ІНФОРМАТИКА і не тільки... 

***

  • КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  • Інструктаж БЖД
  • Комп’ютер і здоров’я
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Архів матеріалів

    У Эйнштейна было превосходное чувство юмора. Когда его спрашивали, где находится его лаборатория, он, улыбаясь, показывал свою авторучку.

    • Есть только две бесконечные вещи: Вселенная и глупость. Хотя насчет Вселенной я не уверен.
    • Только дурак нуждается в порядке — гений господствует над хаосом.
    • Теория — это когда все известно, но ничего не работает. Практика — это когда все работает, но никто не знает почему. Мы же объединяем теорию и практику: ничего не работает… и никто не знает почему!
    • Есть только два способа прожить жизнь. Первый — будто чудес не существует. Второй — будто кругом одни чудеса.
    • Образование — это то, что остаётся после того, как забывается всё выученное в школе.
    • Я не знаю, каким оружием будет вестись третья мировая война, но четвёртая — палками и камнями.
    • Это просто безумство: делать то же самое и ждать других результатов.
    • Воображение важнее, чем знания. Знания ограничены, тогда как воображение охватывает целый мир.
    • Ты никогда не решишь проблему, если будешь думать так же, как те, кто ее создал.
    • Тот, кто хочет видеть результаты своего труда немедленно, должен идти в сапожники.
    • Жизнь — как езда на велосипеде. Чтобы сохранять равновесие, ты должен двигаться.
    • Все знают, что это невозможно. Но вот приходит невежда, которому это неизвестно — он-то и делает открытие.
    • Разум, однажды расширивший свои границы, никогда не вернется в прежние.
    • Если вы хотите вести счастливую жизнь, вы должны быть привязаны к цели, а не к людям или к вещам.
    • Стремись не к тому, чтобы добиться успеха, а к тому, чтобы твоя жизнь имела смысл.
    • При помощи совпадений Бог сохраняет анонимность.
    • Единственное, что мешает мне учиться, — это полученное мной образование.
    • Человек, никогда не совершавший ошибок, никогда не пробовал ничего нового.
    • Все люди лгут, но это не страшно, никто друг друга не слушает.
    • Если вы не можете объяснить это своей бабушке, вы сами этого не понимаете.
    Категорія: Цитата дня | Переглядів: 1010 | Додав: chuhyys | Дата: 14.01.2018 | Коментарі (0)

    ВВС наводить найбільш відомі цитати Маргарет Тетчер про її життя та інших політиків - про неї саму.

    Політика переконання

    "Я люблю суперечку. Я люблю дебати. Я не очікую ні від кого, що він буде сидіти і погоджуватися зі мною – це не те, що треба робити". 1980

    "Я не політик консенсусу. Я – політик переконання". 1979

    "Я не переймаюся тим, скільки говорять мої міністри, допоки вони роблять те, що я кажу". 1980

    "Для тих з вас, хто чекає, затамувавши подих, улюбленої фрази медіа про розворот на 180 градусів, то я можу сказати лише одне: якщо ви хочете – ви і розвертайтеся. Леді не розвертається". 10 жовтня 1980 року, конференція Консервативної партії.

    Говорила те, що думала

    "Ніхто б зараз не згадував Доброго Самаритянина, якби у того були тільки хороші наміри. У нього також були і гроші". 1980

    "Немає такого поняття, як суспільство. Є окремі чоловіки і жінки, і є сім’ї". 1987

    Жінка в чоловічому світі

    "Жодна жінка у мої часи не стане прем’єр-міністром або міністром закордонних справ – жодної керівної посади. В будь-якому разі, я б не хотіла бути прем’єр-міністром. Ви мусите на 100% віддаватися вашій роботі". – 1969, в опозиції, будучи депутатом від Консервативної партії.

