ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » АСТРОНОМІЯ » 11. Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу.

    Корольов, Глушко і початок космічної ери людства
    06.10.2017, 08:20
    Корольов, Глушко і початок космічної ери людства. Фотоp hm.kspu.kr.ua

    Україна з початку року збільшила експорт електроенергії на 66%

    Кращим сценаристом всіх часів визнали автора “В джазі тільки дівчата”

    ДТП з автобусом Нацгвардії: загинув військовослужбовець (ФОТО, ВІДЕО)

    Рівно 60 років тому людство вступило до космічної ери. Українці зробили один з найвагоміших внесків у це звершення. А насамперед один із них – Сергій Корольов, який керував роботами зі створення першого штучного супутника Землі. Уродженець Житомира, генеральний конструктор ракетно-космічної промисловості СРСР, він понад шість років провів у сталінських тюрмах, таборах і “шарашках”, а реабілітації домігся тільки коли Сталіна вже не було серед живих.

    Над розробкою супутника ПС-1 (“Простейший Спутник-1”) під керівництвом Сергія Корольова працювали Мстислав Келдиш, Микола Лідоренко, Михайло Тихонравов, Володимир Лапко та інші відомі вчені. Супутник мав вигляд сфери діаметром 58 см, з чотирма антенами. Всередині герметичного корпусу розмістили блок електрохімічних джерел, вентилятор, термореле, датчики температури і тиску, бортову кабельну мережу, радіопередавач. Чотири антени рівномірно випромінювали радіохвилі на всі боки. Загальна вага супутника становила 83,6 кг.

    Сергій Корольов у Бутирській тюрмі Фото younglibzp.com.ua

    4 жовтня 1957 року з космодрому “Байконур” у Казахстані (на той час – науково-дослідний полігон Міністерства оборони СРСР) ракета-носій “Супутник” вивела ПС-1 на орбіту Землі. До речі, рідинні ракетні двигуни до цієї ракети-носія були розроблені колективом під керівництвом іншого видатного українського вченого – одесита Валентина Глушка. Він був близьким знайомим і колегою Сергія Корольова. За сталінських часів так само шість років провів в ув’язненні, де з нього вибили “щиросердне зізнання” у шкідництві та роботі на антирадянську організацію, а реабілітували тільки за хрущовської “відлиги”.

    Валентин Глушко у Бутирській тюрмі Фото younglibzp.com.ua

    Після виходу на орбіту штучний супутник почав давати радіосигнали, які приймали у різних куточках Земної кулі. Трасу його польоту зафіксували і проклали на карті зоряного неба співробітники Лабораторії космічних досліджень при Ужгородському університеті.

    Перший штучний супутник літав 92 дні. Він виконав 1440 обертів навколо Землі, подолавши близько 60 мільйонів кілометрів. 4 січня 1958 року увійшов у щільні шари атмосфери і згорів внаслідок тертя об повітря. Сергій Корольов охарактеризував значення його запуску такими словами: “Він був маленький, цей найперший штучний супутник нашої старої планети, але його дзвінкі позивні рознеслися усіма материками і серед усіх народів, як втілення зухвалої мрії людства”.

    Запуск супутника ПС-1 переслідував не лише наукову, але й політичну мету. Радянський Союз прагнув будь-що випередити країни Заходу і спростувати заяви про власну технічну відсталість. Значною мірою це вдалося зробити. Для Сполучених Штатів Америки день 4 жовтня 1957 року став датою відліку так званої “супутникової кризи” і “космічних перегонів”. Відповідь з їхнього боку не забарилася: 1 лютого 1958 року, після однієї невдалої спроби, американці запустили свій перший супутник Explorer 1. 29 липня 1958 року Президент США Дуайт Ейзенхауер заснував Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). А вже 1959 року Конгрес США виділив на космічні дослідження 134 мільйонів доларів (понад 1,1 мільярда за сучасним курсом).

    Внесок українських вчених у розвиток космонавтики здобув пошану і визнання за кордоном. Так, один з основоположників ракетної техніки Герман Оберт писав Корольову: “Ви втілили в життя ту мрію, яка жила в нашій свідомості багато років… Людство вдячне Вам”. Однак лист до адресата не потрапив. Оберту не дозволили й особисту зустріч із Корольовим. Радянське керівництво до самої смерті Сергія Павловича намагалося засекретити його особу та унеможливити контакти із західними вченими

    Категорія: 11. Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу. | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 180 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Ц І К А В Е. Астрономія [260]
    1. Предмет астрономії. Її розвиток і значення [38]
    Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об'єктів дослідження в астрономії. Визначення астрономії як фундаментальної науки, яка вивчає об'єкти Всесвіту. Коротка історія астрономії. Значення астрономії у формуванні світогляду людини.
    2. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері [26]
    2. Небесна сфера. Точки і лінії на ній. Сузір'я. Зоряні карти.
    3. Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил [54]
    Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил. Кульмінації. Добовий рух Сонця. Вимірювання часу.
    4. Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення [67]
    Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення. Календар
    5. Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи [36]
    Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи: оптичні, радіотелескопи, телескопи з прийому виромінювання в інших діапазонах. Астрономічні обсерваторії.
    6. Наша планетна система [214]
    Земля і Місяць як небесні тіла. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс та його супутники. Планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон) та їх супутники.
    7. Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити [47]
    Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити. Формування планетної системи.
    8. Сонце - найближча зоря [62]
    Основні відомості про Сонце. Будова Сонця. Джерела його енергії. Будова Сонячної атмосфери. Прояви сонячної активності, її вплив на атмосферу Землі.
    9. Зорі. Еволюція зір [46]
    Зорі - основні об'єкти Всесвіту. Основні характеристики зір: температура, світність, радіус, маса, їх взаємозв'язок. Подвійні зорі. Фізично змінні зорі. Внутрішня будова і джерела енергії зір. Еволюція зір. Нейтронні зорі. Чорні дірки
    10. Наша Галактика. Будова і еволюція Всесвіту. Життя у Всесвіті [61]
    Наша Галактика. Молочний шлях. Місце Сонця в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура. Будова і еволюція Всесвіту. Світ галактик. Квазари. Проблеми космології. Походження і розвиток Всесвіту. Життя у Всесвіті. Що таке життя? Земля - колиска життя. Імовірність існування життя на інших планетах. Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Проблема існування інших всесвітів
    11. Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу. [75]
    Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу...
    Тести [4]
    Найбільш ефективним способом визначення навчальних досягнень учнів є тест — система спеціальних завдань для виявлення факту за¬своєння певних видів навчальної діяльності.
    Критерії оцінювання навчальних досягнень [1]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7