ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Методичний кейс

    Головна » Статті » Методичний кейс » Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів

    Что такое QR код, для чего он нужен, и как его создать ? + 6 способів використання QR-кодів на уроках

    NAUROK.COM.UA 6 способів використання QR-кодів на уроках

    Прості та дієві способи, які допоможуть залучити QR-коди у навчальний процес будь-якого класу.


    План-конспект уроку з інформатики для учнів 8 класів на тему 
    “QR- коди в навчанні”

    Цілі:

    • навчальна: вивчаємо поняття кодування інформації, зокрема QR-коди як один з способів кодування інформації, формування вміння створення QR – кодів та встановлення QR-сканерів на свої смартфони відповідно до власної ОС;
    • розвивальна: розвиток логічних, творчих і практичних навичок саме в кодуванні різного типу інформації;
    • виховна: виховання інформаційної культури учнів, шанобливого ставлення до комп’ютерної техніки.
    • Тип уроку: набуття нових навичок, формування ІКТ-комтентностей

    Місце проведення: кабінет інформатики.

    Обладнання: паперові заготовки з попередньо створеними на них вчителем QR- кодами для команд, смартфони, ПК, наявність мережі Інтернет, додаткові матеріали.

     

    Хід уроку

    1. Організаційний етапПривітання з учнями. Перевірка присутності учнів на уроці.
    2. Мотивація навчальної діяльності.
    • Розповідь вчителя  про те, для чого кодувати інформацію, і які її види  можливо кодувати (смс, текст, візитку, посилання, здебільшого багато навчальної інформації ), і які є найбільш поширені способи кодування. Ознайомлення учнів з програмами Qr-code generator, QRcodes, які передбачають створення власних QR- кодів (розглядаємо поняття статичного і динамічного коду, додавання фрейму і логотипу).
    • Ознайомлення учнів з різними інструментами для сканування QR- кодів, які є безкоштовні, постійно оновлююються та мають зручний інтерфейс, і їх можна завантажити на свій смартфон з Google Play та App Store. Визначаємо з учнями  переваги QR- кодування (швидко, зручно, не складно).
    1. Формування  вмінь, навичок та компетентностей.

    C:\Users\Maryana\Desktop\QR2.jpgРобота з смартфонами.

    Учні формують команди, підключаються до WI-FI мережі, встановлюють спеціальні додатки на свої смартфони з Google Play та App Store  для того, щоб сканувати і записати інформацію QR – кодів з розданих їм карток.

     

     

    Команда №1

     

    https://qrcgcustomers.s3.amazonaws.com/account3267107/qrcodes/9989229.png

     

     

     

    https://qrcgcustomers.s3.amazonaws.com/account3267107/qrcodes/9989297.png

     

     

    Команда №2

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_ створіть візитку.jpg

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_Візитка.jpg

     

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\QR_посилання вправи.jpg

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_запитання.jpg

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_запит 2.jpg

     

     

    Команда №3

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_ створіть візитку.jpg

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_Візитка.jpg

     

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\QR_посилання вправи.jpg

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_запитання.jpg

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Завдання учням QR_code\static_qr_code_запит 2.jpg

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\QR1.jpg

     

    Наступним практичним завданням для учнів є розглянути та декодувати QR- коди з логотипом власної школи, після цього перейти за вказаним у них посиланням та переглянути відео про свій навчальний заклад. 

    C:\Users\Maryana\Desktop\Флешка 2017\QR_коди\Коди\QR_Code_посилання.jpgC:\Users\Maryana\Desktop\Флешка 2017\QR_коди\Коди\СШ №7.jpgC:\Users\Maryana\Desktop\Флешка 2017\QR_коди\Коди\QR_Code Зображення.png

     

    C:\Users\Maryana\Desktop\Флешка 2017\QR_коди\Коди\QR Подія.pngC:\Users\Maryana\Desktop\Флешка 2017\QR_коди\Коди\My_Video_Page.pngC:\Users\Maryana\Desktop\Флешка 2017\QR_коди\Коди\QR My_Gallery.jpg

    Робота за компютером.

    Увага! Дотримуємося правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

    Учні знайомляться з програмами для створення QR- кодів, створюють свої QR – коди майбутньої персональної візитної карти за допомогою цих on-line генераторів (Qr-code generator, QRcodes та ін.), кодують посилання на цікаві їм web-сторінки.

    Вчитель у свою чергу повинен розкодувати QR – коди кожної команди за допомогою смартфона і повідомити приховану інформацію учням.

    1. Підсумок уроку

    Опрацювати відповідний параграф підручника. Створити QR – код свого домашнього завдання з улюбленого предмету (за бажанням роздрукувати).

    Учні класу дуже добре сприйняли цей інноваційний метод, їм було цікаво навчатись з своїми смартфонами.

    Використання QR-кодів дозволяє урізноманітнити навчальний процес. Учні з зацікавленістю використовують програму для сканування кодів, легко переходять за посиланнями, почуваються інноваційними.

    Учні створювали коди в двох генераторах, визначили який краще використати для реалізації поставленої задачі. Навчилися використовувати мобільні телефони для навчальних цілей ,а також ознайомились  з новими програмами, отримали задоволення від уроку і формування нових вмінь. 


    Джерела: Вчитель інформатики СЗШ №7 Пархуць М.В.

    Категорія: Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів | Додав: SvetlanaCh (04.09.2018)
    Переглядів: 991 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Тести / Загадки / Перевір себе / Логіка [230]
    Актуально / Нові підручники [73]
    Олімпіади [4]
    Поурочне планування [16]
    Рефлексія [7]
    Інклюзія / Психологія / Педагогіка [189]
    Методичні рекомендації [59]
    http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/metoduchni.html
    Календарне планування, програми та Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [32]
    НУШ [27]
    Астрономія МЕТОДИКИ [6]
    Інформатика МЕТОДИКИ [20]
    Кабінет інформатики [16]
    Як формувати у учнів ключові та ІКТ-компетентності? [43]
    Сучасні технології, методи, прийоми. Інструменти [277]
    Інструментальна цифрова дидактика [17]
    Хмарні технології в освіті [86]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів [59]
    Сервіси Wеb 2.0. та хмарні технології як моделювальне середовище освітнього підпростору вчителів
    Сервіси та послуги Google [17]
    Крім основного свого бізнесу — звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та послуг для різних потреб.
    Сайт вчителя [16]
    Змішане навчання [7]
    Перевернуте навчання [15]
    Кейс-метод навчання [13]
    Ігрова педагогіка [25]
    Веб-квести [14]
    Створення навчальних інтерактивних мультимедійних ігрових вправ [4]
    Брейн-ринг [5]
    Онлайн-освіта [7]
    Освіта за допомогою відео [25]
    STEM-освіта [15]
    Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань.
    Проектний метод навчання [96]
    Інтегроване навчання [18]
    ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ інформатики: сутність, ефективність, методика [31]
    http://svch.ucoz.com/publ/0-0-0-1578-13
    Бінарні уроки [6]
    Як працює мозок? [114]
    Мотивація [10]
    Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусиль, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію
    Розвиток критичного мислення [12]
    Розвиваємо креативність та критичне мислення [31]
    Тематичні тижні та декади [7]
    Україна - рідний край [1]
    Творчість [2]
    Спритність, винахідливість, кмітливість – усе це вміння вирішувати завдання різними нетривіальними способами, використовуючи при цьому своє творче мислення

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7