    "Будь-яка жінка, яка розуміє, як вести господарство, наблизиться до розуміння того, як керувати країною". 1979, рік, коли вона стала прем’єр-міністром

    Про Європу

    "Я хочу повернути свої гроші!", - на саміті Європейського союзу в Дубліні, 1980

    "Ми не для того відстоювали кордони Великої Британії, щоб тепер їх почали турбувати на європейському рівні і щоб Європа вправлялася в новому домінування з Брюсселя", 1988

    Кінець політичної кар'єри

    "Я продовжую боротися, я борюся до перемоги". 21 листопада 1990, після того, як вона не змогла набрати на виборах стільки голосів, щоб перемогти у першому турі за боротьбу за лідерство в партії Торі. Наступного дня вона пішла у відставку.

    "Це була зрада з посмішкою на обличчі. Можливо, це було найгірше з усього". 1993, про колегу з уряду, який порадив їй піти у відставку.

    "Дім – це місце, куди приходиш тоді, коли немає більше куди піти". Травень 1991, шість місяців після відставки

    Що казали про неї

    "Вона мала очі Калігули, але уста Мерилін Монро". Президент Франції Франсуа Мітеран

    "Вона завжди була привабливою жінкою. Вона не просто була привабливою як кінозірка, вона могла і поводитися як кінозірка, коли вважала, що це потрібно". Сер Бернард Інгам, її прес-секретар з Даунінг-стріт

    "Ця жінка не тільки вперта, вона ще й наполеглива і небезпечно самовпевнена". Відділ персоналу Імперського хімічного тресту, який відхилив спробу працевлаштування Маргарет Робертс у 1948 році.

    Категорія: Цитата дня | Переглядів: 755 | Додав: chuhyys | Дата: 13.01.2018 | Коментарі (0)

    Категорія: Цитата дня | Переглядів: 686 | Додав: chuhyys | Дата: 08.01.2018 | Коментарі (0)

    Ухвалений Верховною Радою 5 вересня Закон «Про освіту» започатковує масштабні реформи у галузі, яка досі мало змінилася з радянських часів. Власне, і чинний закон про освіту ухвалювали ще в радянські часи – навесні 1991. Відтоді він зазнав безліч змін.

    Закон аналізував: Тарас Шамайда

    Робота над новим законом тривала понад три роки, а голосування за нього об’єднало всі парламентські партії, крім Опоблоку й «Свободи». Рішення Ради публічно підтримав і президент Порошенко, а отже закон, швидше за все, буде підписаний і набуде чинності. Отже, які зміни відбудуться в освіті?

    Мурал на стіні школи №274 в Києві. Автори: Mono Gonzalez та Seth.

    1. Не просто знання, а вміння

    Від практики напаковування дітей великим обсягом інформації і навчання за принципом «зазубрив – відповів – забув» українська освіта, насамперед шкільна, має перейти до розвитку у дітей компетентностей. Нова українська школа має розвивати у дітей «читання з розумінням, уміння висловлювати свою думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики і приймати рішення, вирішувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими».

     

     

    Власне, велика частина закладених у законі норм підпорядкована саме цій меті, для досягнення якої закладам освіти, педагогам, батькам і самим здобувачам освіти надається велика свобода дій.

    2. Трирівнева 12-річна школа

    Діти йтимуть до школи, як правило, у 6-річному, але в будь-якому разі не пізніше 7-річного віку і вчитимуться 12 років.

    Середня освіта поділятиметься на початкову (4 роки, 1-4 класи), базову (5 років, 5-9 класи) і профільну (3 роки, 10-12 класи). Починаючи з 5 класу діти вчитимуться в гімназіях, а після закінчення 9 класу продовжуватимуть навчання у ліцеях (закладах старшої або профільної школи) або ж здобуватимуть професійну освіту.

    Після закінчення кожного рівня знання учнів перевірятимуть за допомогою державної підсумкової атестації. Після 4 класу це буде моніторинг, а після 9 – повноцінне зовнішнє незалежне оцінювання.

    Початкова школа може мати найрізноманітніші форми: один чи кілька класів з учнями одного чи різного віку, з одним або кількома вчителями. Закон також дозволяє роботу початкової школи «в будь-якій іншій формі, яка буде найбільш зручною та доцільною для забезпечення здобуття дітьми початкової освіти відповідно до стандарту початкової освіти».

