ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

 • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
 • Інструктаж БЖД
 • Комп’ютер і здоров’я
 • Статистика


  Total online: 1
  Guests: 1
  Users: 0

  Навчання та творчість

  Головна » Файли » АСТРОНОМІЯ » 3. Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил

  У категорії матеріалів: 50
  Показано матеріалів: 1-10
  Сторінки: 1 2 3 4 5 »

  Сортувати за: Date · Name · Rating · Comments · Downloads · Views

  Чому у тижні саме сім днів?

  Щоб відповісти на це питання нам потрібно відправитися у минуле, а саме у стародавній Вавилон (сучасний Ірак).

  Вавилоняни активно займалися відслідковуванням руху небесних тіл, саме завдяки ним у нашому тижні 7 днів. Справа в тому, що вони відслідковували активно рух семи об’єктів: Сонця, Місяця, Меркурія, Венери, Марса, Юпітера та Сатурна. А саме число 7 мало в їхній культурі сакральне значення.

  Календарний місяць у Вавилоні тривав 28 днів для простоти використання його було поділено на 4 частини (тижні).

  Вавилон був домінуючою силою у VII-VI ст. до н.е. тому їхній спосіб вимірювання часу (зокрема і 60 хвилин у годині) поширилися на інші культури зокрема на Персію та Грецію та євреїв, які були підпорядковані Вавилону.

  У IV ст до .н.е. Олександр Македонський своїми завоюваннями поширив семиденний тиждень аж до сучасної Індії. Деякі вчені припускають, що звідти ця система прийшла до Китаю.

  Як відомо згодом Рим завоював Грецію, однак у культурному плані Греція завоювала Рим. Власне римський тиждень тривав вісім днів, але вплив грецької культури та християнства офіційно переміг у 321 році н.е. коли імператор Костянтин (який також був першим християнином на троні) ввів семиденний тиждень та зробив неділю святковим днем.

  До речі саме слово тиждень, яке зустрічається у багатьох слов’янських мовах, походить від фрази «той же день» - tъjь «той» + žь «же» + dьnь «день».

  На зображенні може бути: 1 особа та текст

  Ц І К А В Е. Астрономія | Views: 5 | Downloads: 0 | Added by: SvetlanaCh | Date: 21.06.2022 | Comments (0)

  Людям подобається дивитися на зоряне небо. Якими б не були обставини навколо, як би життя не примушувало втискатись у землю від небезпеки, рано чи пізно хтось все одно подивиться вгору. Можливо, саме ця властивість і робить нас людьми.

  Зоряне небо

  https://universemagazine.com/yak-oriyentuvatysya-u-zoryanomu-nebi/?fbclid=IwAR2Y6vtsdU5ibX8yjR2qY0opr6P69EdayfUomqE8BKacTaC6VtsmBSa8JTs

   

  Ц І К А В Е. Астрономія | Views: 35 | Downloads: 0 | Added by: SvetlanaCh | Date: 16.03.2022 | Comments (0)

  До того, як з'явилися електронні наручні годинники, які зазвичай не ремонтують і в яких лише змінюють батарейку, в усіх часових майстернях стояв прилад розміром з величезну книгу. Для перевірки механічний годинник клали на цей пристрій, і він сприймав рух механізму, порівнював його з еталонною частотою кварцевого генератора імпульсів. За десять секунд можна було визначити, на скільки хвилин годинник йтиме вперед, або буде відставати за добу. Механічні годинники сьогодні можуть дозволити собі не усі. Для них одна із швейцарських годинникових фірм виготовляє контролер точності, зовні схожого на прищіпку для білизни. Годинник нею затискають і пристрій надсилає на смартфон господаря годинника не тільки відомості про точність годинника, ще й осцилограму коливань. Контролер здатен помітити відхилення до 0.2 секунди за добу.

  Світлина від Майї Ігнатенко.


  Захід Місяця до Чумацького Шляху - озера Ешбертон. 10 годин кадрів, знятих 30 липня 2017 року. Температура знизилася до -8 градусів на одній стадії!


  Історія годинників

  Подорож у минуле: дізнаємося, як люди вимірювали час у давнину, якими були перші годинники і якими вони стали, створюємо пісочний годинник власноруч і випробовуємо його

   

  https://jmil.com.ua/2018-2/clubcurious

  JMIL.COM.UA Історія годинників | Джміль – журнал для дітей, їхніх батьків і педагогів

  Подорож у минуле: дізнаємося, як люди вимірювали час у давнину, якими були перші годинники і якими вони стали, створюємо пісочний годинник власноруч і випробовуємо ...


  Категорії розділу

  Ц І К А В Е. Астрономія [259]
  1. Предмет астрономії. Її розвиток і значення [36]
  Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об'єктів дослідження в астрономії. Визначення астрономії як фундаментальної науки, яка вивчає об'єкти Всесвіту. Коротка історія астрономії. Значення астрономії у формуванні світогляду людини.
  2. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері [25]
  2. Небесна сфера. Точки і лінії на ній. Сузір'я. Зоряні карти.
  3. Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил [50]
  Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил. Кульмінації. Добовий рух Сонця. Вимірювання часу.
  4. Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення [66]
  Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення. Календар
  5. Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи [35]
  Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи: оптичні, радіотелескопи, телескопи з прийому виромінювання в інших діапазонах. Астрономічні обсерваторії.
  6. Наша планетна система [212]
  Земля і Місяць як небесні тіла. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс та його супутники. Планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон) та їх супутники.
  7. Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити [47]
  Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити. Формування планетної системи.
  8. Сонце - найближча зоря [60]
  Основні відомості про Сонце. Будова Сонця. Джерела його енергії. Будова Сонячної атмосфери. Прояви сонячної активності, її вплив на атмосферу Землі.
  9. Зорі. Еволюція зір [45]
  Зорі - основні об'єкти Всесвіту. Основні характеристики зір: температура, світність, радіус, маса, їх взаємозв'язок. Подвійні зорі. Фізично змінні зорі. Внутрішня будова і джерела енергії зір. Еволюція зір. Нейтронні зорі. Чорні дірки
  10. Наша Галактика. Будова і еволюція Всесвіту. Життя у Всесвіті [61]
  Наша Галактика. Молочний шлях. Місце Сонця в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура. Будова і еволюція Всесвіту. Світ галактик. Квазари. Проблеми космології. Походження і розвиток Всесвіту. Життя у Всесвіті. Що таке життя? Земля - колиска життя. Імовірність існування життя на інших планетах. Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Проблема існування інших всесвітів
  11. Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу. [73]
  Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу...
  Тести [4]
  Найбільш ефективним способом визначення навчальних досягнень учнів є тест — система спеціальних завдань для виявлення факту за¬своєння певних видів навчальної діяльності.
  Критерії оцінювання навчальних досягнень [1]

  Вхід на сайт

  Пошук

  СПІВПРАЦЯ

 • МОН України
 • Міська Рада м.Миргород
 • ПОІППО
 • Міськво м.Миргород
 • Телестудія МИРГОРОД
 • Шкільний канал YouTube
 • E-mail та сайти вчителів
 • ЗОШ №7