ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » АСТРОНОМІЯ » 5. Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи

    Одеські вчені-астрономи показали найбільший в Україні телескоп
    16.05.2018, 05:20

    За допомогою телескопа вчені можуть відслідковувати процеси, які відбуваються не тільки в нашій галактиці, а й заглядати в сусідні

    На спостережній станції астрономічної обсерваторії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова в селі Маяки на Одещині встановлений найбільший в Україні телескоп. Про це повідомляє місцеве видання «Град».

    Всього на території університетської обсерваторії сьогодні встановлені п'ять телескопів. З них три в робочому стані, а ще два планують запустити найближчим часом. Принаймні, на це сподіваються вчені. Великий телескоп тут працює відносно недавно - з 2012 року. Про це повідомив директор астрономічної обсерваторії ОНУ ім. Мечникова Сергій Андрієвський.

    «На сьогоднішній день - це найбільший телескоп в Україні. Звичайно, не найбільший в світі. Всього лише 80 см дзеркало. Проте, для наших можливостей - це пік нашої роботи був. Довелося знайти людей, які зроблять оптику, механіку, електроніку. І ми це зробили. І сьогодні телескоп видає наукову продукцію. Він працює на потреби контролю космічного простору», - сказав він.

    Про фінансування директор говорить неохоче. Хоча сьогодні ні для кого не секрет, що гроші на наукові дослідження в країні фактично не виділяються.

    «У великому обсязі були вкладення з боку меценатів, які наші колишні співробітники, що люблять астрономію, які до сих пір захоплені нею, і які хочуть вкладатися сюди, щось робити. І ось за допомогою їх ми це і робимо», - каже посадовець.

     

    Володимир Кашуба, науковий співробітник астрономічної обсерваторії ОНУ ім. Мечникова, основний спостерігач великого телескопа. Саме він сьогодні відстежує становище небезпечних астероїдів. А також положення геостаціонарних супутників Землі. Робоче місце спостерігача знаходиться біля монітора комп'ютера, в приміщенні, розташованому під самим телескопом. Але насправді, каже Володимир, - така близькість до «труби» і не важлива.

    «Можна перебувати в будь-якій точці земної кулі, і спостерігач може підключитися з будь-якої точки до телескопа за допомогою інтернету і проводити свої спостереження - віддалений спостерігач в Штатах або в Австралії, або Монголії. У нас був випадок, він може керувати телескопом за допомогою інтернету», - розповів він.

    Унікальність одеського телескопа, за словами астрономів, в тому, що він був створений в самій обсерваторії. Його буквально по деталях зібрали місцеві «кулібіни».

    Тут же, в обсерваторії, було зроблено і унікальне 80-сантиметрове дзеркало - розповідає фахівець.

    «Це дуже тонка робота. Воно (дзеркало – ред.) виготовляється кілька місяців. По-перше, потрібен спеціальний сорт скла, по-друге, потрібно надати таку поверхню, яка збирає світло в площину камери. Це дуже тонка робота, доступна тільки фахівцям. Фахівці високого класу можуть виконати цю роботу», - каже Кашуба.

    «У нас довгі роки з минулого століття існував відділ приладобудування, і до сих пір функціонує оптична майстерня, де ми мали можливість виготовляти оптичні інструменти, астрономічні дзеркала в тому числі. І за допомогою наших фахівців ми зібрали цей унікальний телескоп», - уточнив науковець.

    Сьогодні за допомогою техніки вчені-астрономи можуть відслідковувати процеси, які відбуваються не тільки в нашій галактиці, а й заглядати в сусідні.

    Ще одне завдання галактичного патруля - спостереження за «космічним сміттям». Тобто, деталями супутників або станцій, які відслужили свій термін. Перш за все, щоб убезпечити нові космічні об'єкти. Щоб не сталося небажаного зіткнення.

    Категорія: 5. Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 163 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Ц І К А В Е. Астрономія [260]
    1. Предмет астрономії. Її розвиток і значення [38]
    Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об'єктів дослідження в астрономії. Визначення астрономії як фундаментальної науки, яка вивчає об'єкти Всесвіту. Коротка історія астрономії. Значення астрономії у формуванні світогляду людини.
    2. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері [26]
    2. Небесна сфера. Точки і лінії на ній. Сузір'я. Зоряні карти.
    3. Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил [54]
    Системи небесних координат. Екваторіальні координати. Добовий рух світил. Кульмінації. Добовий рух Сонця. Вимірювання часу.
    4. Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення [67]
    Видимий річний рух Сонця. Видимий рух Місяця. Видимий рух планет. Сонячні й місячні затемнення. Календар
    5. Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи [36]
    Методи та засоби астрономічних досліджень. Наземні й орбітальні телескопи: оптичні, радіотелескопи, телескопи з прийому виромінювання в інших діапазонах. Астрономічні обсерваторії.
    6. Наша планетна система [214]
    Земля і Місяць як небесні тіла. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс та його супутники. Планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон) та їх супутники.
    7. Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити [47]
    Малі тіла Сонячної системи - астероїди, комети, метеорити. Формування планетної системи.
    8. Сонце - найближча зоря [62]
    Основні відомості про Сонце. Будова Сонця. Джерела його енергії. Будова Сонячної атмосфери. Прояви сонячної активності, її вплив на атмосферу Землі.
    9. Зорі. Еволюція зір [46]
    Зорі - основні об'єкти Всесвіту. Основні характеристики зір: температура, світність, радіус, маса, їх взаємозв'язок. Подвійні зорі. Фізично змінні зорі. Внутрішня будова і джерела енергії зір. Еволюція зір. Нейтронні зорі. Чорні дірки
    10. Наша Галактика. Будова і еволюція Всесвіту. Життя у Всесвіті [61]
    Наша Галактика. Молочний шлях. Місце Сонця в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура. Будова і еволюція Всесвіту. Світ галактик. Квазари. Проблеми космології. Походження і розвиток Всесвіту. Життя у Всесвіті. Що таке життя? Земля - колиска життя. Імовірність існування життя на інших планетах. Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Проблема існування інших всесвітів
    11. Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу. [75]
    Найновіші відкриття в астрономії. Сучасна наукова астрономічна картина світу...
    Тести [4]
    Найбільш ефективним способом визначення навчальних досягнень учнів є тест — система спеціальних завдань для виявлення факту за¬своєння певних видів навчальної діяльності.
    Критерії оцінювання навчальних досягнень [1]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7