    Ліцеї матимуть академічне або професійне спрямування, або ж в одному ліцеї будуть класи різних спрямувань. В академічних ліцеях учні зможуть глибоко підготуватися до вищої освіти, у професійних – здобути середню освіту і, водночас, першу професію. Освіта в них триватиме три роки замість нинішніх двох. Додатковий рік навчання зніме проблему катастрофічної нестачі часу й перевантаження старшокласників у нинішній дворічній старшій школі.

    Кожен ліцей буде окремою юридичною особою і, як правило, розміститься в окремому приміщенні. Ліцеї задумані не просто як старші класи звичайної школи, а як окремі заклади. Причому, досить великі, де в кожній паралелі є принаймні по 4-5 класів, кожен зі своєю спеціалізацією. А отже, їх буде значно менше, ніж нинішніх 11-річних шкіл. Відповідно і перехід до таких ліцеїв відбуватиметься не так непомітно як зараз – випускники 9 класів складатимуть ЗНО, і за їх підсумками вступатимуть до обраних ліцеїв на конкурсних засадах.

    До інших шкіл дітей зараховуватимуть без конкурсу - за винятком ситуацій, коли заяв на навчання в школі більше, ніж місць (у такому разі пріоритет надаватиметься дітям, які живуть на території обслуговування цієї школи).

    Нова система запроваджуватиметься поступово, щоб не сказати дуже повільно. Початкова школа запрацює з 1 вересня 2018 року, базова - з 1 вересня 2022 і профільна – з 1 вересня 2027. Проте закон містить опцію запровадження профільного трирічного навчання й раніше – як в окремих закладах, так і по всій країні. В міністерстві освіти й науки не виключають пришвидшення реформи і введення повноцінної 12-річки вже з 1 вересня 2022-23 років.

    Такий варіант можливий, якщо суспільство в перші роки реформи усвідомить її важливість, а освітня й бюджетна системи будуть цілком готові до змін.

    3. Професійна освіта

    Закінчивши 9 класів, діти зможуть навчатися в професійних коледжах, здобуваючи професію як одночасно зі здобуттям повної вищої освіти, так і без нього.

    4. Трирічний бакалаврат і дворічна магістратура

    Для отримання диплому бакалавра студенти вчитимуться не чотири, а три роки. Натомість навчання в магістратурі стане довшим і триватиме два роки, зараз - півтора. Вступ у магістратуру здійснюватиметься за підсумками ЗНО.

    5. Автономія шкіл і більша свобода вчителя

    Заклад освіти може здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти та за різними видами освіти, створювати для цього структурні підрозділи. Тобто, теоретично, може існувати заклад, що об’єднує дитсадок, початкову школу, гімназію, ліцей, університет, професійний коледж і музичну чи художню школу. Треба лише отримати відповідні ліцензії і пройти акредитацію.

    Заклади освіти зможуть утворювати з іншими юридичними особами освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання.

    Всі заклади освіти – від садочків до університетів – отримають значно більше свободи. Досі (з 2 ... Читати далі »

    Категорія: Новини сайту | Переглядів: 208 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 07.01.2018 | Коментарі (0)

    Главные инновации науки и технологий 2017 года Головні інновації науки й технологій 2017 року Greatest science and technology innovations of 2017
    Фото: Depositphotos

    На порозі новий рік, і ми підбиваємо підсумки. «Дім інновацій» зібрав до одного списку 37 головних технологічних розробок і наукових відкриттів 2017 р.

