ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Навчання та творчість

    Головна » Файли » ІНФОРМАТИКА » Інтернет та Безпека

    Безпека дітей в Інтернеті
    22.12.2016, 19:15

    Як гарантувати безпеку дітей в Інтернеті

    Вихід в Інтернет є невід'ємною частиною повсякденного життя мільйонів наших співгромадян – від користування електронною поштою та веб-серфінгу до обміну миттєвими повідомленнями, чатів, блогів, соціальних мереж і скачування контенту за допомогою торентів. Діти не є винятком із цього правила й починають опановувати Інтернет у ранньому віці (навіть у два роки).

    Доступ в Інтернет вони можуть отримати не тільки вдома, але у домі друга, у школі, бібліотеці та Інтернет-кафе. Вони також можуть виходити в Інтернет через мобільний телефон, планшет та інші портативні пристрої. За допомогою згаданих засобів діти можуть виходити в Інтернет, перебуваючи без нагляду дорослих.

    Хоча всесвітня мережа дає користувачам великі переваги, вона практично жодним чином не контролюється, тому діти можуть стати споживачами шкідливого контенту, об'єктами злочинів чи домагань. Інтернет-провайдер з'єднує вас з Інтернет-ресурсами, але не несе відповідальності за їхній зміст, оскільки кожний житель Землі може створити свій сайт і безконтрольно наповнювати його своїм контентом.

    Довірливі й зацікавлені діти, які прагнуть досліджувати Інтернет, потребують батьківського нагляду й відповідного інструктажу, заснованого на здоровому глузді, для того, щоб їхній онлайн-досвід був безпечним, здоровим і продуктивним.

    Розглянемо деякі потенційні загрози, пов'язані з Інтернетом, та основні способи протистояння їм.

    Інтернет-загрози

    • Споживання шкідливого контенту. Дитина може піддаватися впливу шкідливих матеріалів, пов'язаних із сексом, насильством, ненавистю, саморуйнацією або вживанням заборонених речовин. Діти можуть шукати такий матеріал свідомо, але можуть зустріти його й випадково в чатах, електронній пошті або миттєвих повідомленнях, навіть якщо вони спочатку не були в ньому зацікавлені.
    • Онлайн-спілкування, яке може перерости у фізичну загрозу в реальному житті. Дитина може надати інформацію зловмиснику або організувати зустріч у реальному житті, яка буде загрожувати її особистій безпеці чи іншим членам її сім'ї. У деяких випадках педофіли використовують чати, миттєві повідомлення та електронні листи, щоб завоювати довіру дитини, а потім організувати особисту зустріч з нею.
    • Образи та знущання. У соціальних мережах, чатах, миттєвих повідомленнях або повідомленнях електронної пошти діти можуть зіштовхнутися із приниженням, образами або домаганнями, які надходять від їхніх однолітків або старших дітей, які користуються Інтернетом, щоб турбувати тих, хто їм не подобається.
    • Віруси й хакери. Діти можуть завантажити файл, який містить вірус, що може пошкодити комп'ютер або підвищити ризик віддаленого доступу до нього, що може поставити під загрозу недоторканність приватного життя сім'ї та її безпеку, й фінансову також.
    • Соціальні мережі та блоги користуються великою популярністю серед юних користувачів Інтернету. У той час як блоги й деякі автори в соціальних мережах можуть дати дітям потрібну й корисну інформацію, самі діти іноді розкривають занадто багато інформації про себе та свою сім'ю, включаючи фотографії, відео та інший контент, який їхні батьки не хотіли би бачити доступним не те що для всіх, а навіть «для друзів».

    Як зробити Інтернет для дітей більш безпечним

    У той час як діти мають право на певну приватність, вони також потребують наставництва й нагляду батьків у повсякденному житті, як у реальному світі, так і в Інтернеті. Ось кілька порад про те, як зробити Інтернет для дітей більш безпечним.

