ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 4
    Гостей: 4
    Користувачів: 0

    Методичний кейс

    Головна » Статті » Сценарії / Привітання / Конкурси / Ігри » Вітання

    Як заповнювати грамоти, сертифікати, дипломи: правила і приклади

    Вручення грамот, дипломів та інших заохочувальних документів давно стало доброю традицією в  світі. І не дарма, адже вони є наочним свідченням, що підтверджує успіхи і досягнення свого одержувача. Як правило, грамоти вручаються в урочистій обстановці, тому їх зовнішній вигляд має бути солідним і представницькими, щоб відповідати формату заходу. Особливу увагу варто приділити розташуванню тексту грамоти та його змісту.

    Правила оформлення грамот

    Для державних і муніципальних установ, великих підприємств і профспілок розроблені спеціальні нормативні акти, які чітко регламентують стандарти написання такого роду документів - "Положення про почесні грамоти". Наприклад, "Положення про Почесну грамоту Кабінету Міністрів України" або "Положення про Почесну грамоту Національної школи суддів України". Такі грамоти вручаються на вищому рівні за особливі заслуги перед державою, найчастіше вони йдуть в комплекті з медаллю і передбачають грошову винагороду. Знайти ці нормативні акти можна на офіційних сайтах відповідних установ.

    Однак "Положення про почесні грамоти" є обов'язковими тільки для перерахованих вище закладів. Для інших же запитання "як заповнити грамоту?" не втрачає своєї актуальності. Насправді текстові наповнення можуть бути різними, в залежності від виду та призначення нагородної продукції. Проте існують загальноприйняті правила, яких варто дотримуватися при їх заповненні:
     
    1. Якщо захід планується в офіційному форматі, то і стиль написання тексту має бути офіційно-діловий. Шрифт повинен бути досить великим і контрастним щодо фону бланка. Якщо ви збираєтеся записувати дані від руки - почерк повинен бути красивим, розбірливим і не виходити за межі полів. Папір бланка обов'язково повинен бути хорошої якості.
     
    2. Як правило, зверху документа зображується державна символіка або фірмовий логотип.
     
    3. Після назви документа (надпису "Почесна грамота", "Грамота" і т.д., які найчастіше вже є на бланку) слідує повна назва організації, від імені якої проводиться нагородження, без використання абревіатур і скорочень.
     
    4. Далі йде інформація про нагороджуваного: прізвище, ім'я, по батькові, посада в називному відмінку. Наступним є текст нагородження: причина (внесок в роботу, особливі заслуги, успіхи в навчанні) і подія, до якого воно приурочене (ювілей фірми, день міста). Якщо це змагання, обов'язково вказується зайняте місце, а якщо до грамоти додається премія - її розмір.
     
    5. Під основним текстом розміщуються ПІБ та підпис особи, що вручає грамоту, (як правило, це керівник організації), а також печатка і дата (число і рік цифрами, місяць - прописом).
     
    Зверніть увагу, що при написанні тексту від руки або простановленні печатки обов'язково дайте чорнилам можливість просохнути, інакше вони можуть легко розпливатися, особливо якщо папір глянцевий. Для таких випадків краще замовляти на кілька бланків більше, ніж планується.

    Види почесних грамот і приклади формулювань записів

    Грамоти для співробітників
     
    При складанні тексту грамоти працівнику треба приділити належну увагу персоналізації, щоб належним чином відзначити заслуги і індивідуальні переваги кожного робітника. Відмінним рішенням стане проведення церемонії нагородження за певними номінаціями, а шаблонні текстові вирази для кожної з них полегшать завдання.
     
    Приклади номінацій:
     
    - "Стабільність, перевірена часом"
    Вручаємо: за відданість фірмі, за роки бездоганної служби, за N років сумлінної праці на благо компанії.
     
    - "The best of the best"
    Вручаємо: за видатні професійні якості, за зразкове виконання обов'язків, за працьовитість і відповідальність.
     
    - "Фінансовий Оскар"
    Вручаємо: за внесок в області розвитку продажів, за збільшення кількості залучених клієнтів, за досягнення високих фінансових показників.
     
    - "Містер геніальність"
    Вручаємо: за вміле застосування знань, за оперативність і кмітливість, за оригінальність мислення.
     
    - "Сила слова"
    Вручаємо: за ефективне налагодження партнерських зв'язків, за багаторічну плідну співпрацю з партнерами, за успішно проведені переговори з важливими клієнтами.
     
    - "Підкорений горизонт"
    Вручаємо: за успішну реалізацію проекту, за найбільшу кількість виконаних завдань, за рекордні темпи зростання продажів/угод/виробництва.
     
    Номінації для співробітників також можуть бути жартівливими, якщо це передбачає формат заходу, наприклад, "Офісний психотерапевт", "Головний витівник", "Ловелас", "Господарський завгосп", "Володар дедлайнів", "Багаторукий багатоніг".
     