    Штучний інтелект

    1. Лише після того, як гравець у го на ім’я Master здобув у мережевому режимі 60 перемог поспіль над живими супротивниками, компанія Google зізналася, що за псевдонімом ховалася нова версія її програми зі штучним інтелектом. Через півроку програма DeepMind AlphaGo перемогла найкращого у світі гравця в го у трьох із трьох матчів. Таким чином, комп’ютер уперше в історії перевершив людину в грі, де замість прораховування мільйонів комбінацій застосовують творчість.
    2. Університет Альберти (Канада) слідом за Google оголосив про створення DeepStack, програми штучного інтелекту, здатної виграти у професіонала в покер. Ця гра – ще один приклад завдання, в якому важливо не тільки вміння розрахувати ймовірність того чи того результату, а творчість та інтуїція. Цікаво, що самі творці системи ШІ не знають, як вона «думає», коли перемагає супротивника…
    3. Система штучного інтелекту, створювана дослідниками з Північно-Західного університету (США), пройшла стандартний візуальний тест на інтелект. Показники цієї системи виявилися кращими, ніж у 75% дорослих американців.

    Гаджети й комерційні технологічні новинки

    1. Інноваційна екосистема безпеки для будинку Nest Secure складається, по-перше, із власне системи безпеки з обмеженням доступу через мобільний додаток чи брелок (з його допомогою задають проміжок часу, коли конкретним брелоком можна відчинити двері). Крім того, до екосистеми входять камери Nest Cam IQ, які в разі вторгнення надішлють сповіщення на смартфон. За допомогою програмного забезпечення Nest Aware камера може розпізнати обличчя і попередити вас, що побачила в будинку незнайомця. І, подібно до дверного дзвінка Nest Hello, тут є зворотний зв’язок: через камеру можна віддалено поговорити з тим, хто стоїть біля неї або ж під дверима. Ба більше, можна завчасно заготовити кілька варіантів відповіді для різних людей.
    2. Робот Jibo, у створенні якого брала участь львівська компанія розробників Waverley Software, – набагато просунутіший, ніж випущені раніше «персональні помічники» Amazon Echo і Google Home. Це не просто динамік, що реагує на голос і дає відповіді, – це автономний пристрій з набором комунікативних можливостей, який інтегрується в систему «розумний будинок». Робот може рухатися, виражати емоції за допомогою жестів та мімічних зображень на екрані; він упізнає з обличчя членів родини, здатний робити фотографії, забезпечувати відеоконференцзв’язок, і це ще не все.
    3. Окуляри eSight 3, які допомагають бачити незрячим людям, оснащено камерами, відеопроцесором і двома окулярами. Вони відображають оброблене потокове стереовідео, яке знімають камери спереду, на двох яскравих моніторах, розташованих перед очима. Таким чином люди, які в звичайних умовах не бачать, можуть роздивитися навколишній світ і навіть читати.

    Інформаційні технології та комунікації

    1. Створення повноцінного квантового комп’ютера допоможе радикально просунутися у розв’язанні таких прикладних завдань, як прогнозування погоди, моделювання хімічних реакцій, оцінювання фінансових ринків тощо, на котрі наявним комп’ютерам і алгоритмам бракує сил. Цього року відбулися серйозні прориви і в цій галузі. Зокрема, квантовий комп’ютер з 50 кубітами створено IBM. Крім того, компанія планує випускати комерційні універсальні квантові обчислювальні системи в рамках ініціативи IBM Q.
    2. Щоб комп’ютер міг ефективно працювати, потрібен не тільки процесор, а цілий набір пристроїв. І от співробітники Каліфорнійського технологічного інституту (США) створили мікропроцесор квантової пам’яті: в його кубітах у вигляді світла можуть зберігатися дані. Крім того, фахівці з Віденського університет ... Читати далі »
    Категорія: Новини сайту | Переглядів: 242 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 06.01.2018 | Коментарі (0)

    Природная изоляция Японии от остального мира сделала ее воистину неповторимой и уникальной. Культура Страны восходящего солнца очень сильно отличается от культур других государств. Японцы — народ мудрый, они привыкли жить в полной гармонии с природой и окружающим миром, наслаждаясь каждый моментом, проведенным на земле. Они не терпят суеты и излишней мишуры, внимательно наблюдая за каждый взмахом крыльев мотылька и изучая каждую букашку, которая ползет по траве.