    Фільтрація контенту. Щоби батьки могли убезпечити дитину від сайтів, що містять пропаганду порнографії, ненависті, насильства, саморуйнування або вживання алкоголю, тютюну чи наркотиків, вони можуть вдатись до одного або одночасно кількох способів фільтрації контенту, таких як:

    • Фільтрація контенту без установки програмного забезпечення. Це найпростіший спосіб, який передбачає використання таких безкоштовних DNS-служб, як OpenDNS (або відповідників), які надають загальнодоступні DNS-сервери. Усе дуже просто: ви заходите на сайт такої служби, переписуєте на аркуш паперу цифрову адресу DNS-сервера, а потім заносите її в налаштування вашого роутера. Таким чином, усі пристрої у вашому домі, підключені до Інтернету через згаданий роутер, будуть забезпечені безпечним серфінгом.
    • Фільтрація контенту за допомогою вбудованої системи батьківського контролю Windows 8 і Windows 10. Ці версії операційної системи Майкрософт оснащені модулем батьківського контролю, який батьки можуть самостійно налаштувати на свій розсуд. Докладні інструкції про те, як це можна зробити, є в Інтернеті.
    • Фільтрація контенту за допомогою установки програмного забезпечення. На сьогодні найкраще програмне забезпечення батьківського контролю й фільтрації контенту виробляється англомовними виробниками. Тому якщо ви введете в пошукову систему запит «best parental control software ranking», то побачите порівняльні таблиці таких програмних продуктів. Однією з найкращих безкоштовних програм такого роду є «K9 web protection», яку ви можете безкоштовно завантажити на свої пристрої.
    • Система батьківського контролю, надана Інтернет-провайдером. На жаль, поки що мало хто із провайдерів надає своїм абонентам системи батьківського контролю, які допомагають батькам фільтрувати контент за рубриками, до яких він належить. Але якщо така можливість є, нею не варто нехтувати.

    Моніторинг блогів і соціальних мереж. У налаштуваннях блог-платформ, які надають таку технічну можливість, краще заборонити читання блогів «Тільки для друзів». Це дозволить вам краще контролювати контент, доступний для вашої дитини. Також корисно періодично перевіряти в пошукових системах доступність в Інтернеті біографічної та іншої інформації, що виходить від вашої дитини та всієї родини, на випадок, якщо вона створила блог, який розкриває занадто багато інформації або містить неприйнятний контент.

    Місцезнаходження комп'ютера. Тримайте комп'ютер у вітальні або іншій загальній кімнаті дому, де постійно перебувають дорослі й можуть при нагоді поглянути на монітор. Установіть комп'ютер так, щоб монітор було видно тим, хто перебуває в кімнаті. Найбільш небажане рішення – помістити комп'ютер у спальні дитини.

    Установка правил. Визначте час дня, коли діти можуть виходити в Інтернет, інтервал часу, протягом якого вони можуть знаходитись у Мережі, а також коло інтересів, які дитина буде опановувати в Інтернеті. Установіть систему винагород і покарань за порушення ваших домовленостей.

    Конфіденційність. Навчіть дітей не видавати особисту інформацію про себе, сім'ю, школу, номер свого телефону та адресу.

    Узгодження дій з батьками. Ніколи не дозволяйте дітям зустрічатись у реальності з тим, з ким вони познайомились онлайн, без попереднього узгодження з батьками. Якщо ви як батько/мати погодились на зустріч, переконайтеся, що вона проходить у громадському місці, і супроводжуйте вашу дитину. Нехай діти ніколи не висилають людині, яку вони зустріли в Інтернеті, свою фотографію або іншу інформацію без попереднього узгодження з мамою чи татом.

    Недостовірність інформації. Пам'ятайте, що за нікнеймами або навіть «справжніми іменами» й різними профілями можуть стояти зовсім не ті люди, якими називаються їх власники. Наприклад, людина, яка каже, що «вона» є 14-річною дівчинкою, може дійсно бути 48-річним чоловіком. Допоможіть дітям зрозуміти, що «друг», якого вони зустрічають в Інтернеті, не може бути тією людиною, з якою вони можуть порозмовляти про важливі проблеми, які виникли вдома, із друзями чи у школі. Познайомтеся з «онлайн-друзями» ваших дітей так само, як ви познайомилися з їхніми шкільними або сусідськими друзями.

