ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » АСТРОНОМІЯ » 8. Сонце - найближча зоря

    Цікаві факти про сонце
    26.11.2017, 14:41

    Цікаві факти про сонце

    Сонце - це наше все! Це світло, тепло та багато іншого. Без Сонця на Землі не зародилося б життя. А також це найближча зірка до нашої планети.

    З даної статті ви дізнаєтесь все про небесне світило - його розмір, вік, температуру, відстань до нас, та інші цікавості.

    green point with spaceСонце є зіркою. Зірка не має твердої поверхні і являє собою газову кулю, що складається з водню і гелію, які скріплені між собою власним тяжінням.

    green point with spaceВідстань між Землею і Сонцем постійно змінюється. Це відбувається тому, щоЗемля рухається по еліптичній орбіті навколо Сонця. Відстань між ними коливається від 147 до 152 мільйонів км.

    green point with spaceСонце - майже ідеальна сфера. З огляду на розміри нашої зірки, різниця в його полярному і екваторіальному діаметрі становить всього 10 км, що робить його найбільш близьким до досконалої сфери, об'єктом що спостерігається в природі.

    green point with spaceСвітло від сонця до землі доходить з 8 хв. Якщо би сонце раптово зникло, то ми б помітили це тільки через 8 хвилин.

    green point with spaceСонце в 109 разів перевершує діаметр Землі - Всередині нього може вміститися близько 1 млн. планет схожих на нашу Землю.

    green point with spaceМаса сонця становить 99,8% від усієї маси Сонячної системи.

    Цікаві факти про сонце

    green point with spaceОскільки Сонце не є твердим тілом, різні частини Сонця обертаються з різною швидкістю. На екваторі Сонце робить повний оборот навколо своєї осі за 25 земних діб, в той час як на полюсах за 36 днів.

    green point with spaceНавколо Сонця обертається вісім планет, кілька карликових планет, десятки тисяч астероїдів і сотні тисяч комет і крижаних тіл.

    green point with spaceНа поверхні Сонця температура сягає близько 5 000 Градусів Цельсія, а температура ядра - близько 15 млн. Градусів Цельсія. Потрібно підривати мільярди тонн динаміту кожну секунду, щоб створити таку ж енергію, що виробляє Сонце.

    green point with spaceВихід енергії від ядра Сонця до його поверхні триває мільйони років.

    green point with spaceСонце - одна з понад 100 млрд. зірок Чумацького Шляху. Воно робить один повний оберт за 250 млн. років, обертаючись на відстані 25 тис. світлових років від центру Галактики. 

    Цікаві факти про сонце

    green point with spaceСонце обертається в зворотному напрямку від Землі, тобто з заходу на схід, а не зі сходу на захід, як Земля.

    green point with spaceСонце зародилося близько 4,5 млрд. років тому. Багато вчених вважають, що Сонце та Сонячна система сформувалися з гігантської обертової хмари газу і пилу, відомої як сонячна туманність. Під силою тяжіння, туманність почала швидко обертатися і сплющуватися в диск, який вбирає в центр всі речовини, формуючи Зірку.

    green point with spaceСонце генерує сонячні вітри. Це викиди плазми (надзвичайно гарячі заряджені частинки), які відбуваються в шарах Сонця, це явище знають як "сонячна корона". Ці вітри можуть подорожувати через сонячну систему зі швидкістю до 450 км. в секунду.

    Цікаві факти про сонце

    green point with spaceСонце знаходиться на півдорозі всього свого життя. В свої 4,5 мільярда років Сонце спалило близько половини своїх водневих сховищ і має достатньо запасів, щоб продовжувати спалювати водень ще на 5 мільярдів років. Коли згорить весь водень, замість нього почне горіти гелій. За цей час Сонце буде розширюватися до такого розміру, що поглине Меркурій, Венеру і Землю. Коли настане цей момент, Сонце перетвориться в Червоного гіганта. 

    green point with spaceЯк тільки Сонце завершить свою фазу червоного гіганта, воно стиснеться. Його величезна маса буде збережена, але воно буде мати обсяг, подібний обсягу Землі. Коли це станеться, Сонце перетвориться в Білого карлика. (В даний час Сонце це Жовта карликова зірка.)

    green point with spaceСонце володіє могутнім магнітним полем. Коли магнітна енергія виділяється Сонцем під час магнітних бурь, відбуваються сонячні спалахи, які ми бачимо на Землі як сонячні плями. Сонячні плями є темними областями на поверхні світила, викликані магнітними бурями. Причина, по якій вони здаються темними, обумовлена ​​тим, що їх температура набагато нижча, ніж у прилеглих областях. Ці зміни в магнітному полі відбуваються тому, що Сонце обертається швидше на екваторі, ніж на полюсах, а внутрішні частини обертаються швидше поверхні. 

    green point with spaceПівнічне і полярне сяйво викликане взаємодією сонячних вітрів із земною атмосферою. 

    Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

    Категорія: 8. Сонце - найближча зоря | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 835 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Ц І К А В Е. Астрономія [260]
    1. Предмет астрономії. Її розвиток і значення [38]
    Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об'єктів дослідження в астрономії. Визначення астрономії як фундаментальної науки, яка вивчає об'єкти Всесвіту. Коротка історія астрономії. Значення астрономії у формуванні світогляду людини.
    2. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері [26]
    2. Небесна сфера. Точки і лінії на ній. Сузір'я. Зоряні карти.
    3. Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил [54]
    Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил. Кульмінації. Добовий рух Сонця. Вимірювання часу.
    4. Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення [67]
    Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення. Календар
    5. Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи [36]
    Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи: оптичні, радіотелескопи, телескопи з прийому виромінювання в інших діапазонах. Астрономічні обсерваторії.
    6. Наша планетна система [214]
    Земля і Місяць як небесні тіла. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс та його супутники. Планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон) та їх супутники.
    7. Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити [47]
    Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити. Формування планетної системи.
    8. Сонце - найближча зоря [62]
    Основні відомості про Сонце. Будова Сонця. Джерела його енергії. Будова Сонячної атмосфери. Прояви сонячної активності, її вплив на атмосферу Землі.
    9. Зорі. Еволюція зір [46]
    Зорі - основні об'єкти Всесвіту. Основні характеристики зір: температура, світність, радіус, маса, їх взаємозв'язок. Подвійні зорі. Фізично змінні зорі. Внутрішня будова і джерела енергії зір. Еволюція зір. Нейтронні зорі. Чорні дірки
    10. Наша Галактика. Будова і еволюція Всесвіту. Життя у Всесвіті [61]
    Наша Галактика. Молочний шлях. Місце Сонця в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура. Будова і еволюція Всесвіту. Світ галактик. Квазари. Проблеми космології. Походження і розвиток Всесвіту. Життя у Всесвіті. Що таке життя? Земля - колиска життя. Імовірність існування життя на інших планетах. Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Проблема існування інших всесвітів
    11. Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу. [75]
    Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу...
    Тести [4]
    Найбільш ефективним способом визначення навчальних досягнень учнів є тест — система спеціальних завдань для виявлення факту за¬своєння певних видів навчальної діяльності.
    Критерії оцінювання навчальних досягнень [1]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7