    Мы подготовили для своих любимых читателей пост, который точно характеризирует японскую мудрость. 50 глубоких пословиц очень проникновенны и помогут разобраться в трудных жизненных ситуациях. Главное – это прислушаться к мудрости страны восходящего солнца и правильно растолковать жизненные позиции разумных японцев.

    1. Причину и пластырь можно приклеить где угодно.

    2. Пировать приходят чужие, горевать — свои.

    3. Лишняя вещь — лишняя забота.

    4. Когда легко на сердце — и походка легка.

    5. Без обыкновенных людей не бывает великих.

    6. Благодарность помни так же долго, как и обиду.

    7. Не было случая, чтобы голый что-нибудь потерял.

    8. Где права сила, там бессильно право.

    9.

     

    poslovicy

    10. Нечестно нажитое впрок не идет.

    11. Спросить — стыдно на минуту, а не знать — стыд на всю жизнь.

    12. Прямой человек, что прямой бамбук, встречается редко.

    13. Мало быть мужем и женой, надо еще стать друзьями и любовниками, чтобы потом не искать их на стороне.

    14. Пришла беда — полагайся на себя.

    15. Муж с женой должны быть подобны руке и глазам: когда руке больно — глаза плачут, а когда глаза плачут — руки вытирают слезы.

    16. Бывает, что лист тонет, а камень плывет.

    17. Легче найти десять тысяч солдат, чем одного генерала.

    18. Любая женщина кажется красивой в темноте, издалека или под бумажным зонтиком.

    19. Даже путь в тысячу ри начинается с одного шага.

    20.

     

    poslovicy 1

    21. Подумав — решайся, а решившись — не думай.

    22. В пути нужен попутчик, в жизни — друг.

    23. Нет врага опаснее дурака.

    24. Не задерживай уходящего, не прогоняй пришедшего.

    25. Море потому велико, что и мелкими речками не брезгует.

    26. Почитаемый храм узнаешь по воротам.

    27. Горе, как рваное платье, надо оставлять дома.

    28. Никто не спотыкается, лежа в постели.

    29.

     

    poslovicy 2

    30. Семь раз упади, восемь раз поднимись.

    31. Солнце не знает правых. Солнце не знает неправых. Солнце светит без цели кого-то согреть. Нашедший себя подобен солнцу.

    32. Семь раз проверь, прежде чем усомниться в человеке.

    33. В дом, где смеются, приходит счастье.

    34. В улыбающееся лицо стрелу не пускают.

    35. У кого веселый нрав, тот и сквозь железо пройдет.

    36. Хорош ли лук — зависит от натягивающей его руки.

    37.

     

    poslovicy 3

    38. Совершенная ваза никогда не выходила из рук плохого мастера.

    39. Холодный чай и холодный рис терпимы, но холодный взгляд и холодное слово — невыносимы.

    40. Если проблему можно решить, то не стоит о ней беспокоиться, если ее решить нельзя, то беспокоиться о ней бесполезно.

    41. Дурной человек старается оправдать свою ошибку, хороший — ее исправить.

    42. Будь учителем своего сердца – не позволяй сердцу стать твоим учителем.

    43. Колос зреет — голову клонит; человек богатеет — голову задирает.

    44.

     

    poslovicy 4

    45. Порой один миг дороже сокровища.

    46. Пятьдесят сегодня лучше, чем сто завтра.

    47. Женщина захочет — сквозь скалу пройдет.

    48. Хороший купец не выкладывает весь товар сразу.

    49. С тем, кто молчит, держи ухо востро.

    50. Одна собака ... Читати далі »

    Категорія: Цитата дня | Переглядів: 900 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 04.01.2018 | Коментарі (0)

    Будьте Майстрами! Якщо ти Майстер — хоч у наклеюванні шпалер, хоч у приготуванні їжі, то тобі все одно, яка на дворі влада! Ти завжди будеш потрібен людям, а значить завжди будеш ситий, одягнений, ... і вільний!

