ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » АСТРОНОМІЯ » 7. Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити

    Астероїд з окраїни свідчить про давні подорожі Юпітера
    17.05.2018, 20:03

    Головна  Світ  Астероїд з окраїни свідчить про давні подорожі Юпітера

    Астероїд з окраїни свідчить про давні подорожі Юпітера

     

    Дмитро СімоновТРА 14, 2018

    Астероїд з окраїни свідчить про давні подорожі Юпітера

    Звичайний вуглецевий астероїд знайшли далеко від місця його утворення. Така міграція свідчить про мандри Юпітера молодою Сонячною системою.

    Астрономи з’ясували, що астероїд 2004 EW95, який перебуває у поясі Койпера – на периферії Сонячної системи, належить до типу С (вуглецеві астероїди). Це найпоширеніший тип астероїдів, але серед об’єктів поясу Койпера їх раніше не знаходили. Дослідники вважають, що він міг колись належати до основного поясу, розташованого між орбітами Марса та Юпітера, а потім був «викинутий» на окраїну Сонячної системи через переміщення орбіти Юпітера на ранніх етапах розвитку нашої планетної системи.

    Відповідно до сучасних уявлень про еволюцію Сонячної системи, першими з планет утворилися газові гіганти, такі як Юпітер. Сьогодні їхні орбіти перебувають у зовнішній області Сонячної системи. А після них утворилися планети земної групи, що зараз розташовані ближче до Сонця. Але так було не завжди. Науковці вважають, що орбіти газових гігантів спочатку мігрували ближче до Сонця. Юпітер, наприклад, був приблизно там, де зараз перебуває Марс. Такі переміщення планет призводили до того, що частину «цеглинок», із яких потім утворилися планети земної групи, було «викинуто» на периферію Сонячної системи.

    Астероїд 2004 EW95 має діаметр близько 290 км і належить до класу плутино. Це значить, що він перебуває в орбітальному резонансі 2:3 із Нептуном (тобто робить два оберти навколо Сонця за той самий час, що Нептун робить три).

    Астрономи звернули увагу на цей об’єкт через спектральний склад хвиль, що відбиваються від його поверхні. Він нетиповий для інших відомих тіл з області Койпера і дуже подібний до того, що мають астероїди класу С. Цей факт, а також інші особливості спектра свідчать на користь того, що 2004 EW95 утворився у внутрішній частині Сонячної системи, а його теперішнє розташування пояснюється гіпотезою Великого лавірування. Це перший об’єкт із такими характеристиками, знайдений у поясі Койпера.

    Категорія: 7. Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 822 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Ц І К А В Е. Астрономія [260]
    1. Предмет астрономії. Її розвиток і значення [38]
    Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об'єктів дослідження в астрономії. Визначення астрономії як фундаментальної науки, яка вивчає об'єкти Всесвіту. Коротка історія астрономії. Значення астрономії у формуванні світогляду людини.
    2. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері [26]
    2. Небесна сфера. Точки і лінії на ній. Сузір'я. Зоряні карти.
    3. Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил [54]
    Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил. Кульмінації. Добовий рух Сонця. Вимірювання часу.
    4. Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення [67]
    Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення. Календар
    5. Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи [36]
    Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи: оптичні, радіотелескопи, телескопи з прийому виромінювання в інших діапазонах. Астрономічні обсерваторії.
    6. Наша планетна система [214]
    Земля і Місяць як небесні тіла. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс та його супутники. Планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон) та їх супутники.
    7. Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити [47]
    Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити. Формування планетної системи.
    8. Сонце - найближча зоря [62]
    Основні відомості про Сонце. Будова Сонця. Джерела його енергії. Будова Сонячної атмосфери. Прояви сонячної активності, її вплив на атмосферу Землі.
    9. Зорі. Еволюція зір [46]
    Зорі - основні об'єкти Всесвіту. Основні характеристики зір: температура, світність, радіус, маса, їх взаємозв'язок. Подвійні зорі. Фізично змінні зорі. Внутрішня будова і джерела енергії зір. Еволюція зір. Нейтронні зорі. Чорні дірки
    10. Наша Галактика. Будова і еволюція Всесвіту. Життя у Всесвіті [61]
    Наша Галактика. Молочний шлях. Місце Сонця в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура. Будова і еволюція Всесвіту. Світ галактик. Квазари. Проблеми космології. Походження і розвиток Всесвіту. Життя у Всесвіті. Що таке життя? Земля - колиска життя. Імовірність існування життя на інших планетах. Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Проблема існування інших всесвітів
    11. Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу. [75]
    Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу...
    Тести [4]
    Найбільш ефективним способом визначення навчальних досягнень учнів є тест — система спеціальних завдань для виявлення факту за¬своєння певних видів навчальної діяльності.
    Критерії оцінювання навчальних досягнень [1]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7