.

  19. "На атестацію вчитель має підготувати презентацію та папку зі своїми досягненнями" - взагалі за вимогами Типового положення про атестацію таку "папку" має зібрати атестаційна комісія, яка вивчає діяльність педагогічного працівника.

  20. "Класний керівник несе відповідальність за збереження життя та здоров'я учнів протягом всього часу їх перебування в школі" - класний керівник несе відповідальність за своєчасне проведення бесід щодо охорони життя та безпеки життєдіяльності учнів, а за збереження життя і здоров'я - лише під час уроків та заходів, якій він проводить разом з дітьми. Черговий вчитель не може нести відповідальність за випадки з дітьми, які відбулися за межами місця, визначеного адмінітраціє закладу для проведення чергування. така відповідальність наступає лише у випадку, коли вчитель бачив можливість такого випадку і нічого не зробив щодо його попередження.

  Джерело

  Методичні рекомендації | Переглядів: 27 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 21.08.2022 | Коментарі (0)

  Методичні рекомендації з інформатичної галузі в НУШ для 5-6 класів

   

  pdf-137НУШ 5-6 клас. Інформатична галузь. Методичні рекомендації ЗОІППО

  Розмір файлу: 4,3 Мб

  Завантажити

  Методичні рекомендації | Переглядів: 26 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 17.08.2022 | Коментарі (0)

  Програми, підручники та посібники - https://is.gd/pidrucnyky2022

  Підручники для 5 класу закладів загальної середньої освіти, які можуть видаватися за кошти державного бюджету:

  https://is.gd/druk_pidruchnykiv

  Оцінювання 2-4 класи НУШ - https://is.gd/ocinuvannia2_4

  Оцінювання 5 клас НУШ - https://is.gd/ocinuvannia5

  Зразок записів в класному журналі та свідоцтві досягнень - https://is.gd/zrazok_jurnalu5

  Розробка навчальної програми на основі модельної - https://is.gd/rozrobka_programy

  Зразок титульної сторінки навчальної програми - https://is.gd/tytulka

  Про викладання інформатики у 5 класі у 2022/2023 навчальному році - https://is.gd/sologub

  Про пріоритетні напрями викладання інформатики у 5-11 класах 2022/2023 навчального року - https://is.gd/priorytetni_informat

  .....

  Не забуваємо, що все програмне забезпечення має мати виключно український або англійський інтерфейс!

  Джерело: ТУТ   Автор: Григорій Громко 

  Методичні рекомендації | Переглядів: 65 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 14.08.2022 | Коментарі (0)

  Категорії розділу

  Інформатика 2 - 11 клас УРОКИ [259]
  Музичне мистецтво 1-7 класи УРОКИ [25]
  Актуально / Нові підручники [67]
  Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [210]
  Олімпіади [4]
  Поурочне планування [16]
  Рефлексія [5]
  Психологія / Педагогіка [183]
  Методичні рекомендації [47]
  http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
  Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
  НУШ [19]
  Астрономія МЕТОДИКИ [6]
  Інформатика МЕТОДИКИ [18]
  Кабінет інформатики [13]
  Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [32]
  Сучасні технології навчання [237]
  Інструментальна цифрова дидактика [8]
  Хмарні технології в освіті [77]
  Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [57]
  Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
  Сервіси та послуги Google [15]
  Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
  Сайт вчителя [8]
  Змішане навчання [6]
  Перевернуте навчання [15]
  Кейс-метод навчання [13]
  Ігрова педагогіка [22]
  Веб-квести [14]
  Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
  Брейн-ринг [5]
  Онлайн-освіта [7]
  Освіта за допомогою відео [24]
  STEM-освіта [15]
  Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
  Проектний метод навчання [95]
  Інтегроване навчання [18]
  ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [31]
  http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
  Бінарні уроки [6]
  Як працює мозок? [114]
  Мотивація [9]
  Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
  Розвиток критичного мислення [11]
  Розвиваємо креативність та критичне мислення [29]
  Тематичні тижні та декади [7]
  Україна - рідний край [1]
  Творчість [2]
  Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення
  Науково-дослідницька діяльність [68]
  Сценарії / Привітання / Конкурси / Ігри [16]
  ГУРТКОВА РОБОТА [23]
  ФІЛОСОФІЯ [45]
  ДИСТАНЦ.НАВЧ. / САМООСВІТА / ДОСВІД / АТЕСТАЦІЯ [141]

  Вхід на сайт

  Пошук

  СПІВПРАЦЯ

 • МОН України
 • Міська Рада м.Миргород
 • ПОІППО
 • Міськво м.Миргород
 • Телестудія МИРГОРОД
 • Шкільний канал YouTube
 • E-mail та сайти вчителів
 • ЗОШ №7