    А.М.Рижов

     

    Категорія: Цитата дня | Переглядів: 742 | Додав: mirgorodschoolseven | Дата: 30.12.2017 | Коментарі (0)

    6 грудня виповнилося 104 роки з дня народження легенди української медицини – хірурга Миколи Амосова.

    Український контент пропонує згадати деякі з його думок, що актуальні і нині…

    З виступу Миколи Амосова на лекції у Києві в 1945 році:

    Я вважаю, що моє життя вдалося. Якщо б була інша можливість його прожити, я б все одно обрав цей шлях. Хоча спочатку хірургом я взагалі не збирався працювати. Однак саме ця справа зайняла 80% моєї енергії. Можливо, якщо б я її спрямував на свої початкові цілі – природничі науки та кібернетику, то досяг би більшого.


    Але хірургія мене так захопила емоційно, що і зараз не відпускає. Вона зробила мене і щасливим, та й не щасливим водночас. Бо вже так людина створена, що щастя її тим і вимірюється, якщо в нього безхмарне щастя, то він його ніколи не помічає. А якщо його життя побудоване на провалах та зльотах, то людина вже розуміє ціну радощів. І ось та сама хірургія для мене і була цією діаграмою, так я відчув, що можу бути корисним людям. Бо можна науку популяризувати, дисертації захищати, але відчуття, що ти потрібен людям – це лише медицина і педагогіка. Навіть політичний діяч не відчуває такого прямого контакту з людьми. Але водночас медицина у мені викликає і постійне відчуття провини перед тими, кого не врятував, а кого, можливо, і відправив на той світ через помилки, які, звісно, були…

     

    Я давно вже збираюся все кинути, але щоразу цього не роблю. Пам’ятаю, як ще був малим асистентом і допомагав оперувати у Пітері. А там ці чарівливі білі ночі, і ось я дивлюся у вікно і думаю, яка ж краса, а ми тут, разом з ним помираємо. Як я тоді заздрив людям які просто гуляють за вікном. Хемінгуей казав: «Як я хочу працювати, я вже не можу, а так як можу — я не хочу». Коли так станеться, тоді і піду.

    Взагалі зараз мене цікавить лише чи з розвитком технологій та виробництва, вистачить людині розуму не зіпсувати свою планету назавжди.

    А щодо порад…Ось ви тут зібралися і вважаєте, що багато з вас будуть виконувати якісь поради? Якщо хоч 1% будуть, то я скажу, що коефіцієнт корисної дії моєї лекції був достатньо високий. Навіть більше за мій операційний день, бо все ж таки тут зібралося багацько людей. І хоч якщо 1% зробляться здоровими і це не погано.

    Микола Амосов був сином акушерки. Батько покинув родину після повернення з Першої світової війни. Дитинство минуло за межею бідності.

    Здобув дві освіти. Окрім медичного, навчався в Заочному індустріальному інституті. Цікаво, що темою дипломної роботи обрав проект великого аероплана з паровою турбіною. Обидва заклади закінчив з відзнакою.

    Працював хірургом під час Другої Світової війни. Його госпіталь переміщався полями битв на конях. В таких умовах Амосов та команда госпіталю в числі ще п’яти осіб за період війни прийняли понад 40 тисяч поранених.

    ... Читати далі »
    Категорія: Цитата дня | Переглядів: 786 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 08.12.2017 | Коментарі (0)

    Категорія: Цитата дня | Переглядів: 486 | Додав: SvetlanaCh | Дата: 05.12.2017 | Коментарі (0)

    « 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 20 21 »

    Категорії розділу

    Цитата дня [115]
    Новини сайту [55]

    Вхід на сайт

    Календар

    «  Квітень 2024  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930

    Пошук

    Архів записів

    СПІВПРАЦЯ

  • МОН України
  • Міська Рада м.Миргород
  • ПОІППО
  • Міськво м.Миргород
  • Телестудія МИРГОРОД
  • Шкільний канал YouTube
  • E-mail та сайти вчителів
  • ЗОШ №7