ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » УРОКИ / ПРАКТИЧНІ РОБОТИ / ПІДРУЧНИКИ » 4 клас Інформатика

    Коли дітям не можна знімати відео на телефон у школі. Розповідає адвокат
    09.02.2023, 20:59
    • Практично у всіх школярів у наш час є смартфони з камерами для зйомки відео та виходу в інтернет.

    • Тому не дивно, що часом може виникати спокуса знімати все, що потрапляє на очі — від вчителів на уроках до селфі та бійок однокласників.

    • Розпитали адвокатесу Олену Грабік, що можна, а що заборонено знімати в школі на телефон.

    З правової точки зору питання пов’язані з використанням камер телефонів не мають однозначних відповідей. Зокрема, це стосується долучення таких відео, як доказ у суді. З погляду судової практики це спірне питання.

    Відео дня

    Що каже закон

    У вінницьких школах діють загальні норми законодавства, тому знімати когось без його згоди — забороняється. Про це йдеться в частині 2 статті 11 Закону України «Про інформацію»: не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про людину без її згоди, крім випадків, визначених законом.

    Від відеозйомки українців також захищає стаття 307 Цивільного кодеку України. У ній йдеться, що людей не можна знімати на фото або відео без їхньої згоди — письмового чи усного залежно від обставин, за яких відбувається знімання.

    У також пишуть Про обов’язкову згоду громадян на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації також написано в статті 32 Конституції України.

    Тобто, без згоди відеозйомку проводити не можна, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

    Згода не потрібна якщо:

    • Використання матеріалів здійснюється в державних, громадських чи інших публічних інтересах;

    • Зображення отримано при зйомці, яка проводиться в місцях, відкритих для вільного відвідування, або на публічних заходах;

    • Людина, яка позувала на відео отримала за це оплату.

    Школа цілком може розглядатися як місце, відкрите для вільного відвідування — принаймні для учнів і працівників, а також, як об’єкт, на території якого проводяться публічні заходи.

    У школі навчаються та виховуються діти, що допускає появу на її території невизначеної кількості людей. А ще школа відноситься до державної або комунальної власності. Відповідно, правовий статус території школи не можна порівняти з квартирою або приватною територією.

    У цьому сенсі відеозйомка і фотографування на території школи без згоди того, кого знімають на телефон,  в принципі можлива. Але з цього не випливає автоматичний дозвіл знімати все і всіх, тим більше під час уроку.

    Чи можна знімати вчителя

    Згідно з Конституцією, неприпустимо на території школи, під час та поза уроками, знімати на телефон працівників школи, учнів та батьків порушуючи їхнє право на приватне життя. Тому нормальною є практика, коли на рівні адміністрації шкіл дітям забороняють використовувати телефони в таких цілях.

    Відеозйомка на уроці можлива у випадку, якщо вона потрібна для освітнього процесу й погоджена з учителем, який проводить урок. Тобто, немає нічого протизаконного, якщо камера використовується учнем для записування інформації під час проведення уроку.

    Але згідно з частиною 3 статті 53 «Закону про освіту», учні зобов’язані поважати права та гідність усіх учасників навчального процесу та не створювати інших перепон для здобуття знань.

    Тому, якщо учень використовує смартфон, як іграшку, щоб, наприклад, показати всім, що він у нього є, або для того щоби зірвати урок чи спровокувати вчителя, а потім викласти в мережу — учитель має право зробити зауваження і вимагати вимкнути та сховати телефон.

    Що робити, якщо учень не слухається на уроці та провокує вчителя та однокласників? Необхідно гранично жорстко, але без приниження людської гідності, ставити питання про порушення шкільної дисципліни.

     Публічна образа на відео

    Що робити, якщо ви стали свідком протиправних дій? Якщо фільмування спрямоване на захист прав людини, ви можете знімати відео на телефон без згоди того, кого ви знімаєте.

    Згідно з частиною 3 статті 53 «Закону про освіту» учні мають повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (булінг — це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом). А зйомки на телефон — це збирання інформації, яке дозволено конституційно.

    У випадку, якщо школяр став свідком неправомірного психологічного тиску, публічних образ із використанням нецензурної лексики та погроз, він може знімати це на телефон без згоди. Такий відеозапис може надалі допомогти тому, кого ображають. Це стосується не лише булінгу учнів, але й образ зі сторони учителів. Відеозапис зроблений на телефон може розглядатись, як один із доказів винуватості. За умови, якщо немає сумнівів у достовірності такого відео.

    Але згідно з роз’ясненням порталу «Освітній омбудсмен України», використання відеоматеріалів, які знятих без дозволу, як незалежних доказів у суді може бути проблематичним.

    Читайте також:

    Коли дітям не можна знімати відео на телефон у школі. Розповідає адвокат

    Категорія: 4 клас Інформатика | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 64 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    1 клас Інформатика [42]
    2 клас Інформатика [307]
    3 клас Інформатика [359]
    4 клас Інформатика [372]
    5 клас Інформатика [586]
    6 клас Інформатика [516]
    7 клас Інформатика [581]
    8 клас Інформатика [601]
    9 клас Інформатика [650]
    10 клас Інформатика [617]
    11 клас Інформатика [751]
    Астрономія [20]
    Вправи / Завдання / Практичні роботи [60]
    Цифрова та медіаграмотність [95]
    Академічна доброчесність [11]
    Медіатворчість [21]
    Проекти / Вправи [203]
    Інструктажі БЖД / Правила БЖД [17]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7