    Як вирішувати Інтернет-проблеми

    Якщо хтось ображає дитину в Інтернеті, каже щось недоречне або робить те, що примушує її відчувати себе некомфортно, вона повинна знати, що в такому випадку абсолютно нормально звернутись до своїх батьків або дорослих, яким вона довіряє.

    Якщо дитина розповідає вам про неналежне зображення, сайт, повідомлення або співрозмовника в Інтернеті, не звинувачуйте дитину, а допоможіть їй уникнути цих проблем у майбутньому. Те, як ви будете реагувати, визначить, чи довіриться вона вам наступного разу.

    Висновок

    Кращий спосіб гарантувати, що ваша дитина отримає безпечний і позитивний онлайн-досвід, – постійно тримати руку на пульсі того, що вона робить. Один зі способів досягти цього – проводити час із дитиною, доки вона знаходиться в Інтернеті. Попросіть її показати вам, що вона робить, і пояснити вам, як користуватись комп'ютером та Інтернетом. Ви можете здивуватись тому, скільки нового ви можете дізнатись від своїх дітей.

    Якщо ви створите відповідні умови, а також навчите дитину поводитись в Інтернеті належним чином, Мережа може стати найкориснішим ресурсом розвитку, освіти й розваг для всієї родини.

    Категорія: Інтернет та Безпека | Додав: SvetlanaCh
    Переглядів: 181 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar

    Категорії розділу

    Історія комп’ютера [179]
    Комп’ютер і здоров’я [47]
    Апаратне та програмне забезпечення [57]
    Клавіатура [28]
    Перші кроки [10]
    ОС [28]
    Android [3]
    Служби Інтернету [36]
    Інтернет та Безпека [162]
    Основи інформаційної безпеки [8]
    OpenOffice [0]
    Office 365 [1]
    Microsoft Office [8]
    Текстовий процесор [29]
    Комп’ютерні презентації [44]
    Скрайбінг [8]
    Movie Maker [7]
    Табличний процесор [65]
    СУБД [15]
    Документообіг [3]
    Основи веб розробки [1]
    Основи інформаційної безпеки [3]
    ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ [51]
    Цифрова та медіаграмотність [8]
    Google для навчання [87]
    Google Drive [21]
    Google Презентації [11]
    Google таблиці [12]
    Формы Google [7]
    Google фото [4]
    Пошта Gmail [24]
    Google Plus [5]
    Google sites / Сайти WordPress /... [27]
    Google малюнки [35]
    Google Classroom [12]
    Google Keep [3]
    Blogger від Google [3]
    Google Maps [1]
    YouTube відеохостінг [35]
    Інформаційні технології у навчанні [3]
    ThingLink [4]
    Астрономія - Готові плакати [1]
    Інформатика - Готові плакати [5]
    Онлайн-сервіси [2]
    SlideShare [1]
    SvitPPT [2]
    MyShared [2]
    Астрономія - Готові презентації [0]
    Ментальні карти в навчальному процесі [16]
    Ментальні карти [14]
    MindМeister [6]
    XMind [3]
    Стрічка часу [16]
    Архівація даних [2]
    Комп’ютерна графіка [50]
    Графічні редактори [57]
    Macromedia Flash [2]
    VideoScribe [3]
    Photoshop [34]
    GeoGebra [1]
    Алгоритмізація та програмування [56]
    Scratch [208]
    Робототехніка [2]
    Lazarus [16]
    Python [91]
    Delphi [6]
    HTML [28]
    Створення сайтів [8]
    Створення сайтів на uCoz [10]
    Довідники [1]
    Facebook [10]
    Відеоредактори [5]
    SketchUp - моделювання [1]
    Веб-технології [1]
    Інтернет речей [1]
    Комп'ютерне моделювання [7]
    Inkscape [1]
    Сторителлинг [1]
    Хмара слів [4]
    Інфографіка [8]
    Canva [14]
    Документообіг [0]
    learningapps.org [1]
    Робототехніка [0]
    ШІ [45]
    Replit [4]
    Бобер [2]

    Вхід на сайт

    Пошук

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7