    Жартівливі грамоти часто вручаються на корпоративах, весіллях та сімейних святах. Їх текст може бути кумендний або зворушливий, оформлення - яскраве або навмисне офіційне, або стилізоване "під старовину" - все залежить лише від вашої фантазії.
     
    Грамоти вчителям
     
    Природним бажанням віддячити тим, хто довгі роки готував тебе до дорослого життя, вчив думати і додав частинку себе, є прагнення учнів висловити вдячність своїм вчителям. Грамоти педагогам можуть вручати як учні та їх батьки, так і керівництво навчального закладу на урочистих подіях, наприклад, Дні вчителя або Останньому дзвонику. Тексти грамоти вчителю українською мовою допоможуть впоратися з цим завданням.
     
    Грамота вручається:

    - За унікальний вчительський талант, справжній професіоналізм, за чуйність, розуміння та багаторічну працю. Від щирого серця бажаємо здоров'я, бадьорості, благополуччя і успіху у всіх аспектах життя.
     
    - За успіхи в організації навчально-виховного процесу, великий внесок в підготовку учнів, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального рівня вихованців і створення якісної навчально-методичної літератури.
     
    - За величезний внесок у розвиток здоров'я та зміцнення фізичної підготовки молодого покоління, за досягнуті успіхи у формуванні здорового способу життя. (Вчителю фізкультури)
     
    - Жартівлива: Кращому вчителю за перетворення телепнів в справжніх людей, а також: суперметодику вкладення знань в порожні голови і їх упорядкування; чуйність; здатність щиро радіти успіхам учнів; здатність не втрачати свій авторитет в будь-яких ситуаціях.
     
    Грамоти учням
     
    Те саме стосується і подяки педагогів школярам та їх батькам. Часом буває нелегко підібрати такі слова, за допомогою яких можна похвалити, відзначити заслуги, дати поради, вселити впевненість в майбутній успіх. Нижче подано кілька прикладів текстів грамот для учнів, випускників.
     
    - За відмінне навчання, активну участь у шкільних заходах, за старанність, увагу, наполегливість в досягненні поставлених цілей.
     
    - За відповідальність у навчанні, за вміння працювати в колективі, за відкритість, дружелюбність, чуйність до оточуючих.
     
    - За участь у громадському житті школи, за рішучість, оптимізм, за волю до перемоги і вміння знаходити правильне рішення.
     
    Грамоти за участі і досягнення
     
    Особливе місце займають грамоти, які вручаються за різні досягнення - перемоги в конкурсах, спортивних змаганнях, шкільних олімпіадах. Приклади текстів грамот за участь в таких заходах:
     
    - За 1 місце в олімпіаді з програмування в рамках "Тижня інформатики". За креативний підхід до виконання завдань і ерудицію.
     
    - За участь в конкурсі "Пісочні фантазії", за творчі ідеї та професійний підхід.
     
    - За 3 місце у першості Чернігівської області з дзюдо серед дівчат до 14 років у ваговій категорії до 36 кг.

    Як заповнити дипломи, сертифікати та подяки

    Диплом - це документ, який свідчить про закінчення навчального закладу, крім того, їх, як і грамоти, вручають за перемоги в змаганнях, визнання особливих заслуг. У тексті диплому вказується назва конкурсу, інформація про досягнення, час, місце його проведення та підписи членів журі.
     
    Сертифікати заповнюються відповідно до призначення. Існують подарункові сертифікати, або такі, що підтверджують право на пільги, послуги або свідчать про отримані навички. Сертифікати безпеки, якості продукції, відповідності будь-яким нормам заповнюються чітко за встановленими державою вимогам.
     
    Складаючи текст подяки, повідомте, хто її ініціатор, кому дякують і за що. Вона може бути адресована конкретній людині або організації в цілому. Приводом написати лист подяки може стати вдячність працівникові за його професійні успіхи, партнерам - за плідну співпрацю, вчителям і вихователям - подяка від учнів та їхніх батьків, лікарям - від пацієнтів і т.д.

    Зразки грамот, дипломів, сертифікатів і подяк українською мовою

    Пропонуємо вашій увазі шаблони грамот, листів подяки, дипломів і сертифікатів. Впевнені, що вони допоможуть вам визначитися з дизайном нагородної продукції, а представлені нижче зразки текстів грамот українською будуть корисні при заповненні і дозволять заощадити дорогоцінний час. І тоді якісно виконана, красива грамота з правильно складеним текстом буде радувати свого власника довгі роки.

    текст диплома текст диплома текст диплома текст грамоти текст грамоти текст грамоти текст сертифіката текст подяки текст подяки текст сертифіката

    Категорія: Вітання | Додав: SvetlanaCh (07.05.2018)
    Переглядів: 1119 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Сценарії / Конкурси / Ігри [6]
    Вітання [10]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7